Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolja már sok átlag...

Miért gondolja már sok átlag magyar is azt, hogy nem a Balatonnál kell nyaralni, hanem minimum a horvát tengerpart kell hogy a cél legyen?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretem a balatont, szerintem egy igazi magyar inkább ott nyaral, és oda viszi a pénzt, nem külföldre.

De rengeteg ismerősömnél tapasztalom azt, hogy ha szóba js kérdése, mindig a tengerpart lesz a cél.

Ha a balatont szóba hozom miért nem, általában válaszolják, mert hát a szomszéd is, vagy az ismerőseik is ott nyaralnak.

Ők inkább fizetnek többet, de látványosabb, jobb helyre akarnak menni.

Volt aki az irigykedést is hozzárakta, ha már megy nyaralni, akkor spórol rá egész évben, még ha kevesebbet is eszik, csak hogy a spanyol, vagy franci tengerpart, mint cél, meglegyen.

Miért alakult ki egy ilyen hozzáállás az átlag magyarok között?

Miért kell mindig a másik fölé licitálni, még a nyaralások alkalmával is.

Én ezt nem értem, aki érti és tud rá választ, írja már le!



2016. júl. 7. 16:12
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
82%
Szeretem a Balatont, a Velencei-tavat, sőt, a hazai, vízpart nélküli szebbnél szebb tájakat, városokat is, de ezekre egy-egy hétvége elég, gyorsan elérhetők. A tiszta, átlátszó tengervizet viszont sokkal jobban szeretem, a mediterrán növényzetről, hangulatos településekről, kajákról nem is beszélve. Ha hosszabb időre megyünk valahová, akkor több idő belefér az utazásra is, ezenkívül a Balaton semmivel sem olcsóbb, mint a horvát (vagy bármelyik) tengerpart. Amikor kisebbek voltak a gyerekeim, rengeteget snorkeleztünk, nem bírtak betelni a látvánnyal, próbáld meg ezt bármelyik itthoni tavunkban...:-)
2016. júl. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
78%
Mert a Balatonba már mindenki levedlette a bőrét
2016. júl. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
84%

Tudod,ha lemennél a Horvát partokhoz,akkor rájönnél te is hogy a Balaton ahhoz képest pocsolya. A Balaton drágább is. Horvátország még éppen elég közel van hozzánk,hogy hajlandó legyek autóval elviselni az utat. Az utazás is sokkal szebb. A boszniai piramisok között autózni is csodálatos élmény. Az az egész mediterrán környezet...

Van egy olcsó és igényes kemping,ahová visszajárunk. 1.9-es Tdi autóval megyünk,keveset fogyaszt. Az árak olyanok mint itthon. Nagyon megéri.

2016. júl. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk aki egész évben arra spórol, hogy eljusson a horvát vagy spanyol tengerpartra, azt nem tudom irigyelni. Én nem tudnék egy olyan nyaralást élvezni, amiért szó szerint robotoltam hónapokon át. Szerintem nagyon groteszk dolog. Inkább akkor nyáron is plusz munkát vállalnék és értéktartó dologba fektetném a pénzemet, mintsem minden évben egy hétre rózsaszín ködbe burkolózzak utána pedig vissza a sötét magyar valóságba. Amúgy meg a magyar a legfelszínesebb ember a földön. Elég csórók vagyunk, hogy ne engedhessünk meg magunknak évi két hosszú utazást (téli síelés, nyári tengerparti buli), ami az osztrákoknak/franciáknak teljesen természetes, viszont annyira mégsem csóró az ország, mint pl. Bosznia, így nagyon sok ember pénztárcája gond nélkül lehetővé teszi egy 1-2 hetes horvát esetleg török nyaralást. A kevésbé tehetős embernek meg természetesen emiatt bűntudata van, hiszen azt látja a facebook-n, hogy mindenki külföldre utazik csak ő nem, így ha beledöglik, akkor is összespórol magának minden évben egy utazásra elegendő pénzt.
2016. júl. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
74%
Miért gondolják sokan? Minden második ismerősöm oda megy nyaralni. Arról nem is beszélve, hogy sokan akik külföldre mennek is lemennek pár napra vagy hétvégére a Balatonra. Szóval totál nem értem mi a bajod..
2016. júl. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem meg egy "igazi magyar" eldönti, hogy hova szeretne menni, oda megy (esetleg Balatonhoz ÉS külföldre is), és mindemellett, ami a legfontosabb: nem szól bele abba, és főleg nem minősíti azt, hogy mások mit csinálnak a saját szabadidejükkel!


És egyáltalán fel nem foghatom, hogy szerinted egy külföldi útnak miért az egymásra licitálás lenne a célja!? Engem aztán marhára nem hat meg, hogy ki hol nyaral, és az az én utazásaimhoz képest olcsóbb vagy drágább... Engem az érdekel, hogy én jól érezzem magam, és olyan célt választok, ami engem érdekel.

2016. júl. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
72%
Én nem szeretem a Balatont, koszos, túlzsúfolt, nagyon drága minden. Ennél minden jobb, Horvátország vagy akármelyik magyar tó is. Aki Balaton mániás az szerintem sose járt máshol még... mert mindenhol szebb, olcsóbb, jobb.
2016. júl. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
49%

17 évig laktam nyaranta a déli parton.

Egyetértve a válaszolók többségével, csupán annyit kérdeznék:

mi jót tudsz csinálni a Balatonon ha éppen nem strandolsz, avagy rossz az idő???

Az össz-balatoni "program": a lángos, a palacsinta és a hekk...

...avagy csapdosod a szúnyogokat, és vadászod a mega-pókokat.

2016. júl. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Mert az utiköltséget leszámitva ugyanannyiba kerül :D

Ettöl függetlenül nem cserélném a balcsit a horvát tengerre, ha tenger akkor csak a földközi

2016. júl. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

"Ettöl függetlenül nem cserélném a balcsit a horvát tengerre, ha tenger akkor csak a földközi"


Egy percig ne zavarjon, hogy a "horvát tenger" (ami Adriai-tenger néven ismeretes) a Földközi-tenger része.:D

2016. júl. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!