Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Veletek már volt olyan, hogy...

Veletek már volt olyan, hogy ránézésre el tudtátok dönteni, hogy a veletek szembe jövő ember például az utcán nem magyar anélkül, hogy megszólalt volna az ő saját nyelvén? Miből jutottatok erre a következtetésre?

Figyelt kérdés
Az europid rasszra gondolok, tehát nem a kínai turistákra, mielőtt valaki félreértené. Szerintem van abban valami, hogy öltözködési stílus, de akár arcvonások alapján is az ember sejti, hogy na, az az ember tuti nem magyar. Nyilván vannak kivételek, de most általába véve gondolom.

2016. júl. 30. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

És ha te eldöntötted magadban, akkor utána megkérdezed az illetöt?


Eddig akárhány ilyet hallottam, hoyg "látszik rajta, hogy nem magyar", ott minden esetben kiderült, hogy igenis az, ahol meg a "tipikus magyar" megjegyzést modnták, ott legalább a fele nem az volt.

2016. júl. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem, nem fogok csak azért odamenni és leszólítani valakit. :D De spekulálni szeretek.

És írtam, hogy kivételek persze vannak és nyilván nem kevés, De kíváncsi vagyok, hogy mi alapján döntik el az emberek, hogy ahogy írtad, tipikus magyar vagy pedig biztos külföldi.

2016. júl. 30. 15:39
 3/7 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Ja. Általában az öltözködéséből látszik.

Még a tök egyforma, tejfehér, szőke skandinávokon belül is jól elkülöníthető az izlandi a svéd meg a norvég abból, hogy milyen ruhákat hord.

2016. júl. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Én tuti biztosra megmondom. Aztán ha megmondtam annak ugy kell lenni. Legrosszabb esetben rájövök, hogy egy csalo.
2016. júl. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

50-50%


Általában a stílus, öltözködés az árulkodó. Egy egyszerű farmer, póló, converset hordó emberkéről meg nem mondanám, hogy magyar-e.

Volt is ilyenre példa, egyetemre kerülve új volt a hely és eltévedtem a kampuszon. Ki is néztem egy szimpatikus lányt és útbaigazítást kértem. Ő kedvesen közölte angolul, hogy sajnos nem beszél magyarul.

2016. júl. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%
Én itt Németországban elég kis hibaszázalékkal megállapíthatnám, hogy nem magyar az illető. :-))
2016. júl. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak az alap dolgok:

- turista típus: térkép van a kezében, és azt sem úgy olvassa, mint a magyar, aki ismeri a magyar betűket, neveket; rácsodálkozik minden épületre; nagyon eltévedtnek látszik; meg ennek van az az altípusa, aki Budapest-es pólóban ,ászkál meg a neonszínű strandgatyás hawaii inges német turista (plusz napszemüveg, övtáska stb.)


- ha nem turista:

vannak olyan arcvonások, amik ált. egy bizonyos népcsoportra jellemzőek... vannak kifezetten oroszos, olaszos vonások

- most ez valszeg nagyon taplónak fog hangozni, meg magyarsértőnek: ha azt látom, hogy vki nagyon stílusosan, de nem erőltetetten van felöltözve (mernek kicsit különcebben öltözni, de mégis passzolnak a holmik, alkathoz illően öltöznek), látszik, hogy márkás, drága a ruhája, de nem 72-es betűmérettel virít róla a márkajelzés... főleg időseknél (nálunk a kifejezett idős módi az az otthonka, mellkasig húzott 20éves kordnadrág, papucs, kötött satyó, tescós zacskó, sajnos), és leginkább akkor egyértelmű nekem, hogy külföldi, ha ezek mellett simán gyalogol és használja a tömegközlekedést. Nálunk aki ki tud fizetni egy YSL kabátot mondjuk, az annyira presztízsként éli meg, hogy BKV-n kb. alig lehet látni, mindenhova kocsival megy. Míg máshol egy pici spórolással már megvehet egy ilyen darabot.

2016. nov. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!