Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi tévő legyek, ha nem tudják,...

Mi tévő legyek, ha nem tudják, hogy epilepsziás vagyok-e, vagy sem?

Figyelt kérdés
Több orvosnál jártam, több féle gyógyszert szedtem (antiepileptikumok, antidepresszánsok), mindenki mást mond. EEG is mindig mást mutat, mindegyikről mást mond minden orvos... kész őrület az egész! Már kb minden neurológusnál jártam a megyében.
2016. aug. 17. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha sosem volt semmilyen tüneted akkor nyilván nem vagy az... nálam is megállapították, később azt hogy mégsem... ennyiben hagytam. Nincs tünetem, miért lennék epilepsziás?
2016. aug. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
D epp ez az, hogy nekem van! Megkeseriti az eletemet evek ota!! Nem lehet mar igy elni. Folyamatos ajulasok, szedules, memoriazavar, idonkent dadogas, ket naponta rangogorcs, rosszulletek, sokszor kepes vagyok egy egyenes uton eltevedni, ha osszezavarodok( evek ta mindennap ott jarok) , szagokat hallucinalok, neha villano fenyeket! Hirtelen eros fejfajas a rosszulletek elott... szinte minden stimmel. Ezert is orultem vegre a diagnozisnak, hogy meggyogyulhatok. Mindig ra lett fogva valamire, pl serdulokor, hormonvaltozasok, vernyomas, menstruacio stb stb aztan most szt mondjak nem vagyok az, aztan talan, aztan mar nem is tudjak, aztan megint az vagyok... nem birom mar, ketsegbe vagyok esve...
2016. aug. 17. 19:21
 3/7 homo ludensz ***** válasza:
Egy helyen voltam igaz depresszióval ahol egy olyan ágyon feküdtem vizsgálat céljából aminél fent a plafonon két lámpa volt egymás mellett. Nálam nem működött mert mást vizsgáltak de azt mondták a betegek hogy ezzel a két fényforrással ki lehet váltani az epilepsziát akinél ez gyanítható. Valami igazság lehet benne mert kint a folyosón szemben kint volt a tábla hogy epilepsziások rendelője. Én bennfekvő voltam de voltak mindenféle ilyen jellegű rendelésekre bejárok is sokan.8-17 óráig ambuláns betegeket is fogadtak.
2016. aug. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél :( Nálam, amikor kiskoromban felmerült az epilepszia gyanúja, biztos ami biztos alapon elküldtek CT vizsgálatra is. (Annak ellenére, hogy a kórtörténetem alapján szinte borítékolható volt, hogy mi a bajom.) Az orvos ugyanis azt mondta, más idegrendszeri problémák is okozhatnak ilyesfajta rohamokat. Úgy volt vele, hogy inkább legyen felesleges a vizsgálat, de tudja biztosra, hogy mi a problémám. Az eredményem negatív lett, az EEG-n meg elsőre megállapították, hogy mi a bajom. Amennyiben még nem voltál CT-n, vagy MRI vizsgálaton, én a helyedben tuti elmennék.

Saját tapasztalataim alapján annyit tudok még mondani, hogyha epilepsziás vagy, akkor van valami olyan dolog, amivel szándékosan elő lehet idézni a rohamokat. Ilyen pl. a villogó fény, amit az előző válaszoló is írt. (Ezért is használják azt a lámpát az EEG során.) De ahány epilepsziás, a fő rohamkiváltó ok annyiféle lehet. Van akinél az alváshiány, van akinél a túlzott számítógép-használat és van akinél az idegesség. Teljesen változó.

Azt tudom mondani, keresd fel a legjobb szakértelemmel rendelkező orvost a környékeden, (és amennyiben lehetőséged van rá, a legsegítőkészebbet is) és csak vele konzultálj, ne keress fel más orvosokat. (Ha mindenképpen epilepsziára gyanakodsz, érdemes olyan neurológust választani, aki EEG leletek kiértékelésével is foglalkozik.) Közösen próbáljatok meg a dolog végére járni, egészen addig, amíg 100%-ban nem derül ki, mi a gondod.

Ha esetleg bármi kérdésed van, írj nyugodtan, nagyon szívesen segítek, ha tudok.

Jobbulást kívánok, remélem kiderül mi a bajod, és kezelni tudnak :)

2016. aug. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Ezt rém egyszerű kideríteni, nézz egy vibráló fénybe hosszú ideig, vagy kérd meg egy ismerősödet hogy ijesszen rád jó alaposan, és egyből kiderül hogy epilepsziás vagy e vagy sem.
2017. jan. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
9 eve vagyok epilepszias.EEG eloszor kimutatta. Utana GM rohamom volt ujra vizsgalat. Neg lezt. EEG sem mindig biztos. CT MRI vizsgalat azert van kerve mert agydaganat iss kivalhat ilyen rohamot. Szoval nem felesleges vizsgalat. Ahogy igy leirtad valszin epilepszias vagy. az h lsmpa vagy megijesztenek sem minden esetben rohamkivalto. Mindenkinel mas prvokalja. Nekem pl sosem valtotta ki. Szgep tv sem. Nekem alvashiany es stressz. Antepileptikumot ne hagyd el sztem. Illetve egy jobb neurologust is fel kellene keresned.
2017. febr. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 homo ludensz ***** válasza:
Nem rég voltam EEG vizsgálaton és elvittem az eredményt a beküldő neurológus főorvos asszonynak. Szerencsére negatívnak értékelte az ott leírtakat.Sejtettem hogy nálam ez nem fedezhető fel de ha ő erre küldött hát elmentem.Nálam inkább a rekurrens depresszió az ami diagnosztizálható arra meg szedek gyógyszert.
2017. febr. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!