Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az irigység mindenképpen...

Az irigység mindenképpen rossz tulajdonság? Vagy ez nem az?

Figyelt kérdés
Ha barátomnak van valami, amit én nagyon szeretnék akkor irigy vagyok rá.? De az irigység rossz tulajdonság. De miért rossz az, ha valakinek megtetszik valami a másiknak van és ő is szeretne egy olyat?
2016. júl. 6. 22:30
1 2
 1/15 Feketeruhasember ***** válasza:

Szerintem amennyiben, elismered hogy irigy vagy rá akkor nem is vagy annyira irigy. (Bocs most csak így fejezem ki magam, de menne szépen is.)


Próbáld ki hogy elmondod neki hogy te erre irigy vagy. Utána jobban leszel és már nem is gondolod magad annyira irigynek. Nekem működni szokott.

2016. júl. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ez csak egy példa volt, csak nem értem egy ilyen esetben miért rossz tulajdonság.
2016. júl. 6. 22:45
 3/15 anonim válasza:
Ezen ne aggódj akkor minden ember rossz.. Mindenki volt lesz vagy éppen irigy valakire valami miatt.. Minden ember irigy. És tök minden hogy kinek meséled el vagy mire vagy irigy ez akkor is rossz tulajdonág lesz.. Kisgyerekkortól ez nevelik az emberbe.
2016. júl. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Feketeruhasember ***** válasza:

Önmagában szerintem nem rossz tulajdonság.


"Aki más szerencséjén, sikerén, jólétén bosszankodik és azt inkább magának kívánja?

Elvennéd mástól azt a dolgot, vagy helyzeti előnyt, akire irigy vagy? Ha igen, akkor elvileg "bűnös" gondolataid vannak, ha nem akkor az nem is nevezhető irigységnek, egyszerűen csak te is olyat akarsz "de nem azt"

2016. júl. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az igazi irigység, hogy hiába a barátodról van szó, erősebb a vágy, hogy Te is birtokold, mint az öröm, amit a barátod öröme jelent.
2016. júl. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem.

Ekkora csak vágyad van arra ami neki adatik éppen.

Ehhez semmi köze ő lényének.

Amikor valakire irigy vagy, rossz neked, mert neki jó s neked a értelemben nem lehet jó.

Ergo minden értelemben rossz irigység.

Amit te leírtál, nem irigység.

2016. júl. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Akkor ha én is szeretnék mondjuk egy tárgyat ami a barátomnak van, de nem az övét csak egy olyat akkor az nem irigység?
2016. júl. 6. 23:00
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. júl. 6. 23:03
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem egy pozitív dolog az irigység, de az emberi természet része.

Azért nem pozitív dolog mert rossz dolgokat szül.

Amikor észreveszed magadon akkor mondd azt magadnak, hogy attól, hogy neki valamiből jobb lett neked nem lett rosszabb, te nem lettél kevesebb.

Ha te is szeretnél olyat ami neki van, akkor próbáld meg elérni. Vagy próbálj vele együtt őrülni. Ha hajlandó megosztani az örömét veled akkor neked is jobb lesz.

2016. júl. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem.

Mert ott tárgyra vágysz. Lényegtelen mire, de egy dologra vágysz. Csak vágy van gondolataidban. Nincs barátod személye, nincs rossz érzésed vele kapcsolatban.

2016. júl. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!