Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elfogult vagyok, ha úgy...

Elfogult vagyok, ha úgy látom, sokkal logikusabban gondolkodom az átlagnál?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre sok mindenben, hogy az amúgy nálam okosabb emberek is nagyon illogikusan gondolkodnak szerintem. Pl. politikában, vallásban.

Vagy egy konkrét példa: sokan azt hiszik, hogy futballban az aktuális sztárok jobbak, mint a régiek. És nem azért, mert a kedvencük, tényleg így gondolkodnak (arról nem is beszélve, hogy én pl. simán szét tudom választani, kik a kedvenceim, és kik a legjobbak, a többség nem). Bizarr, hogy kiket tartanak jobbnak kiknél, és azt a nagyon kevés embert hülyézik le teljes határozottsággal, aki másképp gondolja. De még a szakértők is elképesztően gondolkodnak. Pl. múltkor a szakértők megválasztották az EB legszebb góljait, az eredmény borzasztó volt, több átlagos gól is akadt köztük, a legnagyobbak közül néhány hiányzott. De ez csak egy konkrét példa, nagyon sok van.

Lehet, hogy nincs is így, csak elfogult vagyok magammal, és a saját gondolkodásomat tartom a leglogikusabbnak vagy magamat jobbnak tartom másoknál?



2016. júl. 23. 16:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hát az átlagot igencsak lehúzza a sok retardált.
2016. júl. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Kéne keresned valakit a környezetedből, aki megerősítene ebbéli véleményedben. Monnyuk én bemondásra nem hiszem el.
2016. júl. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

az hogy mi a jó és mi nem elég szubjektiv.

hogy mi a logikus az pedig erősen függ attól, hogy mi a cél.


klasszikus példa mikor egy politikus hoz egy döntést ami szerinte jó, a nép szerint nem jó. aztán kiderül, így csurran cseppen a legtöbb neki, s hogy mennyi kárt okoz az országnak az nem számít. nem logikus. és nem jó. de ha az ő szempontjait nézzük akkor igencsak logikus és jó.


a Te példáddal élve: ha nekem elég pénzt fizetnek akkor a legrondább gólról is bebizonyitom, hogy az volt a legszebb gól.

2016. júl. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
32%

Nem vagy az.

Egyszerűen gondolkodáson belül, erre( ami itt legjobb, mert:"kiterjedten alapra", ergo magára gondolkodásra) specializálódtál valamiért.

Kérlek írj rám, had tanítsalak picit, had adjak utat, had magyarázzam el, hogyan is van az amit itt észrevételeztél.

Ja és agyi szintedet is lemérném.


Egyébként van egy gondolkodási szint és egy agyi szint. Amik sokszor eltérnek. Nálad gondolkodásmódod olyan, mi maga gondolkodás egészére nyílik bele.


Anyumnak 137es IQval olyan gondolkodási szintje van mint egy 180as IQ-s embernek, de sokszor úgy tud megnyilvánulni és olyan felfogási szintet tanúsít, mintha egy konkrétan egy kisgyerek lenne.

Sok ember lehet, mélyebben és jobban gondolkodik mint te, viszont gondolkodási módja nem minden "irányba" kiterjedő. Legjobb példák erre aspergeresek, 40-60 IQ-s emberek akik közben fotografikus memóriával rendelkeznek.

Amit te mondasz, maga kezdet. Semmiből való kiindulás. "nagyon kevés embert hülyézik le teljes határozottsággal, aki másképp gondolja." Hiedelmek, nem( egy részben) gondolkodás.

Írj s segítek.

2016. júl. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Amúgy írhatnék néhány konkrét példát (de nem akarok vitát politikáról vagy vallásról). Mostanában pl. feltettem több kérdést itt és máshol is egy dologgal kapcsolatban, szinte senki sem értett velem egyet, pedig teljesen világos volt számomra az igazság, lehetetlennek tűnt logikailag, tapasztalat alapján, hogy nincs igazam, hogy az nem úgy van, majd kicsit beleolvastam a tudományos irodalomba és megkérdeztem pár szakembert, és ők meg az én igazamat támasztották alá. Ez is egy tipikus eset volt, nem értem, hogy gondolkodhatnak ennyire illogikusan nálam sokkal okosabb, több diplomás emberek, nekem pofonegyszerűnek tűnt, mi a helyes. De mondom, az iq-m nem kiemelkedően magas, és nincsenek kiemelkedő képességeim, mégis sokkal logikusabbnak érzem magam a nagy többségnél. Vagy van ilyen képesség, hogy valaki abban jó, hogy logikusabban gondolkodik?


Ezt nem egészen értem:

"Egyszerűen gondolkodáson belül, erre( ami itt legjobb, mert:"kiterjedten alapra", ergo magára gondolkodásra) specializálódtál valamiért."

2016. júl. 23. 17:18
 6/17 anonim ***** válasza:
Mi azért szeretnénk példákat.
2016. júl. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A kérdésnél már írtam egy példát, egy területet, ahol szerintem sokkal logikusabban gondolkozom, mint a 99%.
2016. júl. 23. 17:40
 8/17 anonim ***** válasza:
Hány éves is vagy?
2016. júl. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Az aspergeresek mióta 40-60 IQ szint közé vannak sorolva??? Sok az okoskodás, kicsi a tudomány
2016. júl. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem meg szimplan csak beszukult a latokorod es makacs vagy s nem vagy hajlando elfogadni masok velemenyet.
2016. júl. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!