Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van erre valami szó?

Van erre valami szó?

Figyelt kérdés

Nos, adódott az a helyzet, hogy fel kell tennem ezt a kérdést:

Hogy nevezzük azon emberek csoportját / embert aki kihasználja az alább sorolt szituációkat arra hogy ártson másoknak.

Például:


- Terhes ( tudom, hogy ez hihetetlen , de az általam ismert személy nem csak ilyen áldott állapotban ilyen)

- Eltört valamelyik csontja

- Szegény, és rokonoktól kéreget, mert a munkájából csak a következő levegő vételig futja anyagilag

- Illetve ehhez hasonló szituációk sora.


Tudom, hogy a szép magyar nyelv a különböző obszcén szavak mellett biztos kínál esetleg egy nem obszcén megnevezést az ilyen ember típusra, így várom a választ.



2016. aug. 7. 13:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy használja ki ezeket a "szituációkat"?
2016. aug. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Önsajnáltató?
2016. aug. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A kis túlfogalmazott kérdésedből nem esik le mit akarsz.

Szerintem fogalmazz kevésbé nyakatekerten.


Terhes, meg egy törött csontú, mivel árt másoknak? Írj rá példát.

2016. aug. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Haszonleső? De a leírásod alapján valóban nem egyértelmű mit szeretnél kihozni ebből...
2016. aug. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tehát ha jól értem az illető beteg, elesett, terhes stb. és erre apellál vagy rájátszik, hogy bármilyen előnyhöz jusson? Hogy árthat?

Szélhámosoknak, svindlereknek, csalóknak hívjuk őket, akik megtévesztenek megkárosítanak másokat, biztosítási csalók, érdekemberek passz.

2016. aug. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értem. Most arról van szó, hogy valaki kihasznál olyan embereket, akik nála kiszolgáltatottabb helyzetben vannak? Vagy ő van kiszolgáltatottabb helyzetben, némi segítségre van szüksége és ezzel kihasználja mások jóindulatát?

Ha az utóbbi, akkor azt érzelmi manipulátornak vagy önsajnáltatónak hívnám.

Az előbbit meg gonosznak, kegyetlennek.

2016. aug. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tudatosan csinálja.ha pl valaki mások kárára visszaél a helyzetével az is lehet hogy csak figyelmetlen a másikra vagy neveltetése miatt ilyen ember lett belőle.


Sokak ugy gázolnak át másokon hogy bele se gondolnak hogy az helytelen lenne, fogalmuk sincs rola.ha felhivják rá a figyelmét, esetleg bocsánatot kér de kövi szituban megint nem fogja magát észrevenni

2016. aug. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Legjobb szo talán hogy önző.



Az hogy tudatosan okozna kárt, hogy azon nevethessen hogy másoknak rossz az az irigy, megkeseredett, általában idősebb emberekre jellemző, akik megalkuvoan élnek(pl inkább egy rossz kapcsolatban ahelyett hogy szakitana) vagy boldogtalanok (lehet megvan mindene de mégis mások boldogságát rombolja)

2016. aug. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Tehát: az illető jelenleg igen rossz helyzetben van, de előtte meg lett volna rá a lehetősége hogy jobb életet éljen.


( Amire lehetősége lett volna: Németország- havi 1500 euró / hó 2 hét munka napi 8 óra, 2 hét szabadnap, jelenleg hajnalokban kelés 2-3-4 órakor, végzés este 23 óra, illetve éjfél, de hajnali 1-2 előfordul)


Jelenleg, ő önként választotta azt, hogy reggel 3-kor kel és éjfélkor fekszik le ( munkájából adódóan), és mivel én nem akarok olyan lenni mint ő, nekem jobb esélyeim vannak még a jobb életre, és igyekszem is, ezért ő neki ez nem tetszik.


Előtte előfordult, hogy ő eltörte valamely csontját, és akkor baszogatott, meg ilyenek, de egyébként makk egészségesen se tetszettem neki. ( Sajnos nálam idősebb testvérről van szó, már nem beszélünk, és nem vagyok rá sem kíváncsi már vagy fél éve).


A másik egyik abszurditása a kapcsolatunknak, hogy ő távolról bele dumál az életembe, úgy, hogy már abszolút nincs rá látása sem a környezetemre, sem az életemre, de ő olyanokat mond kedves édesanyámnak, amelyek nem valóságosak, és igazából mind a két szülőm az ő pártján van non-stop.


Igazából örülök hogy már nem él velem egy lakásban, de soha nem tudtam megfogalmazni, mi is lényegében ő, mert nem tudtam megfogalmazni, ezért a kérdést gondoltam fel teszem ide. ( Nem önsajnáltatásként jött létre a kérdés, hanem az én általam látottak és tapasztalataim alapján jött létre a kérdést, hogy mi is ő.)

2016. aug. 7. 16:06
 10/11 A kérdező kommentje:
A hajnali keléses munka számára talán még 100 ezer forintnál is kevesebb pénzt hoz nála a konyhára / hó. Az előbbi hsz.emből kimaradt.
2016. aug. 7. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!