Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? (együttlakás és bonyodalmai téma)

Figyelt kérdés

1 hónapja megjelent nálam a kollegám,aki egyébként jó haverom is,és nagyon jól tudunk együtt dolgozni,hogy nagy bajban van.36 éves férfi,8 éve élnek együtt 3 gyerekkel és a barátnőjével albérletben,abból 2 gyerek nem az övé,a link nője csinálta másik 2 pasitól,de ez a hülye kollegám a nevére vette,és szerette is őket.Ennek ellenére nem éltek jól a b.nőjével,mígnem a nő elküldte a kollegámat,hogy nem tud vele élni,menjen el.

Szóval lényeg,hogy hozzám (47F) jött a haver,mivel én most egyedül élek,hogy nem adnám e ki neki a kisszobát.

Persze,hogy segítettem neki,és befogadtam,pénzt se kértem,pedig jól keres,van neki,de megsajnáltam,mert jó srác,káros szenvedélyektől mentes,becsületes,nyugodt,stb.

De sajnos kezd zavarni ez az egész,mert első hétvégén felhozta a kislányát,kérdezte is hogy nem gond e,mondtam nem.Következő hétvégén itt aludhat e a kiscsaj,mondtam jó,mert nem akartam elrontani a hangulatukat.

Most már ott tartunk,hogy a kisfiút is hozza,itt alszanak.

Én nagyon keményen megdolgoztam a lakásomért,és az igényes tiszta rendes otthonért.

Tudom milyenek a gyerekek,nekem is van ,már nagy,és én neveltem 6 éves kora óta,de utálom már a gyerekvircsaftot.A kollegám és a két gyereke(1 saját) 2 hétvége alatt teljesen ideszoktak,rámolnak,megy a tv ha kell,ha nem,kergetőznek,úgy nyitogatják a hűtőt,meg csapkodják az ajtókat,mintha 10 éve itt laknának.Össze vissza leeszik az abroszt,kilötykölik az innivalót,percenként pisi-kaki,zuhanyoznak,stb.A tartalék laptopomat odaadtam kölcsön a kollegámnak,persze a gyerekek nyomatnak rajta mindent,csoda hogy még nem törték le a képernyőt.

Szóval az van,ma már tele volt a hócipőm,mert utálom ezt a szokást,amikor így alakulnak a dolgok.

Nem szeretném a kollegám hangulatát elszúrni,de azon gondolkozom,hogy beszéljek e vele,hogy ne hozza ide a gyerekeket,mert nem erről volt szó.És a link b.nője szabad hétvégéje ne az én rovásomra menjen.Én pihenni szeretnék,meg nyugalmat,és nem akarom a lakást rámolni meg takarítani más kölykei után.

Ti hogy látjátok ezt?Én vagyok önző,vagy igazam van,és beszéljek a sráccal?

Köszi

Ti



2016. aug. 14. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Necces helyzet, de a lakásod a tiéd, a kollégád ingyen lakik benne, és a te tárgyaidat használja a gyerekkel. Ezzel visszaélni nem valami szép dolog, és mivel eleve hatalmas szívességet teszel neki, minden jogod megvan arra, hogy megkérd, hogy ne hordja fel hozzád a gyerekeit. Ha értelmes ember, ezen nem fog megsértődni.
2016. aug. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha jól vettem ki a szavaidból, nem maguk a gyerekek zavarnak, hanem hogy az apjuk sosem szól rájuk. Szerintem teljesen normális elvárás, hogyha egy embert befogadsz, akkor az ügyeljen arra, hogy az a szükségesnél jobban ne zavarjon téged.

Beszélj a kollégáddal, hogy a gyerekeire figyeljen oda, tartson rendet utánuk, mert pihenni szeretnél, és így nem megy. Külön hangsúlyozd, hogy nem a gyerekekkel van gond, hanem azzal, hogy feldúlják a lakást.

2016. aug. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mélységesen sajnálom, hogy őszinte választ írtam. Töröltetted, lelked rajta. Ha nem bírod az őszinte kritikát, ne idegeneket kérdezz, mi nem vagyunk az anyukád. Mi, idegenek nem fogunk csak azért igazat adni neked, hogy jobban érezd magad.


Ui:töröltesd ezt is, és törd össze a tükröt, mert az se hazudik!

2016. aug. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem az őszinteség miatt töröltettem,hanem azért,mert el sem olvastad amit írtam,vagy piás voltál tegnap,és olyan hülyeséget írtál,hogy én nem tudom,mi az az APA,meg hogy nevelt gyerekem van,nincs sajátom,és összevissza írtál arról,hogy egy APÁnak hogy jár a láthatás a gyerekének,stb.

És nem az írtam,hogy légyszi adjatok nekem igazat,hanem,hogy Ti hogy látjátok.

Ugyanis tegnap én is azon gondolkoztam,hogy egy szívtelen ember vagyok e,vagy igazam van,ezért tettem fel a kérdést.

Amúgy ismerem az embereket,és tudom,hogy megvan az a réteg is,ahol pereputtycsődülettel egybekötött szocializálódásos mindennapos vircsaft a normális.

Még egyszer leírom:

6 évesen kezdtem el egyedül nevelni a gyerekemet férfi létemre,nekem ítélte a bíróság.Egyedül főztem,mostam dolgoztam,stb.Mára 23 éves a Fiam,és egy becsületes rendes ember.

Kellemes napot!

:)

2016. aug. 15. 14:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez nem jött le egyértelműen, mert azt is tarthatod a gyerekednek, akitb6 éves kora óta nevelsz... Ki milyen helyzetben van, abból a szögből értelmezi a mondókádat...


Na, megyek, iszok még egy üveg bort, gondolatban küldök neked is.

2016. aug. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi,egs!

:)

2016. aug. 16. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!