Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg nem létezik buta...

Tényleg nem létezik buta ember, csak lusta?

Figyelt kérdés
Többször mondták már nekem, hogy ha az ember kitartó és céltudatos, akkor intelligenciától függetlenül bármit elérhet (jó nem a PhD-ra gondolok, hanem diplomára). Több olyan embert ismerek, akikről korábban el nem tudtam volna képzelni, de jó úton haladnak a diploma felé. Most azt nem tudom, hogy pusztán azért, mert időközben szorgalmasak lettek, vagy a szorgalmuk mellett alapból eddig is okosak voltak, csak én eddig nem tudtam róla (mérnök képzésről van szó).

2016. aug. 7. 19:41
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Mérnők szakon végeztem főiskolán. Volt egy évfolyamtársam, aki humán területen nem volt egy nagy koponya, és még dadogva is beszélt, a mérnöki szakmához viszont jó érzéke volt.

Ha valaki megtalálja a neki való szakmát, és van hozzá kitartása és szorgalma, akkor tényleg csak a lustaságán múlik, ha nem viszi semmire.

Anyukám mesélte, hogy volt egy diákja még szakmája legelején, aki nem volt egy észlény, és nem is volt túl szorgalmas, de az elszakadt cipőjét simán megvarrta. Anyukámnak mondták az idősebb kollégái, hogy ne vegye túl szigorúan, nem lesz belőle professzor, de lehet, hogy lesz belőle egy kiváló cipész. Nos, az élet úgy hozta, hogy valóban cipész is lett.

2016. aug. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!