Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az anyámmal egyre rosszabb a...

Az anyámmal egyre rosszabb a kapcsolatom! Mégis mit tehetnék?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok. A gyerekkorom majdnem tökéletes volt. Semmiben sem szenvedtem hiányt, csak a családi szeretetben. Az egész családomnak jobb dolga sincs, minthogy egymást szekálják. Akárki tehet bármi jót, abban valami hiba, valami stik biztos van. Az egymás folytonos b**szogatása versenyszám volt és a mai napig az...

Ezek a szekálások odáig vezettek, hogy mára egy önbizalomhiányos vagyok és sokszor megfelelési kényszerem van. Kb. fél éve rakosgatom ki az életemből az olyan embereket, akik lehúznak, akik mellett képtelen vagyok kibntakozni, fejlődni..

Az anyám is lassan ezek közé kerül..

A szüleim elváltak és én apával élek. Apa nem volt itthon, ezért feljött hozzám. Bejött a szobába és elkezdett panaszkodni a munkahelyéről(mindig az ő rinyálását kell hallgatni, mintha másnak nem lenne baja és problémája) meg hogy jajjjj..valamelyik rokonát megműtötték (nekem is ugyan az a műtétem volt, de mikor engem műtöttek be se jött hozzám) ráadásul minden, ami szúrta a szemét, annak hangot adott. Ezt kb. tizen akárhány évig tűrtem, mostanra viszont elég volt. Elküldtem a p**csába és közöltem vele, hogy sz@rok a véleményére és hogy ha olyan anyja lennék a gyerekemnek mint ő nekem, akkor inkább felhúzom magam egy fára.

Elkezdett velem üvölteni hogy akkor válasszak másik anyukát pl. apám csaját akit ő utál. Mintha választhatnék anyát b**sszameg!


kb. 13 éves korom óta leszar. Azóta a második tinédzseréveit éli. A válásuk óta már volt vagy 2-3 pasija. A hugommal se beszélget, csak az aktuális szerelme a minden és mindenki más telibe van sz**rva...


Hogy lehet ilyen önző? Engem hibáztat majdnem mindenért.. és csodálkozik ha nem tetszik. Annyira lehúz, elegem van belőle, tudom hogy nem válogathatom meg a családtagjaimat, de nem bírom elviselni őt! Szerintetek jogosan akadtam ki?


2014. dec. 17. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

Már a szókincsedből lehet következtetni, hogy nem voltatok -vagytok egy álomcsalád. Mindenki a saját homokozójával van elfoglalva. Nálatok a szeretet, a megbocsátás egy ismeretlen fogalom. Ebben te sem vagy kivétel, mert ebben szocializálódtál.

Ha ezen javítani akarsz, egy pszichoterápiás tréning nagyon segítene.

2014. dec. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Eddig nem így beszéltem. Mindig elnyomott voltam. Én a barátaimmal sosem bántam így mint ők velem és persze senkivel se. Igen, valóban ezt a mintát láttam, de én nem így élek. Én nem vagyok ilyen és nem is akarok az lenni. Anyámmal sosem volt jó a kapcsolatom. Én nem hazudok ha azt mondom, hogy csak azért tűröm meg, mert az anyám és valamennyire ő volt aki felnevelt. Egy kezemen meg tudom számolni hogy hányszor beszélgettem vele komolyabb dolgokról. Ha mondtam neki valamit, vagy dicsekedtem a sulis verseny-eredményeimről vagy ötösről vagy jobb dolgokról, amiket meg akartam vele osztani, az el volt intézve egy "Jólvan!"-nal, mert az tök természetes, nem jár dicséret... Ha pedig rossz voltam, vagy egyest vittem haza, vagy rosszabb eredményt értem akkor meg jött a leb*szás...

Ha valamit elmeséltem neki, pl hogy mi volt a suliba, akkor egy "ahan!" volt általában a válasz. Állítom meg se hallotta amit mondtam neki :D A bűntudatkeltés pedig a legjobb fegyvere a mai napig. De már valahogy nem hat rám..

2014. dec. 17. 23:22
 3/4 anonim válasza:
Nem tudom mennyire súlyos a helyzet de figyelj szerintem az lenne a legjobb ha leülnétek 4szemközt beszélni és elmondanád neki hogy ez neked rosszul esik és szeretnéd hogy boldog legyen meg minden de foglalkozzon veletek is vagy nem tudom de mindenképpen ülj le vele beszélgetni!
2014. dec. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Manó11 ***** válasza:
szerintem is ülj le vele beszélgetni
2014. dec. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!