Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki epilepsziás?

Ha valaki epilepsziás?

Figyelt kérdés
Ha megtudjátok valakiről, hogy epilepsziás: Máshogy álltok hozzá? Kerülitek? Mit gondoltok róla? Mi jut eszetekbe először?
2016. aug. 27. 16:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

mér kerülnénk?nekem is van epilepsziás haverom

ugyan olyan normális mint mindenki más.

És nem állok hozzá máshogy.

ami elösször eszembe jutott az az volt hogy sajnálom amiért van ilyen betegsége.

2016. aug. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy asztmáshoz máshogy állsz? Maratont futni nem vele indulsz. Cukorbeteggel se bánunk különbben, tudomásul vesszük hogy neki oda kell figyelnie az inzulinra.

Hasonló az epilepszia is. Nem kell basztatni érte ha valamiről azt mondja hogy a betegsége miatt inkább kimaradna a buliból.

Viszont ugyanúgy lehet jó haver.

2016. aug. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanolyan emberként kezelem, mint bárki mást. Én is az vagyok, tudom, hogy ebben a helyzetben az embernek az a lehető legrosszabb, ha másként néznek rá. Mondjuk én emiatt soha nem is reklámozom a dolgot. Csak akkor árulom el, ha tényleg muszáj.
2016. aug. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
egyet értek az előttem válaszolókkal!
2016. aug. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
En vagyok a beteg, nem ismeros :)
2016. aug. 27. 16:52
 6/12 A kérdező kommentje:

Csak azert kerdeztem, mert volt mar pl fokalis rohamom suliban es eleg sokat b@.sztattak miatta, meg van aki nem mer velem lenni, mert mi van ha rohamom lesz, meg megkaptam parszor, hogy bolond vagyok meg ilyenek

Sajnos nem vagyok roham mentes

2016. aug. 27. 17:55
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Aki lebolondoz, nincs tisztába az epilepsziával. Átvitt értelemben az agyad "overclock-olt" :) Még nyugalmi fáziban is 10x annyi elektromos impulzus megy át rajta, mint a bolondozó "normálisnak". Roham alatt meg vagy 100x, ha nem többször... Régen olvastam rá utoljára... Nálam kb 20 éve állapították meg az EEG eredménye miatt (16 évesen), bár soha nem volt rosszullétem. Szedàltak egy ideig Tegretollal, törzsvendég voltam az EEG-laborban, aztán széttárták a kezüket, hogy bár jobb kérgi tüske kisüléseket regisztrál folyton a gép, nekem nincs bajom, oké, farokcsóva, hullámzás :)

Sejted, hogy nálam egy epilepsziás inkább tiszteletet ébreszt, minthogy elítéljem. Kitartás! Szedd a gyógyszert és szard le, akik elítélnek emiatt!

2016. aug. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem szedek gyogyszert, mert sajnos csak rontott a helyzeten...(bonyolult eset vagyok, volt ahol el sem vallalt az orvos) de koszonom az eddigi valaszokat!:)
2016. aug. 27. 18:39
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szervusz, sorstárs! :)


Ha megtudom, hogy epilepsziás valaki, természetesen másképp állok hozzá !

Ám ez -- az én esetemben -- nem tapintatlanságot, vagy negatív diszkriminációt jelent.

Akár laikusként, akár betegtársként egyaránt--"készülök belőle", utánanézek,

mi a teendő, illetve mi kerülendő egy roham lezajlása idején.

(Durvább esetben akár azt is tudjam, milyen gyógyszereket szed, mi a vércsoportja,

kijét kell felhívni, ha mégis nagy baj adódna...)

Ne akkor érjen meglepetés, amikor kiderül, hogy vigyáznom kellett volna, ne vigyem

villódzó fények közelébe, be ne üsse a fejét, nyári program ne strand legyen, meg

ne itassam a roham ideje alatt....stb. stb.

Epilepsziás rohamból kismillió-féle megnyilvánulás lehetséges.

Olyan, amit kívülálló észre sem vesz (absence) és olyan, ami akár azonnali életmentést is igényelhet.


Nem kerülöm őket, sőt! És nem csupán azért, mert előbb megértjük egymás között egymás

problémáit, hanem mert ez a betegség egyébként is "érzékenyít". Nyitottabbak, segítőkészebbek ,

megértőbbek, mint sok, betegséget nem próbált felebarátunk. (És mint sokan gondolnák felőlük)

Remélem, akik tehetnek, mielőbb tesznek azért, hogy oszoljon a homály e betegség mibenlétével kapcsolatban. Az ismeretlentől való félelem, a mélységes butaság és a megbélyegzettség háttérbe szorulhasson végre . Továbbá , hogy egészséges és segíteni kész embertársaink is egyre jobb

arányban felismerjék, mikor melyik , gyors beavatkozást igénylő betegségnek tanúi, mi a teendő.

