Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki nem akar gyereket mi a célja?

Aki nem akar gyereket mi a célja?

Figyelt kérdés
ez nem provokativ kérdés legjobb barátnőm soha nem akar gyereket,és ez engem nem zavar(nekem van egy 2 éves fiam),csaka gondolkodásmódra ennék kiváncsi.pl.én biztos utazgatásokra gyüjtenék,könyveket irnék,de nem tudom elképzelni hogy csak férjemmel legyek kettesben és igy öregedjünk meg,két év elég volt a nyugis beszlgetésekre,sokat buliztunk haverokkal is,és most be akarom mutatni a gyerekemnek a világot,nélküle már egy strand is unalmas lenne,és nincs elképzelésem hogy aki soha nem akar gyereket mik a tervei és célja az életben,mert erről barátnőm se beszél..csak ötletekre lennék kiváncsi.persze az teljesen más kategória akinek sajns nem lehet :(..de szereném ha ők is elmesélnék,hogyan élik az életüket és mivel kötik le magukat igy gyerek nélkül...köszönöm.
2016. aug. 27. 15:33
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
61%

Én se akarok gyereket,dehogy kell nekem egy púp a hátamra, brrrrr!!! Mellesleg egy ilyen elbszott, szar világra hatalmas felelőtlenség gyereket csinálni.

Én remekül elvagyok a hobbijaimmal, az időtöltéseimmel, és úgy egyáltalán minden olyasmivel, amire egy gyerek mellett nem jutna időm.

Arról nem is szólva, hogy megtakarítok közel 11 milliárd dollárnyi költséget, amivel egy ilyen kis tündérkének a felnevelése jár...

2016. aug. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
18%

a gyerek nélküli élet értelmetlen ,már csak azért is ha 80 éves korodra kiépítesz magadnak egy egzisztencia birodalmat ,ha meghalsz kire hagyod? az államra?:D INKÁBB ÉGETNÉM EL minthogy az állam vagy haverok örököljenek.

Tehát teljesen egyetértek veled.énis kíváncsi votlam

én részletesen beszéltem ilyen emberekkel olyan 7-8 körül.

a dolog lényege h csak magával akar foglalkozni a saját jövőjét a saját dolgait és a saját elképzeléseit akarja megvalósítani. Mondhatni h némiképp önző módon gondolkodik.Nem akar olyan szintű felelősséget mint egy szülő.

de érdekesmód amikor megkérdezem őket h mit hagysz hátra magadból ,arra már nemtudtak válaszolni

abból a 7-8 emberből csak 1 volt olyan aki úgymond "méltó" volt az ilyen szingli életre.

az egy egyetemi professzor aki számtalan könyvet írt 5 nyelven tud,és konkrétan a jogi szakmában egy életre fenn marad a neve.

Tehát alapvetően itt a döntő érzelem az énközpontúság

2016. aug. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
85%

Én sem akarok. Illetve nincs bajom az ötlettel, de egyéb dolgok miatt a "nem"-re szavazok. Egyrészt mert erre a világra gyereket?? Hát mi sem vagyunk biztonságban...

Mi a célom? Segíteni másoknak. Ez a munkám. Ebben szeretnék karriert...szeretnék utazgatni, világot látni..és egyszerűen csak élvezni az életet plusz problémák, nehézségek, aggodalmak nélkül. 31/nő

2016. aug. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem engem személy szerint, de az egyik családtagomat (nővéremet) érinti ez a kérdés. Ő nagyon szeretett volna/szeretne gyereket, de egy betegség miatt nem lehetett/lehet neki. Ő úgy köti le az idejét, hogy 2 munkahelyen dolgozik.
2016. aug. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
80%

Szeretném, végre elérni, hogy ne munkával töltsem a napjaimat, hanem csillagászattal, fizikával foglalkozhassak, saját eszközökkel nameg a párommal beutazzuk az összes kilövőállomást a világban.

Valamennyire talán sikerül is ha bérbe tudom adni a jelenlegi üzletemet, de kérdés mire lesz az is elég..

2016. aug. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
33%

ja meg a pénz azt mindig felhozzák:D

az is érdekes h volt egy ár akit siemrtem 40 évesek votlak és mér vagy 5 éve ygereket akartak,megkérdeztem mi hátráltatja őket azt válaszoltaák:

(2 kocsijuk volt Dunára néző tetőteraszi háza)

"jajhát az asszonynak kell egy méregtelenítő kúra,meg össze akarunk bontani 2 szobát,az be kell szerezni egy családi kocsit mert a chrysler a feleségemé,a jeep meg az enyém kell még egy ami csak a gyerekenek meg nekünk lesz,meg le akarok adni 10 kilót..."

a lényeg sztem h alapvetően rendszeridegen már az emberektől az ilyen mértékű kiszolgáltatottság és bizonytalanság.

mert a mai világban az ember hozzászokott a kiszámíthatósághoz,egy gyerekvállalás kiszámíthatatlan.

tehát sok oka van amiért nem vállalnak.

2016. aug. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
82%
a gyerek röghöz köt. onnantól ha gyereked van, gyakorlatilag vége az életednek, mert mindent alá kell rendelni a gyereknek. meg nem mellesleg, a jelenlegi életszínvonalamat csak akkor tudom tartani, ha nem kell senkit sem eltartanom. a gyereknek sem lenne jó, ha nehéz anyagi körülményekben kellene felnőnie.
2016. aug. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
87%

2!


Nem hiszem, hogy az aki nem akar gyereket önzőbb lenne annál, mint aki akar. Ugyanis...aki akar, az vajon miért akar??? Mert jó babázni...mert cukik...és a szerelem gyümölcse...és milyen csodálatos. És épp ez az...az anyaság, a szülőség egészen biztosan csodálatos! Így aki nem vállal, az tudatosan olyan plusz élményeket hagy ki az életéből, amiket másképp soha nem fog megszerezni..mégis lemond róluk! Valami, valamiért. Tehát én azt gondolom, hogy se a gyermeket akarok, se a nem akarok nem önzőbbek egymásnál! Vagy úgy is mondhatnám...mindenki önző, attól függetlenül, van-e gyerek vagy nincs. Az a kérdés meg, hogy mit hagynál itt, miután feldobtad a pacskert...számomra pl tök értelmetlen. Kit érdekel, hogy mi marad utánam, ha egyszer én már nem vagyok??! Nem ettől leszel jobb vagy több ember......

2016. aug. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
93%

"Az élet akkor kezdődik amikor a gyerekek mind elköltöznek és a kutya is megdöglik végre."


'Nuff said.

2016. aug. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
85%

#2 nem nem értelmetlen. Miért kéne bármit is hátrahagyni erre a f*s világra?


Semmi nem múlik azon, hogy nekem lesz e gyerekem, hisz hogy a bolygón 7 milliárd vagy 7milliárd 1 ember él az nem oszt, nem szoroz.


Önzőség, hogy nem akarok gyereket? de az nem önzőség, hogy neked azért van, hogy legyen kire hagynod a dolgaidat meg legyen veled valaki öregkorodba.

2016. aug. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!