Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Valaki segítsen abban, hogy...

Valaki segítsen abban, hogy hogyan kéne rosszindulatú, undorító természetű embereket kezelni? Esetleg valaki tud pszichológiai magyarázatot belinkelni?

Figyelt kérdés

Kikerülni nem lehet, mert a szomszédom. Elősorban talán pszichológiai cikkekkel mennék a legtöbbre, egyszer beleszaladtam egy ilyen témájú cikkbe, de sajnos nem tudom hogy hol.


Igazi vén banya, rosszindulatú, az isten tudja mit terjeszt a hátam mögött, ha valami miatt szól, azt biztos, hogy közönség előtt teszi, hogy bemocskoljon, vagy másokat vesz rá, akiknek semmi köze a dologhoz. Egyébként biztos mindenkinek van olyan dolga, ami idegesíti a másikat, de szerintem jó szomszéd vagyok, pláne, hogy nem is egymás mellett lakunk, szóval nem sok vizet zavarhatok.


Ellenben ő a leggusztustalanabb pletykákkal hülyíti a lakókat, mindig azt nézi, hogy ki kivel van, mit csinál, mekkora a segge, stb. (Olyan kaliberű pletykákról van szó, hogy elterjeszti, hogy valakinek meghalt az anyja, mikor még nem is, vagy csak szimulálja a rákot valaki.) Persze a legtöbbször jópofizik mindenkivel és a háta mögött beszél mindenkiről ilyen választékosan. Kipiszkálja a postám, direkt a lépcsőházba szellőztet, ott cigizik, télen állandóan miatta kell szellőztetni, nyáron miatta nem lehet ablakot nyitni.


Egyre inkább úgy érzem, hogy nem működik a diplomácia, de nem tudom hogy reagálna, ha mindig visszaszólnék, pláne hogyha egyszer eldurranna nálam valami biztos olyat mondanék vissza, ami nincs arányban a piti kis húzásaival. Esetleg milyen személyiségzavarra utalhat ez?



2016. aug. 20. 12:46
 1/2 anonim ***** válasza:
48%
Minden közösségben vannak ilyen emberek és sokszor nem is vének. Nem kell velük foglalkozni, ostobák és kész.
2016. aug. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez nem személyiségzavar... Valószínűleg szeret hiányos. Nem kapta meg a kellő törődést és odafigyelést az emberektől amikor szüksége lett volna rá. Ilyen emberekkel rendszeresen találkozik az ember. Az ilyen típusú emberek csak azt szeretnék hogy odafigyeljenek rájuk, és ehhez a legjobb módszer az ha csípős kis pletykákat terjeszt. Vele nem tudsz mit csinálni, inkább a szomszédokkal barátkozz, így ők nem fogják elhinni amit mond a mamus, és mivel nem lesz ki meghallgassa vagy elköltözik vagy rájön hogy semmi értelme az egésznek hogy pletykáljon. Ezt tapasztalatból mondom... Hogy nyúlna meg a nyaka az én szomszédomnak is - (már pletykál). A másik meg elköltözött
2016. aug. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!