Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy szabadulhatnék meg attól...

Hogy szabadulhatnék meg attól az érzéstől, hogy "két hazám" van?

Figyelt kérdés
Magyarországon születtem és nevelkedtem, de azután néhány évig egy olyan országban éltem, ahová régóta vágytam, és a kultúráját, szokásait sokkal jobban a sajátomnak éreztem, mint a magyart. Sajnos sok problémám volt kint, úgy éreztem, nem jön be az ottani élet, így végül is hazajöttem. De továbbra is visszavágyom, mintha kétfelé szakadnék... Kérdésem az, hogy valahogy meg lehet szabadulni ettől az érzéstől? Van valami technika esetleg, amivel el tudnám ezt engedni? Ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném.

2016. aug. 19. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem baj ha igy érzel,jó hogy szereted mindkettőt,de el kell döntened melyikben szeretnél élni...
2016. aug. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene megszabadulnod? Itthon élsz, de néha gondolom, meglátogathatod azt az országot is.


Amúgy megkérdezhetem, hogy melyik az az ország?

2016. aug. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#1: pont az a baj, hogy nem tudok jó szívvel dönteni. Most ugye eldöntöttem, hogy itthon szeretnék élni, de bennem vannak a kételyek, hogy esetleg életem legrosszabb döntését hoztam. Ha kiköltöznék, akkor meg azért verném a fejem a falba, hogy miért nem maradtam itthon... Szóval ettől a döntésképtelenségtől szeretnék megszabadulni.
2016. aug. 19. 14:33
 4/8 A kérdező kommentje:

#2: én is így tervezem, de meglátogatni nem ugyanaz, mint ott élni. Pont arra lenne szükségem, hogy ezzel is meg tudjak elégedni, és ne érezzem folyton azt a fájdalmas sóvárgást a kiköltözés után.


Nem írom, hogy melyik ország, mert egyesek utálják, mások oda vannak érte, és nem eszerint szeretnék válaszokat kapni. :)

2016. aug. 19. 14:40
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

# 4: USA vagy Izrael? :D Esetleg Kína? Románia? Írd le privátban, én már úgyis válaszoltam.


Ha jól állsz anyagilag, vehetnél ott egy kisebb házat, és akkor több időre is kiköltözhetnél, ha úgy van kedved, és ha a munkád megengedi.

2016. aug. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Egyik sem a felsoroltak közül. De miért érdekel ennyire?


Nem állok jól anyagilag, házat ott biztosan nem tudnék venni, de nem is ilyen megoldást keresek. Mint mondtam, el szeretném engedni ezt a kétfelé vágyódást, ehhez próbáltam tanácsot kérni. Még mindig erre várnék :)

2016. aug. 19. 14:59
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
# 6: Csak kíváncsi vagyok. Tippeltem néhányat, hogy mi lehet az, amit sokan utálnak és sokan szeretnek.
2016. aug. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős ez a kettősség. Én Erdélyben születtem, majd Magyarországon éltem. Amikor csak lehetett mentem vissza addig míg minden szál megszakadt szinte Erdélyben. Volt bennem egy vágyódás, de úgy voltam vele, hogy lehet, hogy inkább külföldre mennék. Kimentem és több helyen is éltem már a világban. Rájöttem, hogy mindenhol szeretem. Mindenhova kivételes élmények és emberek fűznek. Azóta mindenhol otthon érzem magam, és leginkább ott ahol éppen vagyok. Nem kötelező helyhez kötnöd magad. Érezd jól magad éppen ott ahol vagy és ha másra vágysz, hát menj oda. :) Nem vagyok népszerű ezzel a dologgal, de boldog vagyok és számomra ez a legfontosabb. Nem tudom, hogy ez segít-e neked, de bízom benne. Mindegy hol hol vagy, mindenhol otthon vagy: ha akarod.

Van egy vlogom erről, ha gondolod nézz rá :)

Üdv,

Bea

https://www.youtube.com/channel/UCTrKt2f0dhjJaNLP053D2uw

2016. nov. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!