Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is neheztelnétek rám,...

Ti is neheztelnétek rám, hasonló esetben? - tesóm meleg!

Figyelt kérdés

Apám meghalt még kiskorunkban, anyánk meg nagyon ritkán van itthon, mert a munkája megköveteli az állandó utazást. A tesóm körülbelül fél éve vallotta be nekem, hogy meleg. Hát, mit ne mondjak? Kicsit meglepett, mert egyáltalán nem az a típus. Örültem neki, hogy eljutott odáig, hogy bevallja nekem meg anyumnak a dolgot, ő kicsit nehezebben fogadta, de ettől még szereti.

A helyzet az, hogy van egy barátja. A vallomás után egy-két héttel jöttek össze, legalábbis állításuk szerint. Szerintem már egy kicsit régebb óta együtt vannak, de ez lényegtelen. Amúgy az öcsém 17, a másik fiú 16 éves. Róla se mondaná meg senki. Ő négy napja vallotta be a szüleinek, hogy meleg és nagyon rosszul fogadták. A srác sírva jött át hozzánk, felrepedt szájjal. Nagyon felkaptam a vizet, mert az a srác is olyan nekem, mintha az öcsém lenne. A tesómmal szinte születésük óta sülve-főve együtt voltak és vannak, még nyaralni is eljött néha velünk. Meg anyum csak nagy ritkán volt otthon, részint én neveltem a kis tesómat, és így a barátját is - ha lehet nevelésnek mondani.

Szóval idegesen átmentem, az anyja sírt, az apja őrjöngött mint valami vadállat. Azonnal rám szegezte a kezét, hogy az én öcsém mérgezte meg az övét - mert az öcsém idősebb-.- - én is ideges voltam egy ideig üvöltöztünk egymással, ordibálta, hogy egy ilyen beteg gondolkodású perverz ember nem fog az ő házába lakni, szó szerint kiakarta dobni, de az anyuka nem engedte meg neki, hogy kirakja. Erre mérgemben odavágtam nekik, hogy "akkor a fiuk átköltözik hozzánk, lesz@rom"! Összeszedték a cuccait másnapra, és kivitték a garázsba. Mi meg átvittük hozzánk. Mivel egyetemista vagyok, nem vagyok gyakran otthon, odaadtam nekik a szobámat ami jóval nagyobb, mint az öcsémé. Viszont ők ketten szóba sem állnak velem, mondván, miért avatkoztam bele a dolgukba. Szégyellem is magam, mert hirtelen felindulásból, mondhatni idegből cselekedtem. A barátaim biztatnak, hogy jól tettem de nem tudom. Anyummal is beszéltem Skype-n, ő annyira nem örül neki, mert így gyakrabban lesz alkalmuk csinálni 'azt'. Szerintem ha ott maradt volna, akkor sokkal rosszabbul járt volna, így még a szülőknek is van idejük eldönteni, hogy most mi a helyzet. De tényleg nagyon neheztelnek rám, és nem tudom, hogy elszúrtam-e, vagy sem. A fiúnak esze ágában sincs visszaköltözni, igaz még az események hatása alatt van, de kicsit megkönnyebbültebbnek tűnik, de mégis én vagyok a szemükben az ördög. Ti mit tettetek volna a helyemben? Vagy mit gondoltok, tényleg nagy säggfej voltam/vagyok?



2016. júl. 11. 04:32
1 2 3
 21/23 anonim válasza:

Szia jól tetted hogy segítettél az öcséd barátjának.

nem vagy hibás.

2016. júl. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
47%

"Szia jól tetted hogy segítettél az öcséd barátjának.

nem vagy hibás."

Na, azért itt álljunk meg egy polgári szóra! A srác 16 éves, a kérdező öccse 17. Szinte kizárt, hogy olyan sokáig tartana a nagy lamour! Akkor hova megy majd a kölyök? Ha meg nincs igazam, és sokáig tart, akkor kérdező anyja tartja el, mint a harmadik gyerekét? Mos rá, takarít utána, stb? Tegyük fel, jó szívvel teszi ezt (bár kétlem). A srác akkor is örök életében érezni fogja, hogy csak egy megtűrt személy egy idegen házban. Van fogalmatok, milyen romboló hatással van ez egy kamasz önbecsülésére?

Ha a fiú otthon maradt volna, néhány napi, esetleg néhány heti üvöltözés és ajtócsapkodás után fater belátta volna, hogy nem tud mit tenni, és lenyelte volna a békát. Így csak a mérgét nyeli, mert nem tudja kire ráborítani. Ilyen körülmények közt nem hogy csökkenne, hanem egyre nő benne a harag, és feltehetően sohasem fogja visszafogadni a fiát.

Szóval, kérdező, ha engem kérdezel, szerintem nagyon ezt nagyon elbäsztad.

2016. júl. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
*szerintem ezt nagyon
2016. júl. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!