Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert vonzodom a barnaboru...

Miert vonzodom a barnaboru emberekhez? Mi ennek a biologiai vagy altalanos oka?

Figyelt kérdés
Nem rasszokra gondolok, ebbol ne is nyissunk vitat. Egyszeruen szamomra a barna bor az idealis. Ha latok egy helyes vagy kigyurt pasit, aki feher, az elmegy, ha van rajta egy kis napsutotte szin, mar jo, viszont ha rendesen napbarnitott azert kepes vagyok egybol "rajongani". Ha latok egy csunya embert, aki elhizott, igenyletelen es szoros, barnan o is szebbnek latszik. Szerintetek miert van ez? Tudom, tudom, izlesek es miegymas, de hallottam rola meg regen, hogy valamiert a napbarnitott boru emberek vonzobbak az ellenkezo nem szamara, azt hiszem mert egeszsegesebbnek tunnek vagy hogy volt. Aki hallott errol vagy ismeri ennek az "evolucios" valaszat, kerem szepen ossza meg velem;)

2016. jún. 26. 15:15
 1/4 anonim válasza:
92%
Biológiai oknak csekély,de fehér bőrről általában az emberek nagy részének a sápadtság jut eszébe,ami gyakran betegségre utal,így a kellemes barna szín egészséget sugároz és nemes egyszerűséggel jobb ránézni.
2016. jún. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Társadalmi okai vannak elsősorban ami szerintem közrejátszik az evolúcióval (gazdagabb=jobb). Ázsiai országokban az anyukák azért imádkoznak, hogy a gyerek világosabb legyen. Kínában még hülye maszkokat is felvesznek a strandon a búvárruha mellé, hogy nehogy lebarnuljon az arcuk.

Európában régen csak az tudott szép egyenletes barna színt elérni akinek volt annyi pénze, hogy megtehette, hogy a napon heverészik.

Ázsiában a gazdagok inkább a hűvös szobát választották és csak a kint dolgozók voltak barnák.


Nekem nem tetszik a barna bőr, a szoli mellett ma már mindenki ugyanolyan barna az év összes napján, szerintem az természetellenes.

2016. jún. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Barna borom van, vonzodj kerlek vonzodj! :D
2016. jún. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Társadalmi okai vannak elsősorban ami szerintem közrejátszik az evolúcióval (gazdagabb=jobb). Ázsiai országokban az anyukák azért imádkoznak, hogy a gyerek világosabb legyen. Kínában még hülye maszkokat is felvesznek a strandon a búvárruha mellé, hogy nehogy lebarnuljon az arcuk.

Európában régen csak az tudott szép egyenletes barna színt elérni akinek volt annyi pénze, hogy megtehette, hogy a napon heverészik.



Hát pont hogy fordita!A parasztok napon voltak még nemesek egész nap bent a palotában!Nézd csak meg a francia nemeseket kenték fehér puderrel arcukat!Nem véletlen mondtak hogy kékvérű ha valaki nemes volt.

2016. jún. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!