Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A beszédhangunkat örököljük?

A beszédhangunkat örököljük?

Figyelt kérdés
Úgyértem hasonló hangzású lesz a beszédünk, szókincsünk mint a szüleinknek?
2016. aug. 8. 12:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem már többször mondta apukám, hogy amíg nem látta az arcom beszéd közben, azt hitte, anyukám vagyok. Tehát valószínűleg a hang öröklődik, de a szókincs nem. Az a környezettől, és a neveltetéstők függ.
2016. aug. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A hang öröklődhet de nem feltétlenül öröklődik (vagy nem feltétlenül a szülőtől). Pl. az én hangom nem hasonlít senkiére a családban, míg apám és a tesói hangja elég hasonló. Barátoméknál a srác és az apja hangja telefonban szinte megkülönböztethetetlen és a lánytesó hangja is hasonlít az anyjáéra, főleg ha hisztizik.
2016. aug. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja, a szókincs szerintem gyerekkorban hasonlít, utána eltérhet a tágabb környezet és iskolázottság függvényében. Nekem pl. kisgyerekként erős tájszólásom volt, mert mindenki úgy beszélt a környezetemben, ez volt a természetes. Középiskolába másik városba kerültem, aztán kinéztek miatta és a beszédem idomult a köznyelvhez. Szókincsem kb. azóta nem azonos a szüleimével, mióta olvasni tudok. Sokkal több kifejezést használok, színesebben beszélek, míg nekik egy nehezebben kimondható vagy idegen szó már "izé" meg "hogyhívják". Ha valamiről beszélek, egy összetett mondatba már belekérdeznek, mert nem értik, pedig nem használok feleslegesen idegen szavakat és nem bonyolítom túl, csak túlnőttem azon, hogy minden hosszabb szót izével helyettesítsek. Már gyerekkoromban is mondogatták, hogy a gyerek olyan furán beszél, mint a könyvekben.
2016. aug. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!