Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez már rasszizmusnak számít?

Ez már rasszizmusnak számít?

Figyelt kérdés

Külföldön dolgozom, itt élek. S sokféle népségből vannak munkatársaim, de a románokat és a bolgárokat ki nem állhatom. pedig barátkozó típusak, próbálnának közeledni is, de nekem ha a közelembe vannak már rosszul vagyok tőlük. Otthon Magyarországon soha nem volt problémám semmilyen rasszal, se a cigányokkal, se a zsidókkal senkivel sem. Itt viszont a hideg kiráz a románoktól, és a bolgároktól. Hogy tudnám legyőzni ezt az undort magamban?Tényleg alig váltunk pár szót, én mégis gyűlölöm őket. Rasszista lennék? Köszönöm a válaszokat.


31/N



2016. júl. 22. 22:44
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szerintem csak az, hogy "utál" valaki egy másik rasszot, még nem rasszizmus. Mindenki azt érez, amit akar. Tehát ha csak valaki mérgelődik magában, de nem tesz semmit, az semmi. Nem azt mondom, hogy ez jó dolog, de senkinek semmi joga megbélyegezni.


A rasszizmus ott kezdődik, hogy ha szembe jön veled egy néger, akkor leköpöd. Azt se tudod, ki az illető, nem is ismered, de leköpöd, mert néger. Tehát szerintem a tevőlegességnél kezdődik, amikor más számára is nyilvánvalóvá teszed.

2016. júl. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fontos milyen szóval illeted a dolgot. A lényeg, hogy gondolkodtál már azon, hogy miért utálod őket? Mi az a tulajdonság amit látsz bennük és nagyon zavar? Ha más nyelven beszélnének tudnád, hogy azok? Ha változtatni akarsz és zavar a saját hozzáállásod a dologhoz (márpedig azért kérdezted a kérdést, mert érdekel) akkor kezdj el olyan videókat nézni amiben azt látod, hogy mi a jó ezekben az emberekben. Keresd meg ezeket a dolgokat. Neten minden lehetséges. És gondolkodj el, hogy valóban őket utálod, vagy van egy-két tulajdonság amit utált és megcímkézted, hogy akkor ez román v bolgár. Ha pl. a magyar agresszív focidrukkerekkel azonosítanának minden magyart akkor te ezt jogosnak éreznéd? Ha emiatt elfordulnának tőled és kirekesztenének? Érdemes elgondolkodni ezeken.
2016. nov. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!