Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jó, ha az emberek a...

Miért jó, ha az emberek a kinézetem miatt bántanak?

Figyelt kérdés

Egy 19 éves lány vagyok és egész középsikolás éveim alatt folyton azzal szekáltak, hogy sötétebb a bőröm és mennyire vékony vagyok, ez már anorexia. Nos, tény, hogy vékony vagyok, de nem anorexiás, csak figyelek magamra. Másrészről apa libériai, ez a miértje a bőrszínemnek.

Tudom, hogy nagyon sok embert szekálnak akármi miatt, de gyakorlatilag az irigységet éreztem ezeknek az embereknek a szájából. Ettől függetlenül sokak mondják, hogy szerintük ez még szebbé és különlegessé tesz, a gond csak az, hogy túl sok ember hangoztatta az ellenkezőjét és már én is bebeszéltem magamnak, hogy így meg úgy ronda vagyok.

Most fogok egyetemre menni, biztos vagyok benne, hogy normálisabb emberekkel fogok találkozni, de bennem van a félelem, hogy lesznek olyanok is, akik szintén diszkriminálni fognak.

Van barátom és ő az egyetlen ember, akinek elhiszem, hogy szerinte így vagyok jó, és sokszor felsegített, amikor a padlón vagyok és sokat segített mindenben.

Egyedül csak a sok ítélkező ember zavar. Tudom, hogy ignorálnom kéne őket, de legbelül nagyon idegesít. Sokszor volt olyan is, hogy sétáltam az utcán és szinte minden ember megbámult vagy még vissza is nézett rám. Ez is eléggé frusztráló.

Általában igényesen is öltözködöm, nem szoktam agyonsminkelno magam, barátom és más ismerőseim szerint természetesen is szép vagyok.

Miért baj az embereknek ha valaki ''más"?


2016. aug. 10. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Picit szerintem beképzeld vagy. Ki akarna olyan vékony és barna lenni? Ráadásul az emberek nagyrésze minimálisan vagy nagyobb / közepes mértékben rasszista, pont nem voltak irigyek rádXDDD Mert amúgy nem ez az ideál, mielőtt még tévhitekbe ütköznél.

Egyszerűen csak rosszindulatúak voltak, nem kell magadat ajnározni, hogy csak "irigykednek".

Nem ezzel kéne növelni az önbizalmad. Nem azzal kéne, hogy más emberek hogy állnak hozzád, mert akkor igen csak ingadozó lesz az az önbizalom :D

Hisz a közösséged is változik, az emberek körülötted. Nem mindig leszel olyanban, aki szerint szép vagy.

Az a fontos, magadnak tetszel-e vagy a leendő párodnak :D Vagy hogy, ki tud úgy elfogadni ahogy vagy.

A félelem jogos, sőt, biztos lesznek ilyenek. Az emberek nem csak egyformák. De ezeket mint mondtam - nem kell figyelembe venni.

Az meg, hogy miért baj, elég régre ered vissza. De mondjuk úgy, sok oka lehet. Az ember természeténél fogva fél az "ismeretlentől" (persze ebben is van kivétel, de egy részük), így ami "eltérő" az eddig megszokottól az sokaknak csak rossz lehet.

Sokan nárcisztikusak, képtelenek elfogadni azt ami nem tartozik bele a saját értékrendjükbe. Képtelenek belegondolni a másik helyzetébe. Visszataszítja őket ez.

S még sorolhatnánk...

2016. aug. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
nem mindig leszel olyannal, aki szerint *
2016. aug. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Roland G. ***** válasza:
63%
Irigy,rosszindulatú emberekkel ne foglalkozz!
2016. aug. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Lehet azokon a napokom bámulnak meg amikor nem vagy igényes. Te irtad, hogy: általában:D


Kicsit tényleg beképzelt vagy. Mi ez az irgység duma?!

Nem a börszine miatt lesz valaki különleges hanem attól ami belül van!


Amugy nézük én is vékony vagy, és szokták kérdezni, hogy mitöl, elmondom nekik kedvesen az életmodomat, hogy mit spotolok eszek stb.

Volt egy lány aki eljárt velem futni egész nyáron:)


Amúgy ha így gondolkozol akkor az egyetemen is égy fognak veled bánni drágám...

2016. aug. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Ha van egy barátod, akinek így vagy jó, ahogy vagy, akkor minek foglalkozol a buta többiekkel? Csak magadnak ártasz vele.
2016. aug. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Talán azért bámulnak mert nem tudják milyen származású vagy.
2016. aug. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
4es jol leirta
2016. aug. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen valszeg mindenki féltékeny rád, hisz nem mindenkinek adatik meg egy Libériai apa XD Egyébként meg nekem sem jönnek be a vékony lányok, viszont nem bántom őket emiatt.. viszont a legtöbb ember szeret a másikba belekötni. Tök mindegy a bőröd színe, valamibe mindig belefognak kötni. Ha gazdag vagy ha szegény, ha fehér, ha fekete, mindig belefognak kötni valamibe.
2016. aug. 11. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!