Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ez sznobság?

Szerintetek ez sznobság?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok és egy ismerősöm újgazdag sznob majomnak nevezett és beszélt ki a hátam mögött, csak szerencsétlenségére én sokkal jobb viszonyba vagyok azzal az illetővel, szóval az információ visszakerült hozzám. Elméletileg a következőkért vagyok sznob majom:


- Albérletben élek és volt egy olyan kijelentésem, hogy nem tudnék kollégiumban élni. Van olyan, amikor az ember szeretne egyedül lenni, de egy kollégiumba 2-3 ember van egy szobában, emellett az, hogy egy emelettel kell osztozni a fürdőn, a konyhán, számomra ez taszító.


- Egyetemre mindig valamennyire elegánsan járok, egy elegánsabb farmer, ing betűrve, bőröv, hozzá passzoló cipő. Nem azért mert megjátszom magam, hanem egyszerűen szeretem az ilyen lazán elegáns öltözködést. Én ebben érzem jól magam.


- Nagy márkákat hordok. Nem egyszer megkaptam, hogy miért nem jó nekem a H&M-es vagy a New Yorkker-es ruha, mert Mustang, Tommy Hilfiger, Ralph Lauren és hasonló nagy márkákat hordok. Évente egyszer-kétszer kimegyek külföldre outletbe vásárolni és miért ne viselnék ilyen márkákat, ha például egy H&M-es ingért elkérnek így is 7-8 ezer forintot, én meg kint pl. egy Hilfiger inget megkapok 10-12 ezerért.


- Amikor bulizunk, csak minőségi piát iszom, azt is mértékkel. Szóval inkább összedobom a pénzt másik 2 emberrel és veszek valami drágább, 8-10 ezres italt, mint 3 liter kommersz valamit.


Szerintetek miért ilyen valaki, mert én eddig azt hittem, jóban vagyunk az adott illetővel. Irigy biztos nem lehet, mert hát eléggé el vannak eresztve, én viszont soha semmivel nem szoktam felvágni, soha nem mondom, mire mennyit költöttem, stb.



2016. aug. 21. 11:03
 1/9 anonim ***** válasza:
65%
Azt nevetségesnek tartom, hogy márka szerint vásárolsz, ez nem sznobság, hanem a fogyasztói társadalom droidja vagy...
2016. aug. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

én úgy vagyok vele, hogy azt hordasz amit akarsz, ha jól esik hogy párezer forinttal drágább cuccokban jársz mint az átlag, akkor érezd úgy jól magad.

Engem addig nem érdekel miket hordasz/csinálsz amig nem vágsz fel minden szarral, meg mindig azt mondod mindenkinek hogy mennyi pénzed van, miket vettél meg ilyenek. :D

Ha sok pénzt keresnek a szüleid, vagy te, akkor miért ne költhetnéd el ahogy tetszik? Csak ne vágj fel vele soha, mert akkor eltűnnek a barátaid

2016. aug. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Persze hogy sznob vagy. De ezt tudod is magadról, csak itt játszod az agyadat.
2016. aug. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem a márka érdekel, hanem a minőség. Nekem van olyan farmerem, ami rendes áron 40 ezer, 20 ezerért vettem 5 éve megvan és olyan, mintha új lenne. Számos ismerősöm meg megveszik 8-9 ezerért a farmereket és 1,5-2 év után tönkre mennek, foszlik, kikopik, kilyukad a zsebe stb. Melyik is éri meg jobban? De ugyanez van az ingekkel, H&M-es ingje barátomnak 1 év után kifakult, Hilfiger ing 3 év után olyan, mint ha most hoztam volna a boltból.


A méretezésről nem is beszélve, kicsit vékonyabb, vagy húsosabb ember bemegy egy C&A, H&M-be és átlag méretek vannak, nem talál magára illő darabot, míg egy felsőbb kategóriás márkánál minden szélességhez találni megfelelő hosszú darabot.

