Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet úgy kezelni a...

Hogyan lehet úgy kezelni a konfliktusok, hogy nem szarod össze magad helyben mikor 5-ön neked ugranak?

Figyelt kérdés

Ehhez születni kell? Vagy gyakorolható?


Ha nekem jönnek, akár szóban, 3-4-en mindig inkább csendesen elhúzok, ignorálom őket, minthogy megvédjem magam és jobban uszítsam magamra. Persze közben félek is. De egy eset:

Én és a haverom sétáltunk hazafele, előttünk két csávó (alig 1 évvel idősebbek nálam) ment. Hátunk mögött egy csapatnyi csávó eléggé hangoskodtak, meg fütyörésztek nagyban röhögtem. Erre az előttünk lévő, beszólt a "falka vezetőjének", a legnagyobb szájúnak, hogy fogja be a pofáját, nem a legelőn van, hogy fütyörésszen és hívja a birkákat. Akkor ez a csapat utána siettek és a legnagyobb szájú kezdett szövegelni neki, hogy "meg akarsz verődni pajti? kinek hiszed magad, hogy itt pofázol nekünk " stb-stb. A csávó pedig nyugodtan, mintha semmi sem történt volna megmondta, hogy nyugodjanak le a pics ába s hagyják őt békén. Én e idő közben mikor láttam ezt, eléggé dobogott a szívem.


A konfliktuskezelés, a nyugodt kezelése tanulható? Milyen tanácsokat tudtok adni?



2016. aug. 27. 21:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ez nem konfliktus, hanem balhé :D
2016. aug. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Blade Bone ***** válasza:
Az agresszív emberek lesz..rják hogy nyugodt vagy és hogy jól kezeled a konfliktusokat. Náluk csak akkor érsz el valamit, ha kiosztasz pár ökölszendvicset. Utána jöhet a nyugi. Ha így teszel mint a srác, vagy pórul jársz, vagy nem..
2016. aug. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1#

Hát éppen az a példa jutott eszembe, ez is egy konfliktus, csak egy nagyobb változata.


2#

Igaz, a csávó aki beszólt a falkának elég jó kondiban volt, de akkor is. És ha most belém kötnek páran, kezdjek el verekedni? :) Mert azt valahogy jobban tudtam, mint leállni pofázni.

2016. aug. 27. 22:00
 4/6 Blade Bone ***** válasza:
Nem muszáj verekedni, de mindenképp érzékeltetni kell, hogy kész vagy nekik menni, mert máskülönben gyávának néznek. Viszont azért az olyan dolgokra jobb ha figyelsz, hogy nincs e náluk kés vagy valami, mert akkor könnyen ráfázhatsz... én úgy vettem észre, hogy akiknél bármi nemű fegyver van, azok azt rögtön megvillantják, az mögé bújnak. Szóval ez viszonylag hamar észrevehető és akkor hacsak nem rendelkezel önvédelmi tudással, jobb ha szaladsz. :D
2016. aug. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nagyon sokszor szoktam veszekedni sok emberrel egyszerre, itthon is. Van amikor 3-an kiabálnak rám de mindig igazam van. Nyugodt vagyok mindig, ők pedig elvesztik a fejüket és azt hiszik nyerik a veszekedést ha hárman üvöltöznek egyszerre. Nem szoktam izgulni se semmi, csak figyelek miket mondanak amiket ellenük használhatok.
2016. aug. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az ostoba idióta tahókkal nem sokra mész szavakkal, Kérdező, azok csak az erőszakból értenek. Lezavarsz nekik pár csicskapofont, és vinnyogva takarodnak haza.

Igen, lehet náluk fegyver, ez ellen max. úgy tudsz védekezni, hogy nálad is van. Csak addig nagy a pofájuk a bugylibicskájukkal, amíg elő nem kapsz egy henteskést, utána már nem mernek amperkodni ám. Kisstílú hányadék nyúlbéla senkik.

2016. okt. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!