Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Magántanárként meg lehet...

Magántanárként meg lehet élni? Tapasztalat? Lent

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék tanár lenni. Angol nyelv tanár. Viszont az iskolai oktatás elveszi a kedvem, ott hivatástudatot nem lehet gyakorolni ( a nagy létszám, a diákok eltérő képességei, igényszintje, céljai,az sikolai bürokrácia, stb.)

Eddig is korrepetáltam gyerekeket, nagyon szeretem.

Szerintetek csak ebből meg fogok tudni élni? Még a németet gondoltam mellé, és mint angol-német magántanár.

Egyébként gazdasági fősulira járok, de nagyon gondolkodok, hogy otthagyom, mert egyáltalán nem az én világom. Ez a második évem, és egyre jobban nyűg az egész.

Mindenféle tapasztalatot szívesen fogadok.

22/L



2015. dec. 15. 11:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bármiből meg lehet élni, ha jól csinálod. Ha még jobban, akkor meggazdagodni is.
2015. dec. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak magánórák adásából nehéz megélni, a legtöbben valamilyen fix állás melett csinálják kiegészítésként. A fősulit ne hagyd ott.
2015. dec. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
úgy gondoltam hogy otthagyom a fősulit, hogy sulit váltok, és szerzek pedagógusdiplomát.
2015. dec. 15. 17:26
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
ha iskolában nem akarsz tanítani, akkor teljesen felesleges pedagógusdiplomát szerezned
2015. dec. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

de én úgy tudom, nem taníthatok anélkül ( még magán úton se)

én pedig nem sunyiban szeretném, hanem legálisan, bejelentve ( egyéni vállakozó, bár még nem jártam utána, melyik adózási forma lenne a legmegfelelőbb, de úgy tudom van külön erre a célra a kisadózó

2015. dec. 15. 18:13
 6/8 anonim válasza:
100%

Ha legálisan akarod csinálni, nagyon nehezen élsz meg belőle.Ha pedagógusi diplomán gondolkodol, akkor is jobb ha tanítasz. Miért? Először is a szülők szeretik ha xy iskola tanára tanítja, másodszor könnyebben szerzel tanítványokat.Szulok elmondják egymás kozott ez jó tanár stb. Egy tanár se csinálja legálisan,mert nem érné meg a magánórák adása.Senki nem ellenőrzi,hogy ki jár a te lakásodra,vagy te kijére.Ne hadd ott a gazdaságit, jobban fizet,mint a pedagógusi .Mellette továbbra is hódolhatsz a tanításnak. Ugyanis ugy van, ahogy írod, az osztályban érdemi munkát nem lehet végezni.Aztán ez a magánóra is úgy van, mint az életben sok minden...egy darabig szórakoztat, aztán nem.S ha átmész pedagógiára a diploma miatt, taníthatsz, kínlódhatsz aprópénzért nem kevés munkával.Írja ezt neked 31 éve tanító pedagógus.

Lehet,hogy úgy tűnik, anyagias vagyok. Csakhogy pénzből éôünk...családot fentartani, és nem fizetéstől fizetésig élni, mindent egy életen keresztül megvonni magunktól.

2015. dec. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is nehéz, ha az ember legálisan szeretné csinálni. úgy tényleg maximum akkor, ha mellékesként csinálja az ember, főállás mellett.

óvatosan kell feketén csinálni. nekem volt kb. 2 éve egy ismerősöm, aki engem is segített felkészülni német nyelvvizsgára, aztán vagy valamelyik hálás kuncsaft vagy csak szimplán szúrópróba szerűen bejelentkezett hozzá egy NAV ellenőr egy órára, aztán talán 200ezer Ft-nyi büntetés lett a vége.

2015. dec. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

7-es, ő hol tanított, vagy kiket?

Én tanulmányaim során tanultam nyelvtanároknál magánban, és sose volt semmi parájuk. Hozzá kell tegyem, jobban meg is tanítottak, mint bárki a gimiben. A diákoknak szükségük van rájuk.

2015. dec. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!