2016. aug. 21. 11:30
 5/9 anonim ***** válasza:
20%
ha már a minőségről beszélsz, és gazdag vagy akkor nem mindegy mikor cseréled a ruháid?
2016. aug. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Mit törődsz vele? Ezeket nyugodtan megmondhatod annak is, aki lesznobozott. És hozzáteheted, hogy ha ezek miatt sznob vagy, akkor büszkén vállalod, ennyi.
2016. aug. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
28%

Ha megdolgoztál a pénzedért, akkor azt csinálsz, amit akarsz. De ha a szüleid csak a s**ged alá tolják az albérletet és a márkás ruhádat is ők állják, akkor eléggé visszataszító dolog ezzel itt felvágni és játszani az "én igényes vagyok a sok proli között" című díszf*** dumát. Bár nekem akkor sem szimpatikus dolog ez a felvágásod itt, ha megdolgoztál érte... Még az előző hozzászólásodban is elkezdted sorolni, hogy milyen márkákat veszel, hány forintért... Pf, nagyon gáz.


Tudod, más H&M-es ruhákban jár, és koliban lakik, mert erre van pénze, és sokszor még ezt is nehéz neki előteremteni, sokan egyetem mellett dolgoznak. Engem pl. rohadtul nem érdekel, hogy ki milyen ruhákban jár, sokkal többre nézem azt, aki magának teremti meg az előrejutás feltételeit, dolgozik érte, és kínai ruhákban jár, mint azt, aki jön itt a díszf**** dumával, de semmit nem csinált érte, mindent megadnak neki a szülei, és a másikat lenézi a kínai ruhája miatt...


Felőlem öltözz igényesen, hordj olyan márkát, amit akarsz, de ne kezdd már el itt ezen verni a nyáladat, és sorolni, hogy mennyi pénzekért hordod a ruháidat, és hogy nem kopnak ki 3 mosás után. :D


Úgyhogy sznob vagy, pl. amit a piákról írsz, az eléggé sznob duma (de egyébként a többi is). Pl. én, amikor bulizok, kb. a legutolsó szempont nálam, hogy mit igyak, a lényeg, hogy jól érezzem magam és csajozzak. Nem ezen fogok izélni, hogy összedobjak pár emberrel 10 ezer forintot, hogy úr isten, ne kommersz viszkit igyak, hanem valami felsőbb kategóriát. :D Na hagyjuk már... Mi ez, ha nem sznobság?

2016. aug. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
66%

Én inkább azt mondanám, hogy igényesség, nem sznobság.



De azt viszont vedd számításba, hogy aki megveszi a farmert 10e Forintért annak valószínűleg az az egy gatyája van még neked gondolom több. Ha többször használja akkor gyorsabban megy tönkre. Ugyanez pólókra meg Mindenre is igaz

2016. aug. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
92%

Véleményem szerint akkor hajlanál a sznobság felé, ha rendszeresen hangoztatnád, hogy te csakis ilyet és csakis olyat veszel fel, ill. forgatnád a szemed, ha valakin "kevésbé márkás" dolgot látsz. Igényesen turkálóból is lehet öltözni, néha, ha betévedek egy-egybe és körülnézek, volt már, hogy drágábban lehetett megvenni egy márkás, minőségi terméket, mint pl egy Zara vagy hasonló árkategóriájú boltban. A stílusodhoz úgy gondolom, senkinek semmi köze, ha abban érzed jól magad, miért ne.

Az alkohollal is egyetértek, egy régi baráti társaságban azért nem éreztem jól magam, mert a 300 forintos Dankó bort vették, ami aztán szőlőt nemigen látott. Persze ha valakinek csak erre van pénze, vagy nincs ennél nagyobb igénye, igya, nem nézem le, de szerintem is jobb inkább összedobni a pénzt egy olyanra, aminek van is köze a nevéhez, típusához.:) Ugyanez igaz ételeknél is... olcsóbb a coop-os parizer, de ha van egy minőségibb, 200 Ft-tal drágább sonka, ami több %-ban tartalmaz húst és nem csak mindent beledaráltak, azt választanám. Persze mint írtam, pénztől is függ.


Egy szó mint száz, addig (szerintem, de lehet, másnak más a véleménye) nem sznob valaki, amíg az önmaga igényére visel/eszik/iszik/csinál dolgokat. De amint azért, hogy ezzel felvágjon és más orra előtt villogjon és lenézze őket, máris azzá változik, és az ilyen típusú ember viselkedése számomra elég taszító.

2016. aug. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!