(Általános iskolákban pld. már oktatják az újraélesztést. )

Érdekes és változatos programokat tudok produkálni. Néztek már szívbetegnek, cukrosnak is roham idején. Akkor meg akartak itatni cukros vízzel, ám három pártfogóm egyike rájött: jobb, ha a látott tüneteket előbb bediktálja telefonon a 112 munkatársának. Ő pedig intette attól, hogy megitassanak,

míg ki nem ér a mentőorvos. Kiderült, nem a vércukrom esett le, ellenben jó eséllyel belefulladtam

volna egyetlen korty folyadékba is.


Egészségesként, betegként egyaránt az az első gondolatom egy epilepsziással kapcsolatban ,

hogy felelős vagyok a testi-lelki épségéért. És aki érti, hogy ezzel nem "hazabeszéltem", feltehetőleg

le tudja fordítani magának, hogy egészséges, vagy egyéb betegséggel bajlódó embertársaimhoz is

így viszonyulok. Higgyétek el : nem nehéz ! :)

"Legnagyobb cél pedig, itt, e földi létben,

Ember lenni mindég, minden körülményben." (Arany János)


Ami miatt én bárki közeledését/társaságát elutasítottam eddig ,

az soha nem az egészségi állapot, mint skatulya volt.


Mert egy egészségeshez miért is kéne másképpen viszonyulni?


Ugye, érdekes és talán elgondolkodtató egy "beteg" szemszögéből nézni

és látni az "egészséges társadalomhoz" való viszonyulást látni ? :)


Nem csak az "egészségesek" szempontjait lehet ám figyelembe venni , ha "beteg, azaz hátrányos helyzetbe került" társairól kérik a véleményt !

( Aki ezt kicsit húzós megállapításnak tartja , mint pl. a kérdező néhány tudatlan haverja , annak ideírom azt is , hogy nekem már szabad ilyen , számukra elfogadhatatlan dolgokat állítanom. Evégre nekem már "papírom van arról", hogy megzakkantam egészen, tehát megvan a felhatalmazásom ! :)


Üdv, jó egészséget, tünetmentes szép napokat! :)

Ja! és mindenkinek! :)

2016. szept. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Morbus sacer = szent betegség

Az ókorban az epilepsziás betegséget az istenek ajándékának tekintették,

az érintetteket nagyfokú tisztelet övezte. Csak a modern kor embere néz rájuk /ránk megvetéssel.


A téged fikázóknak szemelgettem néhány nevet. Biztosan idegessé tenné őket, ha sejtenék ,

hogy akár "egy lapon említhetnének velük téged" ! (és ha egyáltalán hallottak valaha a lent soroltak valamelyikéről)


epilepsziás "hírességek" :


Szókratész, Szent Pál, Nagy Sándor, Jeanne D’Arc, Julius Caesar, Luther Márton,

Ernest Hemingway, Hannibál, Sir Walter Scott, Edgar Allan Poe, Lord Byron, Lord Tennyson, Jonathan Swift, Richard Burton, Isaac Newton, Dante Alighieri, Molière, Percy Bysshe Shelley, Pitagorasz, Fjodor Mihajlovics Dosztojevszkij, Richard Burton, Arisztotelész, Theodore Roosevelt, Leonardo Da Vinci, Georg Friedrich Händel, Niccolò Paganini, Ludwig van Beethoven, Pjotr Iljics Csajkovszkij, Michelangelo Buonarroti, IX. Pius pápa, Agatha Christie, Charles Dickens, Lenin, Nagy Péter cár, Bonaparte Napóleon, Sir Isaac Newton, Alfred Nobel, Vincent van Gogh, Søren Aabye Kierkegaard, Elton John, Neil Young, Prince.... és még sokan mások


Például Susan Boyle. Valaki benevezte egy tehetségkutató versenyre .

Aztán sacc/kb. 10 perc alatt világhírű lett. https://www.youtube.com/watch?v=YFAfbkOeOPs

Ő már tudja , hogy nem kell mindenkinek és bárkinek megfelelnie : Lesz, aki "így is " elfogadja, meglátja az egyéniségét, "meghallja a hangját". A vélemény szabad.

Tehát volt/van/lesz, aki kineveti, hogy szerencsétlen h.lye. És volt/van/lesz, aki már nem megy

az előadói estjére agyonsminkelve, mert tudja, hogy a könnyeitől úgyis lefolyna a festék.

Csak erre az egyetlen klipre eddig 16.128.974- szer kattintottak rá ?

Véletlenek pedig nincsenek ? El lehet gondolkodni....ha van mivel...

Üdv !

Mindenkinek ! :)

2016. szept. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!