Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy az életem...

Miért van az, hogy az életem nem rosszabb, mint másoké, sőt talán némelyeknél jobb is, mégis azt érzem, hogy a lelkem nem akar élni?

Figyelt kérdés

26 éves nő vagyok. Van egy 3 éves kapcsolatom, ami határozottan jó. Tök jó párom van, szeretjük egymást, nagyon jó társam mindenben. Egy kultúrált szép kis közös albérletünk van, vannak a jövőre terveink, mégis boldogtalan vagyok. A párom ugyan csak hétvégén van itthon, de telefonon hétköznap sokat beszélünk.

A családi hátterem viszont elég sz.r.... Apám nem volt, soha nem ismertem, csak félig idegen nevelőapákkal nőttem fel, anyám nagyon negatív természetű ember, kell hozzá egy idegrendszer, hogy el lehessen viselni. Sose volt igazán jó a kapcsolatunk, a mai napig sok fájdalmat okoz nekem a degradálásával meg az elképesztő agymenéseivel, sokat bántott lelkileg, pénzben is megkárosított. Testvéreim nincsenek. 1 éve pánikbeteg, szorongó, depressziós lettem, munkahelyemet is elvesztettem, nem találom a helyem, csak bent kínlódok a saját börtönömben a 4 fal közt, többnyire egyedül. Sokszor érzem azt, hogy a lelkem meg akar halni. Pedig tisztába vagyok azzal, hogy minden embernek megvannak a maga keresztjei és lehetne sokkal rosszabb is Próbálok pozitívan látni, de a legtöbbször a negatív gondolataim uralkodnak. Félek, hogy valami rossz fog történni velem, hogy közel az életem vége. Tudom, hogy nem lenne szabad ilyenekre gondolni, mert benvonzódik, de valahol nagyon nagyon eltévedtem és nem tudok kilépni a saját mocsaramból. Jövő hét szerdán van időpontom egy lélekgyógyászhoz. Barátnőim se nagyon vannak, szétszéledtünk... Nem találok örömet semmiben, de pedig úgy szeretnék boldog lenni.... Amikor az ember nagyon komolyan azt érzi, hogy 120-al megy egyre lejjebb, akkor hogy van a kiút? :( Tudom, hogy pozitívan kell gondolkodni, néha megy, néha nagyon nem... Elkeseredett vagyok, holott örülnöm kellene annak ami van. Mit tesznek ilyen lelkiállapotban mások?


2016. aug. 10. 18:33
 1/10 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem a pánikbetegség, meg depresszió gyógymódját nem a pszichiáter által felírt kemikáliákban látom, hanem a rendrakásban belül.... Bár anyám szerint zárt osztályra való vagyok :)
2016. aug. 10. 18:36
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szedd össze magad, mert ha így folytatod, a végén elveszítheted a legjobb dolgot az életedben: a párodat.

Ne ülj tétlenül a négy fal között, hogy a negatív gondolatok átvegyék rajtad az uralmat! Menj sétálni, edzeni, tanulj nyelvet, vállalj valami önkéntes munkát, találj ki magadnak valami hobbit, vagy ha szeretitek az állatokat és nem tiltja a bérleti szerződés, tarts egy kutyát, vagy macskát.

Anyáddal a kommunikációt csökkentsd a minimálisra. Ez biztos nehéz lesz, de az energiavámpíroktól meg kell szabadulni.

Annak pedig nagyon örülj, hogy munkanélküliséged ellenére a megélhetés láthatóan nem szerepel a gondjaid között!

2016. aug. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A mindennapi megélhetés nem, ez igaz. Bár ugrálni nem nagyon lehet, de a kiadások fizetve, kaja van. Mondjuk ez csak a párom érdeme. Szégyellem is magam ez miatt, hogy semmirekellő vagyok. Próbálom úgy felfogni, hogy nem tart örökké ez az állapot sem.
2016. aug. 10. 19:02
 4/10 A kérdező kommentje:
Régen sokat dolgoztam, most amióta kisiklottam, nehezemre esik a kimozdulás is, szó szerint
2016. aug. 10. 19:03
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szégyellned azért nem kell magad miatta, megeshet manapság bárkivel. És biztos nem is fog örökké tartani ez az helyzet. Ha újra lesz munkád és emberek között leszel, az nagyot fog lendíteni a lelkiállapotodon is.
2016. aug. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#2 mindent leírt. Annyit tennék hozzá, hogy mosolyogj, minél többet, ha máshogy nem megy nézz/hallgass vicces videókat, mert a mosolygástól rádragad a boldogság :) fel a fejjel, mindenki életében vannak hullámvölgyek, túl fogod élni :)
2016. aug. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM!! Nagyon jól esik amiket írtok! tényleg!!! :) hálás vagyok érte, akkor is, ha fogalmam sincs kik írnak. Sokat segítenek az ilyen bíztatások, higyjétek el egy olyannak aki full le van csúszva épp!!!
2016. aug. 10. 19:14
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem keresel valami munkát, ami érdekel? Lehet azért vagy ilyen, mert túl sokat unatkozol. Ha dolgozni nem szeretnél, akkor edzél, találj magadnak hobbit.

Egy gyerek is segíthetne szerintem, ha már ilyen régóta együtt vagytok. :)

2016. aug. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 MZ.per.X ***** válasza:

Keress munkát, lehetőleg olyat amit szeretsz is. Az már alapból ad egy ritmust az életednek, fel kell kelni, emberek közé kell menni, a kevés szabadidőd is megtanulod értékelni.


Az ilyen lelki nyavalyák legnagyobb táptalaja az, hogy otthon depizel egyedül egész nap.

2016. aug. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A Párom már szeretne gyereket! én még kicsit várnék... bár el tudom képzelni, hogy lesz nekünk is 2-3 év múlva, vagy talán hamarabb. Dolgozni meg szeretnék, bármit elvállalnék, csak ne legyen szivatós. Takarítani is elmennék akár. Elég szar helyen lakunk, itt nincs miből válogatni nagyon. De figyelgetem mindig a hirdetéseket, hátha jön valami nekem való
2016. aug. 10. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!