Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kell a magyaroknak...

Miért kell a magyaroknak lenézni a másikat ok nélkül?

Figyelt kérdés

A mai világban az emberek a legrosszabbat látják a másikban , csak a hibáit tartja szem előtt ,közben arra nem gondolva , hogy ő is hibázott sőt mindenki hibázik, ki nagyobbat ki kisebbet, de nem ez szabja meg egy ember személyiségét hanem , hogy meg-e bánta és tanúlt -e belőle. De nem is kell hibázni , hogy lekezelően nézzenek rám, vagy bárkire.Elég ha nem úgy nézel ki ahogy nekik az tetszik. Az emberek többsége undorító, negatív felfogású.

Miért?

Miért nem lehet észre venni a jót is.. miért kell kiabálni, szépen is meg lehet beszélni mindent ha hajlandóak lennének megérteni a másikat.. Én tudom , hogy mindenkiben van valami jó és valami szép, és egyedi.És ha ezt tartanánk szem előtt talán kevesebb lenne a szenvedés .Azért írom ezt mert gyerekkorom óta szembesülök ezzel a ténnyel, hogy milyenek az emberek.. és egyszerűen nem tudom felfogni , hogy hol hagyták az ésszerűséget! És engem zavar, valahogy nem bírom feldolgozni, sokszor sírok ha látom ,hogy valakit bántanak lelkileg olyan szinten , hogy összetörik. Lehet érzékeny vagyok de ilyen vagyok.Én csak válaszokat szeretnék kapni, mert számomra felfoghatatlan, hogy egyesek miért ilyenek.Ritka az akinek a helyén van a szíve.:// (De minden tiszteletem annak a kevés kivételnek)



2014. aug. 12. 19:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%
A magyar egy megkeseredett bunkó nép, nagyon kis kivétel akad közöttük, lenézik azt aki kigyúrt, aki jól él, vagy éppen bűnöző. Lehet én vagyok nyílt gondolkodású, de senkit nem szabadna lenézni.
2014. aug. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Vree ***** válasza:
És te miért a magyarokat nézed le o_o
2014. aug. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
Meglátok még egy "A mai világban" vagy egy "ó, a magyarok így" típusú kérdést vagy választ, fogom magam, és egy hentesbárddal fejbevágom az illetőt. A mai világban az emberek olyanok, mint a tegnapi és a holnapi világban, a magyarok meg sokfélék. Ha azt megértetted, hogy az emberek nem csak jók vagy rosszak, és mindenkiben van "szép és egyedi", akkor rájöhetnél, hogy a te általánosításod arról, hogy az embere "undorító, negatív felfogásúak" pont ugyanolyan lenézése a többieknek, mint ami ellen szót emelsz.
2014. aug. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Más dolog az , hogy észreveszem a tényeket és más az ,hogy szándékosan a saját örömömre szekálódok.
2014. aug. 12. 20:10
 5/12 A kérdező kommentje:
Sajnálom ha bele gázoltam lelkedbe.Nem ezt akartam elérni.
2014. aug. 12. 20:13
 6/12 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy nem ismersz engem..:D Engem is sokszor bántottak(meg néha még manapság is) az iskolában meg itthon..
2014. aug. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban az életmód miatt. Az ország nagy része elprolisodott. A fizetésből nyugdíjból csak arra futja, hogy éppen ne haljon éhen.


Megkapja a fizetést, befizeti a csekkeket, kaját vesz, esetleg gyógyszereket, néha-néha ruhát - ennyi. A ritka az, ha szórakozásra, kultúrára jut. Állíts meg egy panel lakótelepen 100 embert, és kérdezd meg, mikor vásárolt utoljára könyvesboltban, magának. Nem ajándékot. Meg fogsz lepődni.


A legtöbb ember belekeseredik ebbe az életmódba. Nem is csoda, egy mókuskerékben ül, a hónap végére pont elfogy a pénze, mire jön a fizetés, nem tud félretenni, a nagy részének az a luxus, ha nyáron eljut a Balatonra, vagy egyszer-kétszer a strandra.


Az ilyen helyzet akarva-akaratlanul is azt szüli, hogy irigységből, keserűségből lenézi a másikat. Ez a "dögöljön meg a szomszéd tehene" gondolkodásmód alapja.


