Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy gyűlölöm...

Normális, hogy gyűlölöm magamat a testalkatom és a kinézetem miatt és semmi okot nem látok arra, hogy önbizalmam legyen?

Figyelt kérdés
20/F vagyok és az évek során gyakorlatilag annyira hazavágta az önértékelésemet a kinézetem (alacsony és nagyon vékony vagyok), hogy az élet semmilyen területén sincs egy minimális önbizalmam sem. Az egyetemen valahogy csak-csak teljesítek, de egyáltalán nem vagyok biztos, hogy az ilyen hozzáállással le fogok tudni diplomázni, mert a tanulás is óriási görcs számomra. Sosem volt még barátnőm (csók sem), sőt továbbmegyek, még egy lánnyal sem beszélgettem el sosem mélyebben (fél óránál hosszabb ideig), így ezen a téren egy óriási üresség van az életemben. Ebből kifolyólag nem is kaptam nyílt verbális visszajelzéseket a külsőmmel kapcsolatban, mert eleve féltem az őszinte negatív véleményektől. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy középiskolában egy lány osztálytársam sem volt. Akitől kaptam valamennyi "dicséretet", nem meglepő módon az az anyám volt, de ez érthető, mert egy anya nem fogja azt mondani a gyerekének, hogy "Fiam, te rosszabb vagy az átlagnál és nem nézel ki úgy, mint a többi fiú". Tudom vannak olyan közhelyek és ostoba idézetek, azzal kapcsolatban, hogy fogadd el magadat, de amikor ennyire nem vagyok megelégedve magammal, akkor képtelen vagyok ezekre gondolni és csak önámításnak tartom. Van még ilyen hozzám hasonló ember?

2016. ápr. 17. 00:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, hogy elfogadd olyannak magad, amilyen vagy. Tudtommal lehet változtatni az ember testalkatán és kinézetén. Sőt, ez lenne a helyes döntés.
2016. ápr. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ilyenek részben én is ilyen voltam, bár lehet nem ilyen mértékben.

Két lehetőséged van:

1. : Ilyen maradsz és még ha valaki el is fogadna a hozzáállásod miatt nem fog összejönni vele a dolog és ha még nem vagy depressziós akkor tuti az leszel.

2. : Kihozod magadból a maximumot, kezdj el sportolni nem kell izomagynak lenned, de elhiheted, ha megjelenik egy kis izom rajtad megdobja az önbizalmad és amíg még van lehetőséged pl. most az egyetemen próbálj meg haverokat szerezni, ha néha elmentek bulizni egyszerűen nem tudod kikerülni, hogy összejöjjön valami :D Esetleg külsőddel is tudsz rásegíteni, új frizura öltözz lazábban stb.

Valakinek ezek zsigerből jönnek, neked dolgozni kell rajta, de te döntésed mire vered el a fiatal korod, mert most kell élned.

2016. ápr. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Pár éve történt valami az életemben, amitől teljesen megváltoztam. Most visszatekintve látom már, hogy akkoriban depressziós voltam. Elhanyagoltam a kinézetem, nem érdekelt semmi és csak sodródtam az árral. Egy idő után elkezdtem megutálni magamat, annyira elhanyagolt lett a kinézetem: meghíztam, büdös voltam, rondának tartottam magam, stb.

Az elmúlt évek alatt szerencsére sikerült felépülnöm ebből az állapotból, és el tudtam indulni az önelfogadás útján. Nagyon sok aggályomat leküzdtem, fogytam is kicsit és szebb is lettem (legalábbis úgy látom magamon). Még mindig nagyon önbizalomhiányos vagyok, de egyre jobban fel tudok oldódni. Ebben nagy segítséget nyújtott a legjobb barátnőm.

Azt javaslom neked, hogy kezdj el sok emberrel barátkozni, köztük lányokkal is. Ők segíteni fognak, és még az is lehet, hogy közben szert teszel egy barátnőre. Ha elégedetlen vagy a kinézeteddel, két dolgot tudok mondani: 1. próbálj meg változtatni valamin, 2. fogadd el a kinézeted és hozd ki belőle a legjobbat (Az elfogadásban sokat segíthet mondjuk, ha tükörben nézed magad és megpróbálsz más szemével magadra nézni. Rögtön látni fogod, hogy nem olyan rossz a helyzet, mint gondolod).

2016. ápr. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
De a magasságomon mégis hogyan tudnék változtatni? Azzal nem vagyok megelégedve elsősorban!
2016. ápr. 17. 00:16
 5/14 anonim ***** válasza:
Azzal tényleg nem tudsz mit kezdeni. De nem is kell. Magasságtól függetlenül is lehet partnert találni, ha olyan a kisugárzásod, ami megfogja a nőket.
2016. ápr. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Azt el kell fogadnod, sok alacsony embert ismerek, akiknek még nagyobb az önbizalma, kompenzálják az alacsonyságukat. El kell fogadnod...hány centi vagy?
2016. ápr. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
169-170
2016. ápr. 17. 00:25
 8/14 A kérdező kommentje:
Valószínűleg 30 éves koromra kopasz is leszek, mivel örököltem és már most látszik oldalt a ritkulás, szóval addigra inkább 169 leszek.
2016. ápr. 17. 00:27
 9/14 anonim ***** válasza:
Kicsit alacsonyabb vagy annyira nem gáz, változtass a hozzáálláson meg az önbizalmadon minden csajnak az kell, hogy lenyűgözzék és nem az, hogy leedd az almát a fejéről :D
2016. ápr. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kopaszodás meg férfias is lehet, ha meg jól áll a kopasz ledúrod az egészet egy gonddal kevesebb. Nekem pl. nem áll jól a kopasz, pedig gyűlölöm a hajamat, mert kezelhetetlen többet kell vele foglalkoznom, mint egy csajnak...
2016. ápr. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!