Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolja már sok átlag...

Miért gondolja már sok átlag magyar is azt, hogy nem a Balatonnál kell nyaralni, hanem minimum a horvát tengerpart kell hogy a cél legyen?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretem a balatont, szerintem egy igazi magyar inkább ott nyaral, és oda viszi a pénzt, nem külföldre.

De rengeteg ismerősömnél tapasztalom azt, hogy ha szóba js kérdése, mindig a tengerpart lesz a cél.

Ha a balatont szóba hozom miért nem, általában válaszolják, mert hát a szomszéd is, vagy az ismerőseik is ott nyaralnak.

Ők inkább fizetnek többet, de látványosabb, jobb helyre akarnak menni.

Volt aki az irigykedést is hozzárakta, ha már megy nyaralni, akkor spórol rá egész évben, még ha kevesebbet is eszik, csak hogy a spanyol, vagy franci tengerpart, mint cél, meglegyen.

Miért alakult ki egy ilyen hozzáállás az átlag magyarok között?

Miért kell mindig a másik fölé licitálni, még a nyaralások alkalmával is.

Én ezt nem értem, aki érti és tud rá választ, írja már le!



2016. júl. 7. 16:12
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
0%

#20 szerintem nagyon jol érted, hogy hogy értem

Hasonlítsd össze horváto.-t a spanyol partokkal, vagy a riviérával...nem ugyan az

Az adria az adria, hiába része a földközinek

2016. júl. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
6%
Ha már egyszer a balatoni nyaralás meg a horvátországi is ugyanannyiba kerül, akkor inkább a horvát! Nekem nincs olyan érzésem, hogy nyaralok, ha magyarok vesznek körül, mindenhol magyar felirat van, stb. Az nem nyaralás. Ha az ország egyik végéből elmegyek a másikba. Nekem az a nyaralás, ha külföldi országba jutok el, olyan ételeket tudok megkóstolni, amilyen itthon nincsen, olyan tájakat látok, amilyen itt nincsen, olyan emberekkel tudok beszélni olyan nyelveken, ami itt nincsen...
2016. júl. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
86%

Nekem meg az is fontos szempont, hogy kikapcsolódjak.

A kikapcsolódás alapja pedig az, hogy még véletlenül se találkozzak össze ilyen begyepesedett tökfejekkel mint a kérdező. Így "kénytelen vagyok" valamelyik tengerpartra menni...

2016. júl. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Oda nem érek le 45 perc alatt Fehérvárról ^^
2016. júl. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
0%
sok lepontozós b..zi g...ci hosszú a nyáriszünet mi soszi more láshe muro
2016. júl. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Nekem mindegy, én nyaralok Balatonnál is, de nyaraltam már Izlandon és Rómában is, a kettő nem zárja ki egymást. Azt viszont hülyeségnek tartom, hogy az igazi magyar, aki ott nyaral. A többi magyar hamisítvány? És döbbenetes dolog lehet, de nem is csak úszós nyaralások vannak, én pl. nemszeretek strandolni. Én a városnézést jobban kedvelem.
2018. febr. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Én amúgy azt nem értem, aki mindig ugyanoda megy, mindegy nekem hogy hawaii vagy Balaton. ha már van pénze utazni, miért nem megy új helyre? Nála már csak az a butább, aki ül a hotelben egész nap.
2018. febr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
vagy aki elmegy rómába, de mekiben ebédel...
2018. febr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Ha majd tele lesznek a balatoni szállódák muzulmán migránsokkal, akkor olyan lesz, mintha külföldön nyaralnál
2018. nov. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Balatonhoz annak erdemes menni akinek van nyaraloja egyreszt egy csomo penzt a szallasra ertve megsporol masreszt kenyelmesebb is mert az ev barmelyik reszeben akar egy hetvegere is le tud ugrani foleg ha teliesitett. Akinek nincs nyaraloja az bizony a tengerpartra megy mert a balatoni arak verik nemelyik tengerparti helyek arait. Igy sokan ugy vannak vele hogy inkabb ha sulyos tizezreket akarok kolteni akkor azt mar tengerparton tegyem meg. Balaton amugy csodalatos foleg az eszaki part nem csak furdozesi lehetoseggel hanem szamos latnivaloval is kornyezeti szepsegeivel. De ha mar a penzrol van szo es sajnos nem mindenkinek van nyaraloja akkor mindenkepp valami tengerparti hely.
2019. aug. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!