Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mégis miért szúrja minden...

Mégis miért szúrja minden társasági ember szemét, ha valaki magának valóbb, nem pofázik állandóan és nem ugyan olyan mint mindenki?!

Figyelt kérdés

Ja és NEM vagyok depressziós, se bunkó, egyszerűen annyi, hogy akkor beszélek, ha valaki kérdez tőlem valamit, vagy ha van mondanivalóm..


Jófej vagyok ha hozzá szólnak. Nem vagyok beképzelt, se rosszindulatú ja és ronda se, szóval nem valami szerencsétlen ábrázatom van.


Folyton ugyan azokat a "reakciókat" veszem észre, ahogy néznek az emberek ilyen furcsálló fejjel; alig bírnak köszönni is néha; egy ideig kedvesek, aztán mindig ilyen unszimpátiát látok a fejükön.


Hiába vagyok normális, állandóan ez megy.. Nem értem.. ha bunkó lennék, vagy hasonlók, akkor megérteném..


22/l



2016. jún. 30. 15:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Én is így voltam vele, de aztán megvizsgáltam az ő szemszögükből, és rájöttem, hogy nem lehet valami élvezetes olyannal társalogni, aki csak válaszolgat, nem érdeklődik, kvázi egyoldalú a kommunikáció.
2016. jún. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
Azért, mert unalmasak az ilyen emberek, semmi különlegeset nem találok bennük. Egy hozzád hasonló lány próbálkozott nálam, de egyszerűen nem tudtam vele beszélgetni. Mindig csak annyit mondogatott, hogy "kérdezz, vagy mondj valamit", amivel semmire nem mentem, mert lezárta egy "aha", vagy "ja"-val. Aztán közöltem vele, hogy felejtsen el, mert így a nem jutunk egyről a kettőre. Leragadtunk a köszönésnél minden alkalommal, csak mert nem tudott semmiről beszélni, még a napjáról sem.
2016. jún. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok: Ezenfelül beleuntam az állandó kérdezgetésbe. Az egyoldalú kommunikáció, mint ahogy az első írja, azt az érzés kelti, hogy hidegen hagy a másik fél miről magyaráz, ezért általában nem is érdemes folytatni a beszélgetést.
2016. jún. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Hat hozzateszem, hogy en nem 1 szavas valaszokbol allok. De regenyeket se feltetlen tudok mindenhez hozzafuzni. Es aki erdekel azzal beszelek es erdeklodok is, szoval nem abbol all a kommunikaciom hogy "irj vagy kerdezz" meg "aha. Akire meg nem vagyok kivancsi attol kerdezni se kerdezek, legalabbis rola nem, mert nem izgat. Azert nem fogok beszelni hozza ha kell ha nem, hogy szimpatikus legyek. De ettol meg nem vagyok bunko.. az a baj, hogy az emberek tobbsege surun zokon veszi, ha van valaki aki nem ny@lja a segguket es nem nyaladdzik minden mondatukra
2016. jún. 30. 16:24
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha te nem törődsz azokkal akik nem érdekelnek, tőlük se várd el.
2016. jún. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%
Szokatlan, nem értenek, különc, elvonuló embereket ritkán látnak, meglepődnek, mert a többség nem ilyen, nem ehhez vannak hozzászokva, hanem hát ilyen jófejkedés meg menőségi verseny meg népszerűségi verseny is szokott menni, igyekeznek minél több kapcsolatot kialakítani, és nem csak , mert ez jön nekik belülről, hanem mert pluszban ez még egyfajta trend is, meg jól jönnek a kapcsolatok, plusz sose unatkoznak, és téged meg nem értenek meg. Mert eddig nekik evidens volt, hogy mindenkit érdekelnek a kapcsolatok, szeretnek trécselni, partizni, te pedig kilógsz a sorból. Ami meglepi, megdöbbenti őket, és csak értetlenül állnak, és elgondolkodtatnak téged, hogy mitől vagy te ilyen, kimozdítod őket a "konfortzónájukból" is, ezt most ilyen saját kis belső gondolkodásvilágaikra értem, és akkor hát megdöbbented őket, mert nem tudnak belehelyezni az egyik általuk ismert skatulyába sem, tehát te annyira kilógsz, és ilyennel még eddig nem találkoztak, akinek új "kategóriát", "skatulyát" kellett volna létrehozni, mert fogalmuk sincs róla, hogy hova soroljanak be, mert olyannyira új vagy nekik. Ja meg amúgy nem is ismernek, mert gondolom, akkor alapból nem nyílsz meg feléjük , és nekik ez is szokatlan, hogy te ki akarsz maradni a társaságból, közösségből , mert ez nekik furcsa, hogy valakinek ez nem annyira fontos, hogy nagyon belefollyon , és szerves része legyen ennek az egész nyüzsgésnek, meg barátkozásnak, mert nem értik, hogy mitől van ez, hogy téged nem érdekel. És egyikőtökben sincs hiba, se benned, se bennük, egyszerűen más fajták vagytok. És amúgy nem tudom, hiszel -e a reinkarnációban, de az öregebb lelkek, akiknek már több életük, inkarnációjuk volt, ők sokszor szeretnek külső szemlélődők lenni inkább, és nem belefolyni a dolgok közepébe. Már előző életeidben biztos volt ilyen, és már kiélted ezt a társasági pezsgés iránti vágyadat, mert már nem hoz lázba; meg a másoknak való megfelelés sem számít már neked, hogy olyan legyél, mint elvárják, hogy "buliközepe", és nyílt személyiség legyél. Illetve nem feltétlenül várják el, csak nem értik, csodálkoznak, megleped, megdöbbented, elgondolkodtatod őket, és ők pedig próbálnak megfejteni téged, és gondolom ez volt az, ami lerítt az arcukról, amit észrevettél rajtuk.
2016. jún. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"és elgondolkodtatnak téged"

