Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan öljem ki magamból az...

Hogyan öljem ki magamból az együttérzést?

Figyelt kérdés
Túlságosan együttérző és megértő vagyok mások problémájával és ezt nem rég két fiatal lány is kihasználta. Az történt, hogy mind a ketten sok rossz dolgon mentek keresztül mint ahogy én is. Így hát gondoltam ápolom kicsit a lelküket mivel mint említettem én is sok dolgok keresztül mentem már így megértem őket. Csak, hogy mind a ketten egy idő után leléptek egy szó nélkül. Pedig az egyik direkt azt akarta, hogy valaki törődjön egy kicsit vele mert nagyon rosszul érzi magát. Én próbáltam is vele történt is néhány levélváltás erre egyszer csak lelépett anélkül, hogy elmondta volna az okát. A másik (egy másik oldalon) meg ő maga kezdeményezte a beszélgetést mivel látta a bemutatkozásomon, hogy el én is le vagyok törve. Mire meg már kezdtek volna kialakulni beszélgetés ő is egyszer csak lelépett... Most is kiírta egy srác, hogy miként tudná feldolgozni a barátnője halálát és én nagyon megsajnáltam pedig nem akartam! Nem akarok még egyszer ilyen hálátlanokba belefutni mint akiket írtam. Az ember próbál segíteni nekik amennyire az interneten keresztül lehetséges és erre lelépnek anélkül, hogy megmondanák, hogy miért tették. Úgy érzem, hogy a mások megértése és másokkal való törődés miatt egy igazi balek vagyok akit csak ki lehet használni. 25/F
2016. júl. 11. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem gondolod, hogy ezernyi ok van, amiért nem válaszolnak vissza? Valószínű azért nem írnak vissza, mert más is rájuk írt, és mással is levelezhetnek. Érted? Ráadásul nincs kedve mindig mindenkinek folyamatosan egy valakivel beszélgetnie.


"Úgy érzem, hogy a mások megértése és másokkal való törődés miatt egy igazi balek vagyok akit csak ki lehet használni."


Dehogy vagy az! Pont, hogy több ilyen ember kéne! De lehet, hogy neked semmi dolgod, nekik meg egy csomó dolguk van! Lehet hogy dolgoznak! Lehet, hogy ismerkednek a valóságban! Akármi. Nem várhatod el, hogy mindig ugrásra készen várjanak! És még te jössz a mások megértésével? "Úgy érzem, hogy a mások megértése és másokkal való törődés miatt..." Önző vagy, mert saját magadat akarod megvalósítani. Gondolom rájuk írtál, aztán elvárod, hogy hallgassanak végig, hogy te szépen kiéld magad, de ha éppen nincs kedvük följönni, vagy valami, akkor mérges vagy rájuk. Nem megharagudni kell, hanem észrevenni, hogy nem csak mindig a te üzeneteidet akarják olvasgatni, van magánéletük is.


25 éves vagy, ilyen dolgokra magadtól is rá kéne jönnöd.

2016. júl. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Te is, ha valakivel beszélgetsz, megírhatod neki, hogy most ne érsz rá.
2016. júl. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szia! Eléggé bele tudom képzelni magam a helyzetedbe. Velem egy fiú csinálta meg, hogy - mivel családi gondjai voltak - elérte, hogy sajnáljam, együtt érezzek vele és foglalkozzak vele. Folyton azt mondogatta, hogy megmentettem ezzel az életét, meg ilyenek. És boldoggá tett, hogy sikerült elérnem, hogy mosolyogjon. Ő viszont többet képzelt bele, holott kicsit sem viselkedtem félreérthetőn, csupán évek óta ismertük egymást, ezért érdekelt, mi van vele. Érzelmileg zsarolni kezdett, öngyilkossággal fenyegetőzött. Kikészültem tőle teljesen idegileg, de szerencsére a barátaim mellettem voltak. Megszakítottam vele minden kapcsolatot. Ne ess az én hibámba.


Szerintem akiket így neten át ismersz meg, azokhoz próbálj nem kötődni. Sajnos vannak ilyen emberek, ezeket pedig tudni kell nem komolyan venni. Ez persze nehéz, de ha nem engeded magadhoz közel, és azoknak adod az időd, akik melletted vannak, akkor nem koppanhatsz. :) Remélem, segítettem!


16/L

2016. júl. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Első! Nem azzal van bajom, hogy nem írnak vissza rögtön hanem azzal, hogy már napok meg hetek óta csend van körülöttük. Oké megértem én, hogy nem tudnak mindig visszaírni mert elfoglaltak. De könyörgöm! Legalább mondanák, hogy: "figyelj most ezt kel csinálnom és egy ideig nem tudunk beszélni" Nem! helyette egyetlen szó nélkül lelépnek és már hetek óta nem válaszolnak semmit! Szerinted ez nem tahóság?
2016. júl. 11. 20:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem! Nem az. Nincs kedvük visszaírni. Rajtad kívül látnak más megoldást is problémájukra, és már meg is feledkeztek rólad.


VAGY:

Egyszerűen nem írnak, mert nem akarják tovább folytatni veled a beszélgetést. Úgy gondolják, hogy nagyobb sértés lenne, ha ezt írnák neked: "Sajnálom, de most egy kicsit szüneteltessük a beszélgetést, mert egyelőre nem szeretnék veled beszélgetni."


Érted már? Nem akarnak már veled beszélgetni erről a témáról. Ha meg azt írnák, hogy "köszi meggyógyultam, szia.", akkor meg azért lennél rájuk mérges. Majd ha szükségük le rád, akkor rád írnak. Egyelőre nincs szükségük a segítségedre. Így hát idővel megfeledkeznek rólad.

2016. júl. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Velem mindig mindenki ezt csinálta, mind a számítógépes játékokban, mind máshol. Nem probléma, ez van! Ilyenek az emberek! Önzők, és csak megjátszák az együttérzést!
2016. júl. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!