Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középsuliban rossz tanuló...

Középsuliban rossz tanuló voltam, sosem voltam valami okos. De egyetemre szeretnék menni. Mit gondoltok lehetséges? Elérhető cél?

Figyelt kérdés

sosem voltam jó tanuló, sem általános iskolában, sem középiskolában... humán tantárgyakból is 3-as, - 4es voltam, reál tantárgyakból legjobb esetben 3-as, de sokszor egész júniusig mindig azon voltam ,hogy ne bukjak meg.. sosem buktam, de mindig közel voltam hozzá.

Igaz nem voltam szorgalmas.. Sok minden történt velem főleg 15-18 éves korom környékén, nehéz időszakon mentem át, és nem is érdekelt már semmi, sem a tanulás, sem a célok, sem az élet.. semmi.. ezért nem is foglalkoztatott a továbbtanulás..

Most itt vagyok 20 évesen. Egy gyárban dolgozom. Ugyan meglett az érettségim, de nem szín kettes.. csak a töri lett 3-as.. Arra az elhatározásra jutottam, hogy amíg dolgozom, készülök 2 tantárgyból érettségire. Emelt érettségire. Töriből és Angolból... Mert most már észhez kaptam és szeretnék egyetemre menni... Az a tervem ,hogy legkésőbb 23 évesen elkezdem.

Beszélek még egy-két volt tanárral, eddig bárkinek is mondtam a célom, mind hülyeségnek tartják, mert szerintük nem menne, szerintük nem sikerülhet nekem az emelt érettségi... Ti mit gondoltok? Elég szorgalommal, elszántsággal sikerülhet, annak ellenére, hogy "hülye vagyok"?



2016. aug. 4. 14:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

elerheto persze

viszont angolbol mindenkeppen szukseged lenne egy tanarra, ami eleg draga

tortenelembol lehet hogy tudsz magadtol is keszulni, az oktatas.hu n fent van az osszes eddigi erettsegi, az a lenyeg hogy azokat gyakorold nagyon sokat

2016. aug. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Szia!

Ha nagyon szorgalmas vagy, akkor igen.

Én is ugyanebben a helyzetben vagyok.

Bár nekem a jegyeim jók voltak, főleg humán tárgyakból. De én sem csináltam semmit amúgy a 4 év alatt. :)

Én jövő májusban emeltezek, angol + töriből.

Habár lehet, hogy angolból már októberben.


És hova szeretnél jelentkezni?


De az is opció lehet neked, hogy elvégzel valami fizikai munkás okjét (gondolom fiú vagy), normálisat és nem munkaügyiset. Emellé még egy nyelvet, mondjuk német - nem szükséges a felsőfokú- és így mehetsz külföldre.

2016. aug. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Igen, az angol emelt problémás lehet egyedül.


Ezeket a könyveket szerezd be:

1000 questions and 1000 answers

Oxford angol nyelvtan.

Ezeket pdfben is letöltheted.

De beszélgetned valakivel mindenképpen kellene.

A 2. voltam.

2016. aug. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

nő vagyok! :) De azért köszi.... hát én arra gondoltam ,hogy továbbra is dolgozom ahol jelenleg is, és mellette készülök az emelt érettségire.. A töri érettségit jövő tavaszra tűztem ki... Az angolt még nem tudom, az majd attól függ, hogy haladok.

Most lehet, hogy ki fogsz nevetni! De pszichológiát szeretnék tanulni....

2016. aug. 4. 14:49
 5/11 anonim ***** válasza:
50%

Még egy könyv hasznos lehet, de ezt már csak pdfben tudod megtalálni.

Tímár Eszter: Words, words, words.


Plussz valami próbaérettségis gyakorló könyvet.

2016. aug. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ja és van egy ismerősöm, aki amerikai, itt él, Magyarországon, arra gondoltam ,hogy vele gyakorolnék angolt, és tanárhoz is járok majd, de oda csak ősztől tudok menni.
2016. aug. 4. 14:51
 7/11 anonim ***** válasza:
51%

Nem nevetlek ki.

