Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jó alvó emberek! Mi a franc a...

Jó alvó emberek! Mi a franc a titkotok?

Figyelt kérdés
Ti miért tudtok befeküdni az ágyba és már alszotok, más meg forgolódik 1 óráig? Engem rettentően bosszant hogy rosszul alszom. De aki tud jól, annak mi a titka elárulná? Amúgy utálok is aludni, mert az ember legnagyobb gyengeségének tekintem, hogy aludnia kell, mert azt a 10 órát tölthetné pl. fejlődéssel, az állatoknak is nagy hátránya, különben az éjjel vadászók kipusztulnának, a többiek tudnának fejlődni 24 ben. De valamiért az evolúció ilyen bután alakult, hogy aggyal rendelkezőknek kötelező, pedig semmilyen törvény sem írja elő, és állítólag azért kell hogy az új információk beépüljenek a memóriába pedig nappal is lehet tanulni dolgokat amit 2 alvás között nem fejelt el az illető szóval szerintem tök illogikus, hogy van.
2016. júl. 2. 10:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A jó alvás titka, hogy el kell fáradnod, mind fizikailag, mind szellemileg. Intenzív sport segíthet vagy fizikai munkák.Úgy fogsz aludni este, mint a bunda. :D
2016. júl. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Én jó alvó vagyok és nem tudom, hogy mi a titkom :D Talán csak annyi, hogy bedőlök az ágyba, megkeresem a legkényelmesebb pozíciót és nem gondolok semmire.


Amúgy meg nem gyengeség az alvás, hogyha nem visszük túlzásba. Napi 10-12 órákat aludtam, ami mostanában lecsökkent 7 órára kb. Szándékosan felkelek korábban és el megyek futni, sétálni egy jó nagyot.

2016. júl. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Blade Bone ***** válasza:

Nem írja semmilyen törvény, lehet, dee szerinted kimerülten te mégis milyen fejlődésen mennél keresztül? A válasz, Leépülésen. Majd ha sokáig üznéd ezt a módszert végkimerültségben meghalnál.

A sok alvás sem jó, a kevés sem, de ha mindennap kellőképpen lefárasztod magadat, nem lesznek ilyen gondjaid. Esetleg hallgathatsz még nyugisabb zenéket is.

2016. júl. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Reggel8tol 5ig,6ig dolgozok, 7re elmegyek uszni, uszok egy jo orat, aztan hazamegyek bambulok kicsit a tv elott, es alszok is :D
2016. júl. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
3: Hát ez az. De az evolúció "teremtette" ezt a szén alapú életformát olyanra, hogy 1 idő után kimerül, pedig szükségtelen, lehetne olyan életforma is ami aggyal rendelkezik mégse merül ki. És az az életforma SOKKAL életképesebb, mint ez a szén alapú. Pl. egy kompjúter. Oké, nagyon messzi példa de a tudathoz csak az elektromos jel kell, az mindegy, hogy mi szállítja, egy neuron vagy egy chip. Lehetne vasszálakból is az agyunk. Sokkal tartósabb lenne.
2016. júl. 2. 11:20
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Az is fontos hogy ne legyenek gondjaid amik éberen tartják az agyad lefekvés után is.

Valamikor kutató-fejlesztő mérnökként dolgoztam, szinte egész életem agyalásból állt. Ekkor sosem aludtam jól, aminek hátrányos egészségügyi hatása is lett jócskán. Olyan voltam mint aki megöregedett. A megromló egészséget figyelmeztető jelnek tekintettem arra hogy életmódot kell változtatnom. Elkezdtem a tanyasi jellegű szülői házat rendbe hozni és elhatároztam hogy kivonulok a múkuskerékből hisz régen két család is megélt ott önellátásból. Már ezek a gondolatok nyugalommal és kiegyensúlyozottsággal töltöttek el és kezdtem úgy aludni mint a bunda. Majd egyre jobban aludtam, még nappal is aludni szoktam néhány órát. Hatására még az egészségem is rendbe jött és olyan energikus lettem hogy ismét annyit tudok kerékpározni mint egy 20 éves. Tegnap is tekertem kb. 100 km-t, majd utána úszni menni is volt kedvem, ami után kellemes fáradtságot és frissességet éreztem.

2016. júl. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem sportolok, nem vagyok fáradt, szorongás miatt terápiára járok, de ha 2 percig vízszintbe kerülök, alszom, mint a bunda.
2016. júl. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 MZ.per.X ***** válasza:

Elég nagy bullshit amit itt összehordasz.


Alvás során feltöltődik a szervezeted és regenerálódik, sokkal gyorsabban mint ébren.


Én leginkább úgy képzelem el, mint jobb országokban az útfelújítást. Nappal mennek rajta az autók, este meg javítják a hibákat. Ha meg nappal dolgoznak, akkor se a munka nem halad rendesen, se az autók nem jutnak előrébb.


Persze lehetnénk halhatatlanok is, de ezt dobta a gép, ezzel kell gazdálkodni.

2016. júl. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 MZ.per.X ***** válasza:

11:22-el amúgy nagyon egyet tudok érteni.


Nekem egyetemen volt, hogy úgy kimerültem agyilag, hogy teljesen kikészült a szervezetem. Bezzeg mikor rohangálós, pakolós diákmunkán voltam, sokkal jobban éreztem magam. Vagy voltam építőtáborban, egész nap melóztunk 40 fokban, este aludtam mint a bunda.

2016. júl. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
8: Regenerálódhatna napközben is. Ha olyan DNS ük lenne mint a gyíkoknak, pl. Bármilyen seb begyógyulna pár óra alatt. A regenerálódás független a napszaktól. Az alvás azért kell, mert a neuronok új formációkat vesznek föl, este és beépítik a tapasztalatokat, ha vasból lenne az agy ez szükségtelen lenne. De kibernetikát és biológiát kellene tanulnod hogy megértsd.
2016. júl. 2. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!