Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akar mindenki énekes,...

Miért akar mindenki énekes, híresség, eltartott, vállalkozó lenni? Kezdésnek miért derogál valakinek ha főiskola után 1-2 évet gyárban kéne dolgoznia?

Figyelt kérdés

17 éves korom óta dolgozok akkor még nem voltam bejelentve, de a pénz nem volt rossz, fiatalon megtanulni közösségben dolgozni, ilyenekre jó volt.

Aztán ha meguntam vagy lett jobb, elmentem.

A család egyik lány tagja nem képes alkalmi munkára sem menni mert hogy Ő nem azért tanult egyetemen hogy, lagziban legyen kisegítő.. Pedig a hely tulaja kérte meg rá, tipikus olyan huszonéves Ő is aki nem dolgozik de van rajta ruha stb, mint a legtöbb ilyen felfogásún.


2016. júl. 5. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert senki nem azért szerez diplomát, hogy UTÁNA gyárban dolgozzon. Ráadásul nagyon indokoltnak kell lennie annak a gyári munkának, hogy 1-2 év után még szóba álljanak vele a szakmájában. 17 évesen, végzettség nélkül persze, hogy más, ahogyan nyilvánvalóan inkább a gyári munka, mint az éhhalál, de nem ez lenne az ideális.

És igen, tudom miről beszélek, én jelenleg felsőfokú végzettséggel takarítok, de attól még utálom, ha úgy tetszik, "derogál", és biztos, hogy le fogom tagadni, ha arra kerül majd a sor.

2016. júl. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemi évek alatt indítottam be a vállalkozásomat. Több munkalehetőségem is lett volna, de az mind gátolta volna a saját vállalkozásom elindulását.

Igaz, hogy abban a pár évben nem volt sok pénzem, viszont a diplomaosztón már profitot hozott a vállalkozás, pedig abban a félévben indult be és nem is tudtam átvenni, mert egy olasz partnerrel "tárgyaltunk". (vitorláztunk)

2016. júl. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez olyan dolog hogy nem egy embertől függ hogy lesz-e neki tetsző munka. Az csak egy lépés hogy elvégzi a tanulmányt valaki, de dolgozni is tudni kell benne.

Nyilván külföldön lehet heteken belül lesz melója, azonban itthon először megteszi egy nem szakmába vágó lehetőség is.

Na meg az örök tény. "Nincs mindenkinek kapacitása az egyetemhez, főleg nem főiskolához" Illetve sima egyszerű végzettséggel is lehet boldogulni, haladni.

2016. júl. 5. 16:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Miert zavar teged, hogy valaki nem akar gyarban dolgozni?


Ha nem szurom el az eletem es hamarabb tanulok tovabb, akkor egyetem utan en se mentem volna gyarba dolgozni. Mert utalom. Csak hat muszaj volt. De amig van mas valasztasa egy diplomasnak addig miert kellene gyarba mennie?

2016. júl. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Senkinek sem jó, ha egy ember nem a képességeihez mért pozíciót tölt be. Sem az egyénnek, sem a gyárnak/munkahelynek. Erre nyugaton már rájöttek, itthon túlképzettek dolgoznak, demotiváltan munkahelyeken. És ez nagyon káros.


Egyébként ha a Ba-t/Bsc-t (=főiskola) végzettekről van szó a kérdésben, akkor ők hírességek akarnak lenni? Mert konkrétan azt mondod, hogy ők hírességek, eltartottak akarnak lenni és nem gyárban akarnak dolgozni? Nem értem.


A Bsc-t végzettek Msc-t végzettek akarnak lenni, majd a szakmájukban dolgozni, ami nem az énekesség.

2016. júl. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Külföldön, hacsak nincs anyanyelvi szintű nyelvtudásod és/vagy ismerőseid kint, akik lezsírozzák neked a helyet, sokkal nehezebb szakmába vágó munkát találni, csak úgy szólok. De én sem értem, miért olyan fontos neked, hogy mindenki gyárban dolgozzon.
2016. júl. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 MZ.per.X ***** válasza:

Mert mindenki jobb életre vágyik, ahhoz meg kell a pénz.


Ráadásul akárhogy nézem, 1-2 év gyári munka minden szempontból hátrányos. Egyrészt az adófizetők pénze megy pocsékba, mert feleslegesen lett kitanítva valaki, másrészt alapból nehéz egyetem után zéró tapasztalattal belekerülni a munka világába, és 1-2 év alatt még felejtesz is ahelyett hogy egyre jobban beletanulnál a szakmádba.


Én például egyetem közben passzív féléven dolgoztam gyárban. Szar, monoton, céltalan, embertelen munka, és kap az ember érte 80-90 ezret, ami arra sem elég, hogy nullára kijöjjek hónap végén. Ráadásul időd, energiád sem marad fejlődni, tanulni mellette, félretenni sem tudsz, szó szerint pont arra elég, hogy ne dögölj éhen.


Míg a végzettségemhez, tudásomhoz köthető munkában kapok 1-2 év tapasztalattal havi 300-at, amiből már kényelmesen megélek, és félretenni is tudok, ráadásul van előrelépési lehetőség.


Ha összehasonlítom, szakmán belül 1-2 év munkával összejön egy autó, nyaralás, stb ára, és még jól is élsz, míg a gyári melóval 2-5-10 év múlva is pont ugyanott vagy ahol.

2016. júl. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolják sokan, hogy a híres emberek csak úgy megszülettek, eleve híresnek, pedig nem. Számtalan történet szól erről-arról a hírességről, hogy nem volt egy szuper gyerekkoruk, de rengeteg akarattal, kitartással vitték valamire.
2016. júl. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!