Én osztatlan tanárira akarok menni. :)

Az általam ajánlott könyveket tényleg nézd át, mert hasznosak.


Akkor sok szerencsét!

2016. aug. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
rendben , megnézem, köszönöm a segítséget!
2016. aug. 4. 14:58
 9/11 anonim ***** válasza:
89%

Kiskoromban, még általánosban minden évben volt olyan ofő órán, hogy mi akarsz lenni. Elsőre mondtam, hogy csillagász, a tanár körberöhögött, gyakorlatilag azt mondta hül.ye vagyok hozzá. Következő alkalommal már csak informatikust mondtam, itt megint körbe lettem röhögve. Eltelt azóta 10-14 év. Van informatikus végzettségem és fizikus-csillagász vagyok. Ennyit a nagy jósló és biztató tanárokról. Középsuliban játékfüggő voltam, nem tanultam, siralmas volt a tanulmányi eredményem. Érettségi előtt 2 héttel kapcsoltam, hogy valamit kezdeni kéne, elkezdtem gyorsan tanulni, de már késő volt. Utána egy okj-s szakma alatt érettségiztem fizikából, földrajzból, majd ezekkel mentem tovább egyetemre. Zseninek kellett ehhez az egészhez lenni? Nem. Csak szorgalmasnak, de valami hihetetlenül. Egész addigi életemben nem dolgoztam annyit, mint az egyetemi évek alatt. Középsuliban 2-3 voltam fizikából. Egyetemen az összes elméleti fizika tárgyam jeles kettő kivételével, azok csak négyesek lettek.


Szóval ne hallgass azokra, akik csak a negatív dolgokat mondogatják. Nem kell ám semmihez zseninek lenni, ha az vagy csak meggyorsítja a dolgokat, de egy értelmileg nem sérült ember képes elvégezni bármilyen egyetemet. Rengeteg szorgalom, munka és nagyon erős elhatározás kell hozzá. El kell döntened, hogy képes akarsz-e lenni rá. Rajtad áll.


A munkával kapcsolatban még egy gondolat. Van egy olyan ismerősöm, aki 3 munkahely mellett végezte el a matek alapszakot. Meg tudta csinálni, meg lehet csinálni. Persze félreértés ne essék, ilyenkor a fogalom, hogy magánélet, megszűnik létezni és nem is lett neki a legjobb a záróvizsgája, az egyszerűen már sok volt. Viszont ő matektanár lett, szóval oda azért nem kell eszeveszetten tudni minden egyetemi dolgot. Ügyesen megtalálta a középutat.

2016. aug. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Badarság. Csupán elszántság kérdése. Általánosban sose tanultam, igaz meg éltem a időnkénti órán hallottakból, de sokat is lógtam. Vegyes jegyeim voltak 2-5ig. Középsuliban szintén, mégtöbbet lógtam, tanulás 0. 2-4 jegyeim voltak 9. 10.-ben utána ott is hagytam az iskolát.

22 éves koromba, már gyerek mellett jutottam arra hogy kéne az érettségi, el is kezdtem de nem fektettem bele túl nagy energiát, götbüljön, úgy se nézik. 11. év végén világosodtam meg hogy ennél én többre vagyok képes és hivatott, diplomát szeretnék. Onnantól kezdve már a nyáron sokat készültem, majd egész évben amennyit tudtam munka és gyerek mellett. Sajnos alap szakra az állami minimum ponthatár miatt eleve esélyem se volt, emelt ráadásul min 90% emeltre semmiből nem volt esélyem de az ahoz vezető hídra a felsőfokú szakképzésre sikerült bekerülnöm úgy hogy itthon pont az érettségi napjain magánéleti probléma miatt állt a bál, sírva, gyomorideggel jártam mind a szóbeli mind az írásbeli vizsgákra.


Uh nincs lehetetlen csak elhatározás és kitartás kérdése.

2016. aug. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!