Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Állandóan a nővéremhez hasonlí...

Állandóan a nővéremhez hasonlítgatnak a szüleim. Nagyon bosszant! Mit tegyek? Ég és föld vagyunk, a családban mindenki azt mondja

Figyelt kérdés
Én is olyan dolgokat fogok csinálni mint ő,én is cigizni fogok..ezeket mondják😒😒(stb) 15/f
2016. aug. 3. 19:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az ilyesmiből nem lehet kinőni. 27 vagyok, második diplomámat szerzem, dolgozom, eltemettettem édesanyámat, de a családom még mindig úgy kezel, mint egy ovist, pl ha beszélek, minden további nélkül közbevágnak, mintha csak gagyognék, vagy mivel én vagyok a "kicsi", elkényeztetettnek tartanak.

Nehéz lenyelni, de ilyen a család.

Ahogy felnősz és új embereket ismersz meg, ők másnak látnak majd.

Elsősorban magadnak kell bebizonyítanod, hogy nem vagy olyan, mint a tesód, és idővel majd a tetteid beszélnek helyetted.

Ettől függetlenül biztosan szeretnek, csak van ez a hibájuk, hogy előítéletesek. Nézd el nekik és élj úgy, ahogy megfelelőnek tatod.


Annyit tehetsz, hogy egy egyszerű mondatot ismételgetsz nekik ilyenkor, hátha rögzül bennük. Mondjuk csak annyit, hogy "Én nem a testvérem vagyok" vagy ilyesmi.


Egyébként nem biztos, hogy ellened irányul ez, csak esetleg félnek, hogy te is cigizni kezdesz és veled is felsülnek, mint a tesóddal. A szülők is hibáznak, tévednek és félnek olykor. Ne haragudj rájuk, nyugtasd meg őket.

A távoli rokonok meg ne érdekeljenek, nem is ismernek igazán, csak beszélnek összevissza.

2016. aug. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Konkretizálnál kérlek?
2016. aug. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Tudom miről beszélsz. Engem is mindig hozzá hasonlítgattak/hasonlítgatnak mások is,nem csak a szüleim. Ha valamit jól csinált-; te miért nem vagy ilyen?

Valami rosszat csinált-;te is ugyanolyan ... Vagy !!!!

Nővérem egy rossz K. Va volt,de szerintem még mindig kapható lenne rá. Olyan ismerősök,akik őt ismerték hamarabb,utána engem,azok mind úgy álltak hozzám,úgy szóltak hozzám,hogy teljesen egy kalap alá vettek minket. És nincs más mód,csak meg kell ismerni engem is,hogy elvonatkoztassanak tőle. Annyira idegesít a nővérem. Több embert átbaltázott már pénzzel is. Engem még meg is lopott. Határozottan nem csúnya nő,de volt már aki azt mondta nekem,hogy miután kiismerte,nem tudja benne a szépet látni.

2016. aug. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!