Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy nyugodjak meg? Rettentően...

Hogy nyugodjak meg? Rettentően ideges vagyok, és ez nem normális. (Vizsgadrukk. )

Figyelt kérdés

Sokszor vizsgáztam már. Erős gimibe jártam, ahol voltak vizsgák, mondták, hogy ezzel is felkészítenek minket az egyetemista létre. Az egyetemen is vannak vizsgáink, szóval nem vagyok tapasztalatlan vizsgázó, mégse múlik a vizsgadrukk.


Most éppen nyelvvizsgára készülök. Nem a tudásommal van a baj. Az írásbelitől egyáltalán nem félek, azoktól soha nem szoktam. Utoljára kb. az érettséginél érdekelt írásbeli vizsgaeredmény. Csak a szóbeli(k)től félek. Attól, hogy hülyének néznek, hogy kinevetnek, hogy én leszek az aktuális hülye gyerek, aki után nagyot sóhajtanak, hogy na, ez is minek jött vizsgázni, hogy nem értem a kiejtésüket, hogy beraknak egy anyanyelvi tanárt, hogy gyorsan fog majd beszélni (spanyolról van szó). Most nem konkrétan csak erről a vizsgáról van szó, de általában, hogy nyugodjak le? Van olyan betegségem is, ami az orvosok szerint, ha nem is ettől van, de romlik emiatt (állandó megfeszített testtartás, izmok szorítása miatt még jobban tudnak fájni dolgok, amik amúgy is betegek). Mindenkivel vitatkozom, veszekszem, és van, hogy a szóbelik előtt elmegy a hangom vagy berekedek. Gyerekkorom óta OCD-m van, ami általában enyhe, és nem is járok vele pszichológushoz, viszont szóbelik előtt újra kijön. Mivel egyéb betegségek miatt amúgy is szedek gyógyszert, valami normális, természetes lenyugtató módszer kellene nekem.


2016. júl. 27. 22:15
 1/8 A kérdező kommentje:
Van, hogy a sírás kerülget, vagy tényleg sírok, pedig 20 éves elmúltam. De állandóan csak halogatom a tanulást. Nem lustaságból, mielőtt ezt hiszitek, hanem mert félek leülni a tételekhez, mert félek, hogy beigazolódik, hogy nem tudom. Nem az eredmény érdekel, ha megbukom, mehetek máskor is. Az érdekel, hogy jól szerepeljek. Volt, hogy emiatt elszalasztottam vizsgalehetőségeket. És ami azt illeti ismerőseim, vagy akik hallanak vizsgázni, általában azt mondják, kívülről úgy látják, mintha nem izgulnék, hanem mosolygósan felelnék.
2016. júl. 27. 22:19
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Én is ilyen voltam. De egy idő után rájöttem hogy csak magamnak akarok bizonyítani és saját magam előtt nem tudom lejáratni magam mert ez abszurd. Bedobtam egy felest oldószernek és hajrá.
2016. júl. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát úgy látom van egy komoly megfelelési kényszered ( nekem is van). Én mindig megpróbálom a legjobban nyújtani amit tudok, ha a vizsga nem sikerül, hát nem sikerül. A kudarcot is fel kell dolgozni, sajnos. Butaságokat biztos nem gondolnak rólad a vizsgáztatók, általában nagyon segítökészek. ( Legalábbis ahol én voltam még anno, Eigo utca közepfok angol, nemet, TELC nemet felsöfok es ket szakmai nyelvvizsga, szoval voltam paron es mind sikerült) Én azt szoktam magamnak mondogatni hogy menni fog, menni fog. Egy nyelv meg azért is jobb, mert nem tényeket kérdeznek egy szóbeli nyelvvizsgan, ha valami nem megy hirtelen körül tudod irni, kikerülni. Nyugtatâsra levendulatea, B vitamin es Rhodiola Rosea ( ez utobbi kettö döleg a stressz kezelesre jo)
2016. júl. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

" ha valami nem megy hirtelen körül tudod irni, kikerülni"


Pont az a baj, hogy úgy érzem, hogy nem, hoyg biztos nem jutnak majd eszembe a szavak, kifejezések stb.


Lehet, hogy azért is van ez, mert anyukám tanár, és régen mindig az volt, hogy tanuljak jól, mert majd az ő kollégái mit fognak szólni. Meg csomó osztálytársam volt, akiknek a szülei olyan hülyék voltak, hogy tudjátok, szerették versenyeztetni a gyerekeket. (Mondjuk az ő fiuk volt a legjobb tanuló, én meg a 2., 3. stb. legjobb.) És ezek a szülők mindig ilyeneket bizonygattak,hogy biztos csak azért tanulok jól, mert anyám ott tanít, és így tovább.


Köszönöm a tippeket. Jöhetnek még.

2016. júl. 27. 22:42
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálam sosem volt vizsgadrukknak a legkisebb mértéke sem, mindig arra gondoltam hogy amit tudok azt tudni fogom, azért minek izguljak, ha meg nem tudtam semmit akkor meg azért nem izgultam mert attól még nem fogok tudni semmit ha rágörcsölök, hanem inkább elkezdtem gondolkozni hogy hogyan tudnék a helyzetből lehető legtöbbet kihozni.
2016. júl. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak én nem is az eredménytől félek igazán.
2016. júl. 27. 23:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyik haverom még pár éve forgalmi vizsga előtt volt. Muszáj volt, hogy sikerüljön neki, mert ha nem, akkor érvényességét veszti a KRESZ vizsgája és kezdhetett volna mindent előröl. Plusz szóbeli érettségi volt még aznap délelőtt, de az miatt nem is volt feszült, inkább csak a forgalmi vizsga miatt. Sikerült neki, mégpedig úgy, hogy anyukája révén, aki ápoló, szerzett neki Xanaxot. Elég erős nyugtató és mondta, hogy rohadtul bevált neki. Azt mondta, hogy kb. minden feszültség eltűnt belőle. Bár tudom, hogy ez nem természetes módszer, de ugyanakkor nagyon hasznos tud lenni.
2016. júl. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, de neki édesanyja ápolónő. Én most csak ezért nem íratnék fel semmit orvossal, meg mint mondtam egyéb betegségekre már így is túl sok gyógyszert szedek, sokat fáj a fejem meg hasonlók. De azért köszönöm.
2016. júl. 28. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!