Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érdemes így szemlélni a...

Érdemes így szemlélni a dolgokat? Van két kezem lábam van egy ruha nem vagyok meztelen nem halok éhen van fedél a fejem felett hát mi kell több? Örülj hogy élsz és nem a föld alatt vagy!

Figyelt kérdés

Egy hindu szerzetes arról beszélt hogy a nyugati társadalmak összes problémája a birtoklási vágyból, a teljesen megalapozatlan „nekem jár!” szemléletből adódik.

Azt mondja jöjjenek el a 3. világba, töltsenek el pár hónapot egy misszióban ahol nyomornegyedben végeznek majd munkát és rájönnek majd, ha süt a nap a fejük felett van ruha rajtuk és egészségesek, már összetehetik a két kezüket és földig hajolhatnak hálájukban. Mert van akinek már csak ezek is elérhetetlen álmok.


Érdemes így szemlélni a dolgokat? Nincs olyan szar amelynél nem lehet szarabb? Igaz most szenvedtem balesetet (mondjuk) ahol elvesztettem a családomat és még a karomat is levágták. De lehet rosszabb. Hisz legalább élek.


2015. ápr. 4. 15:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Annak aki nem erre teszi fel az életét hogy másoknak segítsen a sajátjából, nem érdemes így gondolkodni átlag emberként.

Ezek szép gondolatok, és akármennyire is szeretem a jó ruhákat, komoly műszaki dolgokat, elgondolkodok rajta hogy HA odaszületnék annak örülnék ha lenne egy falat amit egyedül ehetek meg, nem hogy még konditerembe járjak, külön étrendem legyen, meg mellette vitaminokat szedjek.

A szerzetesek, és a többi bölcs ember, abba a közegbe születik így nekik az a természetes hogy járják a hegyeket, ösvényeket, növényeket szednek amit feldolgoznak stb


De egy modern világba születő embernek, igényei vannak

2015. ápr. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen. És ezekbe az igényekbe fog szó szerint belerokkanni a világ.

Sőt, abba is érdemes belegondolni hogy a frissen megvett szép új ruhád telefon hogyan gyártódott? Napi 12-14 órát éhbérért melózó 3. világbeli munkásokkal és jó távolra kihelyezett gyárakkal amik nehogy már a mi szép nyugati világunkat okádják tele füstjükkel gyártás közben.


Ja hogy közben a helyiek meg belefulladnak a mocsokba ami a nyugatiak kiszolgálása közben termelődik? Hogy dugig vannak a szeméttelepek mérgező hulladékkal hogy a nyugati díszpinyteknek havomnta új mobilja legyen? Hát szar ügy! Rossz helyre születtek.


CSak aztán a mocsok minket is el fog önteni előbb utóbb. A mérgező eső nem ismer országhatárt és aztán lehet sipákolni hogy mi az hogy nyáron ilyen hideg van? Hát megbolondult az időjárás b**sza meg. Nekem legyne jó idő mert nyaralni akarok.


Remélem megérem a világ összeomlását. Táncolni fogok a sírján.

"egy modern világba születő embernek, igényei vannak"

2015. ápr. 4. 15:56
 3/10 anonim ***** válasza:

Nagyon egyet értek veled, elolvastam a kommentedet is. Szomorú, de igaz amit irsz, ha nem javul a helyzet, ebbe egyszer bele fog rokkani az ember, mert ez igy nem jó, de ha igy nem jó, mégis hogy lenne jobb? Az újra és újra jövő generáció már meg se haragudj de semmirekelő, magamutogató és beképzelt generáció (bocs, de én ezt látom), a szülők nem nevelik őket!! Nem kapnak morális nevelést, foggalmuk nincs bizonyos értékekről, vcsak a legújabb galaxyról tudnak mindent, a swag-elésről, a divatról, na meg a legújabb iPhone-ról.

Oké, halad a világ előre, modernizáció meg XXI. század blabla, de ne hagyjuk veszni könyörgöm az emberi mivoltunkat!!!


Nagyon sajnálom ami veled történt máskülönben, fogadd részvétem a családod miatt ! :(


Örülök neki hogy tudsz még ezek után is úgya ahogy pozitiv lenni :)

2015. ápr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Jaj, a családos példa csak PÉLDA volt.

Írtam is : mondjuk.

2015. ápr. 4. 16:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha barlangban akarnék élni, kiszolgáltatottan mindennek, akkor biztos így gondolkodnék.
2015. ápr. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szted akik így élnek azok önként és dalolva élnek így?
2015. ápr. 4. 16:17
 7/10 A kérdező kommentje:
De ha már itt tartunk: mindjárt összefogok pár haverral és kipenderítelek a barlangból is és akkor még az se lesz.
2015. ápr. 4. 16:18
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyébként meg pár generáció múlva a gyerekeid gyerekei lehet hogy így is fognak élni. Nem éppen önként persze.
2015. ápr. 4. 16:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Azt hittem komolyan balesetet szenvedtél,hát így elég nevetséges a kérdés. Látogass meg egy pszichológust,de gyorsan. Éppenséggel most nem örülsz annak,amid van te sem. Nyilván mindig jobbat és jobbat akar az ember,mert enélkül még mindig tüzet csiholnánk és kergetnénk a kardfogú tigrist stb. Meg kell tanulni az egyensúlyt,örülni annak amid van és tenni azért,amit akarsz. Lehet tanulni a természettől,ott is örökös körforgás van,nem lehet mindig jó vagy rossz,fekete vagy fehér.
2015. ápr. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nemes és önzetlen gondolkodásra vall így szemlélni a dolgokat.

Meg kell tanulni korlátozni magunkat,ha nem akarjuk végleg és visszavonhatatlanul tönkretenni a közös életterünket.

Nem értek egyet a fiatalokról alkotott véleménnyel.A többség ugyan felszínes és öncentrikus,de egyre többen vannak,akik a nyugati világban is mások iránt felelősségteljesen gondolkodnak.Hiszen a mi rájuk hagyott problémáinkat nekik kell megoldani.Ott van pl.az a fiatalember,aki kitalálta,hogy hogyan lehet az óceánokról a felgyűlt lebegő szemetet begyűjteni.

2015. ápr. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!