Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti adnátok egy zakóban levő...

Ti adnátok egy zakóban levő cigány srácnak 200 forintot, ha a vasútállomáson kér "vonatjegyre"?

Figyelt kérdés

Én egyrészt nem vettem elő a pénztárcám, mert tudom hogy ez a taktikájuk, és akkor ellopja, vagy követ és kirabol.


Ezért mindig van egy kis apró a zsebembe, és pont elő tudtam kapni a 200-ast.


Én félek, ha nem adok neki, akkor követ és kirabol egy félreeső helyen.


Láttam, hogy 3-an voltak, és a zakós ment oda a vonatjegy automatához kéregetni. Hát senki nem adott neki.


De én az ilyen állomásokon, mint a Kőbánya-Kispest nem kockáztatok.


Ráadásul 200 ft semmi. Ti mit csináltatok volna? Mikor adtam neki, ment egyből a bandájához, hogy "adott".


Én nem merem a testi épségem kockáztatni pár száz forintért.

Ha bicskával megtámadnának, odaadnám amit kérnek. Mert nem éri meg, egy telefon meg pár vacak ezres miatt meghalni, lebénulni.


2016. júl. 26. 18:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Tanulj meg krav magázni, hogy le tudd szerelni a fegyveres cigányokat, ha többen megtámadnak.


Persze nem erre találták ki a krav magát, de erre is jó.

2016. júl. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ha ennyire félős vagy vegyél a gázspray-t. Aztán akkor majd nem kell erőltetned az adományt, ha nem szeretnéd.
2016. júl. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Tőlem buszmegállóban is meg vasútállomáson is szoktak kéregetni, soha nem adok, és eddig sehol nem is vertek meg, nem raboltak ki érte. Először csak annyit mondok, hogy nincs nálam pénz, és ha még ezután is értetlenkednek, hogy akkor én hogy megyek haza, vagy nagyon erősködik, hogy jaj, úgyis van nálam pénz, akkor csak határozottam megmondom, hogy bérlettel utazom, és általában utána elmennek.

Egyetlen egyszer adtam életemben pénzt csövesnek, akkor is azért mert a Nyugatiban jöttem ki egy kisboltból, vettem üdítőt, és a visszajáró a kezemben maradt, úgy jöttem ki, hogy nem raktam zsebre, és a csöves meglátta a kezemben. Megkérdezte, hogy adok-e neki 100Ft-ot, a kezemben csak 30 volt, és szerencsém volt, hogy nem volt telhetetlen, mert a kezébe nyomtam a 30Ft-ot, megköszönte azt is és továbbment.

2016. júl. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem adtam volna.
2016. júl. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk itt a környéken van egy szerencsétlen ember, aki szokott kéregetni. Neki szoktam adni, mert tudom, hogy rendes, és nem hülyeségre költi. Nem láttam még a kezében alkoholt, cigit soha. És tudom, hogy ha neki adok, ő költi el.


Viszont buszmegállóban, állomásokon stb. amikor odajönnek ilyen kamu szövegekkel cigányok, hogy jegyre kell, azoknak soha nem adok, semmilyen esetben sem. Pár éve volt egy bunkó szituáció (már nem emlékszem pontosan), de azóta én biztos, hogy senkinek nem adok. Ráadásul azt sem tudhatom, hogy nem valami maffia emberei-e, mert sokszor igazából nem is maguknak kérnek pénzt, hanem vannak ilyen bűnszervezetek, akik ilyen kéregetőket foglalkoztatnak. És egyébként is undorítónak tartom, ha odatolja valaki a pofáját, hogy adjak neki valamit, én nem bírom, ha illetéktelenek belezavarnak a személyes szférámba és követelőznek.

2016. júl. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Amúgy látta hogy kipotyog az apró az automatából, szóval nem tudtam volna hazudni neki, hogy "nincs nálam pénz".
2016. júl. 26. 21:44
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor sem kell adnod.
2016. júl. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Legyen nalad sprej stb.

Ne adjal.


Az allomasokat figyelik az orok kameraval vagy anelkul az epuletekbol stb. Ahol nem latod.


Nem fog megtamadni a cigany. Mert rarepulnek a 140 kg-os 2meteres biztonsagi orok. Tudod nekik unalmas a napjuk,orulnek,ha van esemeny es jol megverhetnek vkit,amig kier a rendorseg.

2021. jan. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!