Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért utál mindenki már...

Miért utál mindenki már akkor, amikor még nem is ismernek?

Figyelt kérdés

Az osztálytársaim pl. a középsulis gólyatábor óta utálnak, pedig akkor még tényleg nem ismertük egymást, akkor láttak először. És ha valakihez odamentem volna beszélgetni, ismerkedni, mindig leráztak, meg odafelé és hazafelé menet is a buszon senki se akart mellém ülni..

Ez történt 4 éve és az osztály 98%-ával azóta se beszéltem, mert nem hajlandóak szóba állni velem, de a hátam mögött folyton megy a kibeszélés, meg vannak, akik a szemembe is szemétségeket mondanak..

Vagy volt, hogy az egyik barátnőmnél voltam és irt neki egy ismerőse, hogy pár haverjával beültek pizzázni és van-e kedve jönni, barátnőm meg visszairta, hogy aha, mehetek-e én is, erre azt válaszolták, hogy hogyne. És elmentünk és senkit nem ismertem és az egyik fiú elkezdett kérdezgetni, hogy melyik suliba járok, mit tanulok, mik a hobbijaim, stb, én meg normálisan válaszoltam, de állandóan, amikor mondtam valamit, igy egymásra néztek és nem mondtak semmit, csak a kérdezgetős fiú mondta utána, hogy aha értem...És egy kinos csönd után elkezdtek beszélgetni olyan dolgokról, amiket együtt csináltak, én meg nem is tudtam mit hozzászólni..És amikor mentünk hazafelé, barátnőmnek külön köszöntek, velem meg úgy viselkedtek, mintha ott se lennék..

Meg úgy általánosságban, ha találkozom új emberekkel, látszik rajtuk, hogy attól a perctől kezdte rühellnek, ahogy meglátnak. De az az érdekes, hogy neten szoktam beszélgetni emberekkel és az ilyen netes ismerőseim szerint aranyos vagyok és kedves, és nagyon szeretnek, de akik élőben megismernek, azok gyűlölnek valamiért. Pedig elvileg nem vagyok ronda, meg mondjuk szerintem sem. Bár ha az is lennék, szerintem az nem lenne elég ok arra, hogy ismeretlenül utáljanak..

Szerintetek miért viselkednek velem igy az emberek?


2016. aug. 26. 14:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia. Lehet furcsán hangzik, de van olyan hogy valakit úgy nem kedvel az ember hogy nem tudja megindokolni. Lehet kémia/kisugárzás vagy bármi más. Nem feltétlen köthető ez össze azzal hogy valaki ronda-e vagy szép.
2016. aug. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első mondja. Nekem is van pár olyan ismerősöm akikkel ha nem lenne muszáj nem beszélnék, mert ha csak rájuk nézek már utálom őket. Nem tudom miért. Ez kb 1% amúgy.


Középiskolásoknál ez hatványozódik, mivel egy közös "ellenség", közös "utálni való" mélyíti a felszínes kapcsolatokat (pl gólyatáborban). Meg alapból, ez a korosztály az egyik leggonoszabb (mielőtt bárki bármit reagálna erre, gondoljon csak vissza a 14-18 éves önmagára).

2016. aug. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
lehet a bizonytalanságod miatt nem vagy nekik szimpik és ezt leveszi mindenki. passsz, sajnos nem tudom, így látatlanul. van amikor valaki csak szimplán nem szimpi és ezt megmagyarázni nem tudod miért- talán előző élet haha , de sztem se lehetsz annyira gáz, szóval szeresd először magad és ez át fog jönni és több lesz az önbizalmad és akkor több ember fog elfogadni sztem.
2016. aug. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A választ nem igazán tudom, de velem is ugyanez van. Csak még pluszba minden idegen úgy néz rám, mintha valami gyilkos lennék...
2016. aug. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!