Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is sokkot kaptok, ha...

Ti is sokkot kaptok, ha megszólal a a riasztótok?

Figyelt kérdés
A riasztás nagyon ritkán van, de az is mindig fals, mert szerintem át kéne már nézetni a rendszert, vagy csak pók mászott az érzékelőre, de ettől még muszáj vagyok felkelni kikapcsolni és leellenőrizni. Szóval a lényeg, hogy én a szó szoros értelmében sokkot kapok ha megszólal a sziréna, elkezd rázni a hideg az egész testemben, és annyira remeg a szám, hogy hangosan csattognak a fogaim. Persze közben el kell magam vonszolni a kezelő panelig. Borzalmas érzés. Ti ezt hogy élitek meg?
2016. júl. 12. 21:18
 1/7 anonim válasza:

De ez az érzés azért fog el, mert nem tudod hogy fals riasztás-e ? Vagy csak szimplán szar a hangja és idegesít ?

Ha az előbbi akkor javaslom tarts magadnál valami ütőt, fejszét, valszeg soha nem fogod használni, de önbizalmat ad, és az talán segít ezt leküzdeni :)


Egyébként ez nálam nem áll fent, nekem max a bevérzik a dobhártyám a hangtól, de ezen kívül nem nagyon izgat, mert az udvaron meg ott a kutya...

2016. júl. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez az, hogy nem tudom olyankor megállapítani magamon, hogy miért. Van ütő az ágyam mellett, és a kutyákban jobban bízom, mert ma is mikor megszólalt, és kikapcsoltam, előbb kinéztem az ablakon át, hogy a kutyák hol vannak, és hogyan viselkednek. Olyan szinten leblokkolok, hogy korábban, mikor még a férjem itthon volt, és éjjel megszólalt, én épp wc-n voltam, és szó szerint összerogytam a sarokban, remegtem és vártam, hogy a párom felkeljen és ő induljon el a panel felé.

Szerintem a hangja miatt is, mert előbb felsikít, majd azután kezd el vijjogni, közben csipog az előszobában a panel, és ez így sok és sokk. A másik meg, hogy sosem tudni, hogy valós-e vagy fals. A férjem tök nyugodtan száll ki az ágyból, és indul el, én meg összeesek és remegek a hangtól. Most egy ideje egyedül vagyok és ez borzalmas. Persze ilyenkor kénytelen vagyok magam összeszedni, mert hát valakinek ki kell kapcsolni azt a szart, de valami iszonyat nekem. Még a sírógörcs is kerülget míg elérek az előszobáig.

2016. júl. 12. 22:20
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy tapasztalt betörő először a kutyát nyírja ki, csak aztán indul be a házba. Ebben ne bízzatok, a kutya társ és nem testőr. Amúgy nagyon nem normális, hogy ilyen hisztériás rohamot kapsz egy riasztótól. Amikor nálunk megszólal, akkor max. dühös vagyok, hogy be kell telefonálnom és szólnom, hogy bocsi, téves volt. Eleve ez arra van, hogy te fel tudj készülni, ne tudjanak váratlanul megtámadni, de ha te a riasztó hangjára idegösszeomlást kapsz, akkor ugyan mindegy, hogy jelez, mert te úgysem teszel semmit.
2016. júl. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
hát én tűzjelzőnél kaptam sokkot csak ültem tovább ha gáz van tényleg akkor ugy is jönnek h tipli azonnal jöttek is de csak kamu volt. leb_sztam magam érte mert azonnal menni kellett volna.
2016. júl. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én többször is beparáztam amikor a riasztó perceken át sípolt. Nem holmi riasztóra mászott pók volt!

A story: emeletes házban lakunk hatan, én, tesóm, szülők, nagyszülők. Egyik reggel megszólalt a riasztó, és perceken át sípolt. Én hallottam csak, anyumék zárt ajtónál aludtak. Remegő lábakkal lépkedtem lefelé a lépcsőn. Étkezőben, nappaliban senki. Ekkor motoszkálást hallottam a konyhából...

Óvatosan bekukkantottam, tudod mit láttam?!!!

Nagyapám készülődött a reggelihez!!!

Szóval ordítottam, hogy nem hallod te?! Amúgy komolyan nem hallotta..! Mikor kikapcsolta valaki,aki közbe felébredt, én már irtó pipa voltam és üvöltöztem a nagyapámmal hogy hogy lehet ilyen figyelmetlen.

Ez a story hasonló verziókkal is volt már...

2016. júl. 13. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#3. Nem írtam, hogy a kutyáim testőrnek vannak, de egyértelmű, ha kinézek és látom, hogy ott ülnek nyugodtan, akkor nincs az udvarban idegen.

A sokkot első sorban a hang okozhatja, majd a félelem, hogy kivel, vagy mivel kell szembe néznem. Nem tudom valóban, hogy megtudnám-e védeni magam, a kezdeti pánik után kénytelen vagyok összeszedni magam és leellenőrizni a zónát ahonnan jött a jelzés.

2016. júl. 13. 09:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Tarts magadnál egy vállról indítható rakétát. Tuti hogy önbizalmat ad! :)
2016. júl. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!