Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyiket választanád a kettő...

Melyiket választanád a kettő közül?

Figyelt kérdés

Szeptembertől Budapesten tanulni ,de fizetős képzésben, mert nem kerültél be az állami keretbe ( szakmáról van szó ) + mellette diákmunkázni, hogy meg tudj élni.


Vagy


Kimenni egy évre mosogatni/pincérkedni és összeszedni egy jóadagnyi pénzt, ami sose árt ha van,majd jövőre okosabbnak lenni, és már az első nap beiratkozni a képzésre, hogy meglegyen a biztos államilag támogatott hely.


A 2. verzió jobban vonz, viszont nem tudom , jó ötlet e, mivel szakmai tapasztalatom pincérként nulla lesz, egy egy hónapos képzésben tanulnám meg az alapokat.


2016. júl. 21. 10:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha van konkrét munkalehetőség a 2. Ha nagyon bizonytalan, akkor nem. Mert könnyen lehet a két szék közt a pad alá esete.

De ha van munka, akkor mindenképpen az. Lesz egy kis pénzed. Következő évben nem kell fizetned a suliért. Szerintem megéri. És persze a nyelvgyakorlás miatt is jó lenne külföldre menni egy évre.

2016. júl. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha biztos a munka és nem átverés és lehúzás akkor az. Aztán jövőre új lappal menni a szakmába, bár lehet ha annyira jól lesz kint akár "szintet" is léphetsz és eszed ágában sem lesz hazajönni. Ehhez kitartás és akarat kell de összejöhet.
2016. júl. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1.


Angliában lasszóval fogják a pincéreket, az osztrákokhoz is lehet menni síparadicsomba főszezonra. Nem is a munkalehetőségek miatt aggódok, hanem, hogy mennyire állnám meg a helyem , mivel annyira nem vagyok közvetlen ember ,meg szakmai tapasztalatom sincsen ,bunkó vendégeket se tudnám most így hirtelen kedvesen lereagálni. Persze gondolom erre is való a képzés amire mennék.

2016. júl. 21. 10:37
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez már csak rajtad múlik, hogy milyen lesz a hozzáállásod. A bunkó vendégek lereagálása is csak hozzáállás kérdése. Személyes sértésnek veszed és kikéred magadnak, vagy elfogadod, hogy ez a szakmával jár és ilyen is van.
2016. júl. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A munkát persze magamnak intézném ,szóval átverés nincsen. A képzés olcsó ,és hivatalos a hely ahova mennék ,tehát ez egy kifejezetten ilyen iskola ami pincéreket ad ki a kezéből.
2016. júl. 21. 10:38
 6/10 A kérdező kommentje:
Mármint nem pincér akarok lenni,a szakmára nem erre iratkoztam be eredetileg. Az egy teljesen másik szakma, a pincérképzés csak arra kellene, hogy legyen papíron meg ez a végzettség ,ha a 2. verziót választanám. Hogy legalább legyen valami a kezembe, ha már szakmai tapasztalatom nincs.
2016. júl. 21. 10:44
 7/10 anonim ***** válasza:
Itt csak az a buktató, hogy mi van, ha elvégzed a pincér képzést, fizetsz érte, idő is, és utána viszont nem találsz munkát.
2016. júl. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7


Mint mondtam, találni találnék munkát. Sok helyen hiányszakma a pincér. Nem csak Magyarországon.

2016. júl. 21. 11:02
 9/10 anonim ***** válasza:

Külföld!

Volt lehetőségem kimenni, de nem mentem. Helyette elvégeztem egy OKJ képzést, most pedig egyetemen vagyok. A magyar oktatás nagy része káosz és nem elég színvonalas. OKJ-n normálisak voltak a tanárok, de alig tanítottak valamit. Egyetemen meg rengeteg oktató vicc kategória. Elavult tudást adnak át, sokszor nem a reális tudást, hanem az ember viselkedését nézik. (Konkrétan volt egy csoporttársam, aki széttanulta a tárgyat, mindent tudott és megbukott. Engem bírt a tanár, mert néha dumáltam vele és átengedett. Volt, hogy zh-ban ugyanazt írtuk, mert egy jegyzetből tanultunk. Egyikünk kétszer annyi pontot kapott, mint a másik. És lehetne sorolni.) Ha van rá lehetőséged, inkább külföldön tanulj.

Ha pedig külföldön kapsz munkát, akkor inkább ott próbáld megvetni a lábad. Egyetemen vagyok 24 évesen. Az összes ismerősöm, aki 1-2 éve kint ment, már sokkal jobban él, mint én. Amire én nekiállhatok a saját életem kiépítésének, náluk már megvan a kocsi, feleség és még sorolhatnám. Utazások, stresszmentesebb élet.

2016. júl. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
En a 2-es verziot valasztanam, mar csak azert is mivel egy kis penzzel indulnal neki legkpzelebb a kepzesnek, ami nem art.
2016. júl. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!