ezt rosszul írtam. Elgondolkodtatod őket, elgondolkodnak rajtad akarhatott lenni.

2016. jún. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

# 5 Ezzel egyetértek!


Egyértelmű kérdés, hogy neked miért szúrja a szemed a többi ember. A leírásodból nem hiszem, hogy ők is annyira rémes reakcióval lennének "nézésükből", lehet túlreagálod. Meg épp te is elvárod, hogy kedvesek legyenek.


Arra gondoltál, hogy közben a te "fejeden", nézéseden is lehet valami, és ők is csak azt reagálják le? Lehet, hogy nem is kell sokat beszélned hozzá, de közben te is valamilyen flegma arcot vágsz be, ami neked sem tűnik fel.


"Azert nem fogok beszelni hozza ha kell ha nem, hogy szimpatikus legyek" "az a baj, hogy az emberek tobbsege surun zokon veszi, ha van valaki aki nem ny@lja a segguket es nem nyaladdzik minden mondatukra"


Konkrétan mondták neked, hogy beszélj hozzájuk, hogy ny@ld a segg*ket? Miközben ezen kattog az agyad indokolatlanul, akkor lehet, hogy undoknak tűnhetsz:D Elképzelem a helyzetet, simán nem szólnak hozzád, te meg közben arra gondolsz, hogy "kellene nekik", és elkezdesz okokat keresni arra, hogy miért nem, és ezeket sorolod.

2016. júl. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

# 6


Nem hinném, hogy ennyit gondolkodnának ezen. Ha ennyire komplex probléma volna nekik, akkor szóba hoznák, rákérdeznének bármit.


Az ilyen "unszimpátia nézés" nem "probléma". Én pl. gyakran nem szoktam észrevenni a saját fejemet, és nem tudatosan "küldöm" a tekintetemet.

Voltam olyan helyzetben, hogy valaki rám szegezte, hogy undok nézésem volt, ez meglepett, mert nem is volt különösebb bajom az illetővel.


Szerintem, amíg nem kerültél komolyabban vehető konfliktus helyzetbe, addig ne akadj már fenn ezen, nem tudatos. Sokan egy társaságban mindenkire pikkelnek, aki a "társaság része is meg nem is". Ez egy érzés, de ha semmit sem ártottak neked ettől függetlenül, az érzést nem lehet számon kérni.

2016. júl. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ez most olyan, hogy nem szokott véleményem/reakcióm lenni bárkiről, akit az utcán megláttam, viszont akivel egy közösségben vagyok sokáig, arról igen. Szóval itt az egyetlen probléma, hogy közösségben vagy, nem?:)
2016. júl. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!