Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Másnak is van olyan tapasztala...

Másnak is van olyan tapasztalata hogy sok öreg alsóbbrendünek tartja a fiatalokat, csak azért mert fiatalok? Pl. Azt hiszi sok öreg hogy a kora miatt bármit megtehet! Persze tisztelet a kivételnek!

Figyelt kérdés
Pl. Ma összevesztem a 86 éves nagymamámmal. A vita hevében azt mondta hogy alig várom hogy a testvéremmel valami baj legyen (a testvérem epilepsziás és enyhén szellemi fogyatékos). Azon vesztünk össze hogy a tesómat leszidtam. Vettem egy nagy levegõt és nem szóltam pár óra múlva meg akartam beszélni a nagyival erre azt mobdja hogy viccelt, semmi nem volt, nincs humorom és hogy öngyilkos lesz! Van aki szerint le kell nyelnem ezt és bocsánatot kell kérnem??
2016. júl. 2. 18:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk ebben a példában, hol van az, hogy a korod miatt alsóbbrendűnek néz?
2016. júl. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem írhattam le mindent azóta is írnék! :D

Csak én lehetek hibás szerinte õ sokszor mondja ilyenkor hogy õ már ennyi idõs stb. stb...

2016. júl. 2. 19:23
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Rossz a példa szerintem. Ezt leginkább munkahelyi környezetben tudom elképzelni, ahol egy ambíciókkal teli, friss diplomás, munkatapasztalat nélküli egyén bekerül egy vállalathoz. Ott szoktak az idősebbek taplók lenni, általában azért, mert félnek, hogy mi van akkor, hogyha tényleg felülmúlja őket a tapasztalatlan pályakezdő. Nagyon bántja az önbecsülésüket ez és, hogy ezt a sérelmet megelőzzék, elkezdenek ellenségeskedni az egyénnel.
2016. júl. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem írhattam le mindent azóta is írnék! :D

Csak én lehetek hibás szerinte õ sokszor mondja ilyenkor hogy õ már ennyi idõs stb. stb...

2016. júl. 2. 19:26
 5/11 A kérdező kommentje:
Annyiból hasonló a helyzet nálunk hogy én tartom kézben a dolgokat fiatalabbként (gondolok pl. a hivatalos ügyekre, bevásárlásra)
2016. júl. 2. 19:29
 6/11 A kérdező kommentje:
De amire igazán kíváncsi vagyok, hogy van bárki aki szerint nem jogos a felháborodásom?? Nincs senkim aki objektíven meg tudná ítélni, mivel könnyebb engem 21 évesen lelkiismeret-furdalás nélkül elítélni mint egy 86 éves nõt
2016. júl. 2. 19:43
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez a magyaroknál alapszériás tulajdonság (mármint a másik lenézése). Vedd figyelembe, hogy mindannyiótoknak nehéz lehet ez az élethelyzet, a legjobb az lenne, ha finoman megpróbálnátok megbeszélni a dolgot.
2016. júl. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Azzal hogy nem mondtam neki hogy a nagyapám (20 éve meghalt) most fennt helyette is szégyelli magát, már tekintettel voltam mindenre szerintem!!!!

Pont azért vagyok dühös mert pont udvariasan leültem vele megbeszélni, erre reagált a leírt módon!!! Meg hogy azért vagyok dühös mert tényleg bajt akarok a tesómnak és emiatt mardos a büntudat!!!! Szerintem õneki kell most elgondolkoznia és leülnie velem nem nekem vele!! Amúgy is megpróbáltam!!

2016. júl. 2. 20:06
 9/11 A kérdező kommentje:
Amúgy hálás vagyok minden válaszért jó érzés hogy véleményt mondtok, ez szól a jövõbebi válaszolóknak is!!!
2016. júl. 2. 20:09
 10/11 Inessential ***** válasza:
100%

"Másnak is van olyan tapasztalata hogy sok öreg alsóbbrendünek tartja a fiatalokat"


Igen, találkoztam már ilyen helyzettel. Nem is egyszer.

2016. júl. 3. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!