Cicceg arra, aki többet keres nála, aki néha eljut színházba, moziba, külföldre nyaralni - hogy az sznob, urizál, mutogatja, mennyije van. Így kezdődik, aztán szépen lassan átragad mindenre. Később már arra is cicceg, aki jobban nézki - bezzeg, neki van pénze fordrászra, kozmetikusra, kencékre. A férfiak esetében is - hát látszik rajta, hogy nem a munkában erősödött meg, van pénze kondizni, meg drága szar szintetikus cuccokat tömni magába, azért néz ki így.


Minden mögött a pénz áll, hogy neki milyen kevés van, a másiknak meg milyen sok.

2014. aug. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ebbe nem gondoltam bele. Nem éltem még annyit , hogy ezt megtapasztaljam, de köszönöm ,hogy nem leoltottál egyből te is hanem értelmes választ adtál és megmagyaráztad.
2014. aug. 12. 22:32
 9/12 anonim ***** válasza:

Alapból is vannak ilyen emberek, de a mai társadalmi helyzetben ne is lepődj meg. Amúgy szerinted ha valaki jobb nálad, akkor arra miért ne irigykedj? Mindenki vágyik a jóra, csak valaki elfolytja az irigységet, valaki meg szemét módon rosszat akar annak, aki jól él.

Van itt, a mi városunkban egy nő. Olyan bunkó, hogy a férje elvágta a saját torkát, mert annyira megalázóan beszélt vele, mindig ő volt a hülye stb. Nyilván nem csak ezért, de ennek is nagy szerepe volt az öngyilkosságában.

A fia is egy dagadt, bunkó állat, pont olyan külsőre és belsőre, mint az anyja. A nő egy lottózóban dolgozik, az pont jó színtér, hogy mindenkit kibeszéljen. Velem az a baja a hátam mögött, hogy letegeztem őt, és jóba vagyok olyanokkal, akikkel a fia nem, és emiatt én sz..r vagyok.

Tehát én azért vagyok rossz, mert a fia egy bunkó, és emiatt kevesen kíváncsiak rá.

A másik, ha ő azt szeretné, hogy "jó napot kívánokkal" köszönjek neki, akkor szóljon rám, mert amúgy nekem tök mindegy. Volt már ilyen, azóta azzal úgy teszem. De nem, inkább kibeszél engem.

Ez csak egy kitérő volt, hogy milyen emberek is vannak, és miért nézünk le másokat. Amúgy mindenki magából indul ki, ha valamit ő máshogy csinálna, akkor az már az ő szemébe rossz. Ez azért érthető szerintem. Ebből származik a legtöbb konfliktus.

Valaki el tudja fojtani, valaki meg állandóan irigykedik másokra nyilvánosan. Akinek unalmas az élete, akkor az foglalkozik a más hibáival. Nyilván ennek vannak bizonyos keretei.

Kevés normális ember van, becsüld meg ha találsz egy ilyet, és sose ereszd el.

2014. aug. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, lehet, hogy érzékeny vagyok, de szerintem inkább az lenne a követendő példa, hogy vki érzékeny és zavarja az, h bántják a gyengébbet.


Mondjuk ki: ma az átlag magyar elég egyszerű és buta ember, ahogy vki feljebb megfogalmazta, "elprolisodott" a magyarok nagy része. Az átlag magyar kirekesztő, nem túl okos, elég szűk látókörű, és mindenkit utál.


Az okok között van, h nehéz megélni, sokáig itt volt a kommunizmus, ugyanakkor az is tény, h a magyarokról már 500 éve is írtak olyat, h rosszindulatú, irigy nép és Európa nagy rész joggal sztem mindig kulturálatlannak tartotta a magyarokat.

szóval akármennyire is fáj, sztem ha jobb lenne a megélhetés, akkor is ilyen lenne a magyarok többsége.

Ez az ország már menthetetlen. Amúgy nem mentség sztem a nehéz megélhetés sem, hiszen egyrészt vannak afrikai országok, ahol éheznek az emberek, mégis kedvesek, másrészt meg nekem van nehéz körülmények között élő ismerősöm, aki művelt és igényes + nem néz le senkit.


Egyébként én is írtam ki hasonló kérdést nemrég: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..

2014. aug. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!