Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti sem bírjátok az irigy...

Ti sem bírjátok az irigy embereket?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem, hogy az irigység/féltékenység egy idő után átcsap rosszindulatba. Egyszerűen nem tudom elviselni azokat az embereket, akik állandóan másokra fröcsögnek és minden búnak-bajnak örülnek.

2016. aug. 25. 07:16
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Többször észrevettem már, hogy a szegény emberek között sok az irigy.. Pedig szerintem ettől az illető még lehetne jóindulatú.. Habár minden alaptermészet kérdése..
2016. aug. 25. 07:17
 2/19 A kérdező kommentje:
Én középosztálybeli vagyok. Próbálom beérni azzal, ami van. :)
2016. aug. 25. 07:18
 3/19 MZ.per.X ***** válasza:

Nem csak a szegények között sok az irigy, csak egyrészt ők vannak a legtöbben, másrészt inkább intelligencia kérdése a dolog.


Persze tényleg sok olyan ember van, aki ahelyett hogy a saját életét mozdítaná előre, inkább csak kifogásokat keres, és mindenkit szid.


Volt itt egy kérdező is, aki tipikus példa volt a rosszindulatra amit mondasz. Ő maga volt a megtestesült "dolgozó", aki a belét kihajtja de mégsem jut előbbre. És mindenki hibás a szar életéért csak ő nem. A kormány, a munkáltató, az ország, a világ, az összes válaszoló el lett könyvelve burzsuj köcsögnek.

2016. aug. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én sem bírom az irigy embereket. Ami a legjobban zavaró tud lenni,hogy ha bemegyek egy helyre sokszor tetőtől talpig megnéznek,de úgy mint aki még nem látott fehér embert,hogy mi van rajram: Milyen cipő,milyen ruha,milyen óra,milyen frizura,stb...
2016. aug. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

Érdekes maga a kérdés, szerintem mindenki irigy egy bizonyos szinten. Mivel mindig van egy jobb élettel rendelkező személy, akit ha meglátunk, néha elgondolkozunk, hogy milyen jó lenne a helyébe lenni, vagy mi lenne jó számunkra az Ő életéből.

Azért írtam, hogy bizonyos szinten, mert van aki csak megjegyzi magában, és ezt az érzés maximális mértékben tudja kontrollálni, és vannak akik nem.

Egy átlag irigység sokszor még jó is lehet, hiszen ösztönöz, hogy neked is legyen, szóval csinálni kell.

Az persze rossz ha magával ragad, és csak meggátol mindenben.


Amit még hozzátennék, hogy a magyarok tipikusan irigy balfa-szok. A legtöbb magyar 5ft-ért megb... az anyukáját! :) Nem véletlen tart ott az ország ahol.

10 éve kiköltöztem Floridába, ég és föld az itteni mentalitás és az otthoni.

Nekem pont elég volt örökre Magyarországból.

Vicces azért, hogy otthon 20 év kemény munkával egy házat nem tudtam venni.

Itt kint a 10 év alatt, már vettem otthon a testvéreimnek/szüleimnek egybe véve 3 házat, úgy hogy emellett már van egy szép megtakarításom is.

2016. aug. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%

Én sem szeretem...

én elég sokat tanultam/dolgoztam azért amim most van, régen sokan mondták, hogy szívesen lennének a helyemben, de szerintem ők nem hozták volna meg ugyanazt az "áldozatot", nem tették volna bele ugyanazt a kemény munkát amit én...

tehát nem tudják mi van a háttérben, szívesen lennének a helyemben, DE nem úgy, hogy tennének érte, hanem cserélnének velem MOST, mikor már a sok munka meghozta a gyümölcsét...

Én azt nem szeretem az ilyen emberekben, hogy tanácsot adok, próbálom segíteni őket és az első szembejövő akadálynál feladják!!! hiába próbálom őket segíteni, feladják...közben meg előtte "mindent megteszek azért, hogy elérjem ezt meg azt"...sokakban nincs meg a kitartás, hogy elérjenek valamit...


egy sráccal 2x összekaptam, mind2x a fejemhez vágott olyan dolgokat amikről azt gondolom, hogy irigységből tette...én soha nem gondoltam volna, hogy irigy lenne rám, hisz ő sincs olyan rossz helyzetben, de fáj neki, hogy nekem elég jó lehetőségeim vannak mind munka, mind anyagi téren...emberileg rendes a srác, meg lelkiismeretes, de emiatt inkább megszakítottam vele a kapcsolatot...nem szeretem, ha valaki irigy rám, fáj neki az, hogy én mit értem el...pedig nem olyan óriási dolog, hogy pár év alatt ne tudná elérni...


23F

2016. aug. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat Mindenkinek!
2016. aug. 25. 09:20
 8/19 MZ.per.X ***** válasza:
100%

Ami még eszembe jutott a válaszok olvasása közben, hogy én azt utálom mikor mindenre azt kapom, hogy milyen szerencsés vagyok. Szerencsés vagyok mert felvettek egyetemre, szerencsés vagyok hogy továbbtanultam, szerencsés vagyok hogy jól fizető állásom van. Holott ebben semmi szerencse nincs, én magam értem el azt, amit. Pont ugyanúgy ahogy az ezeket mondó emberek is megtehették volna, mert semmi nem gátolta őket ebben.


Vagy a másik, amikor fizetésekre terelődik a téma. Itt is sok ilyen kérdés van, aki panaszkodik hogy kenyéren és vízen él az 100%, aki átlag feletti keresetet ír az 0%.


Vagy sokan ahogy előttem írták, csak az eredményét látják a munkának. Ha meghallják mennyi fizetést kapok, akkor jön, hogy ők bezzeg kidolgozzák a belüket havi minimálért. Csak azt nem nézi, hogy én 10 órában, ha kell este, hétvégén is a munkámmal foglalkozom, vagy simán felhívnak este 9-kor is. Vagy szimplán azt, hogy ha én hibázok annak sokkal nagyobb következményei vannak.


És még ami tipikus, hogy aki nem minimálbéres, az kussoljon. Csak az panaszkodhat aki 70 ezret keres, ha valaki 300-at akkor lehurrogják hogy mit panaszkodik, bárcsak ők kapnának ennyit...csak épp lehet hogy a 300 ezres munkája megérne 500-at is. És persze aki nem minimálbéres az biztos hogy lop, csal, hazudik.


Illetve ha nem lop, akkor nyal. Így nyal, úgy nyal...és úgy állítják be, mintha valami hatalmas erény lenne hogy ők "én nem nyalok" címszóval megutáltatják magukat mindenkivel és szarnak bele a munkájukba. Pedig logikusan gondolkodva én "főnökként" szívesebben tanítanék, fejlesztenék egy olyan embert, akivel jól kijövók, mint egy olyat akivel utáljuk egymást. Ha már a fél életem egy munkahelyen kell leéljem, akkor csak jobb olyanokkal akiket bírok is.

2016. aug. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

#8-as! Teljesen igazad van! Egyetértek!


Sosem értettem, miért féltékenyek arra az emberre, aki a maga erejéből ért el sikert. Nagyrészük nem hajlandó tenni semmit azért, hogy előremozduljon az élete, elvégre ugatni könnyebb. :/

2016. aug. 25. 10:28
 10/19 A kérdező kommentje:
A közelünkben él egy család, tagjai gazdálkodással foglalkoznak. Nemrégiben külföldön nyaraltak. Többen irigykedve megjegyezték: "Nekik könnyű!" "Én bezzeg nyomom a közmunkát, én is megérdemelném!" "Gazdagéknak áll minden." Elkeserítő..
2016. aug. 25. 10:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!