Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti 4 óra alvással mennyire...

Ti 4 óra alvással mennyire tudtok működni, mennyire vagytok önmagatok?

Figyelt kérdés

Számomra sajnos nagy problémát jelent, hogy heti 4-5 ször nem alszom ki magam teljesen és ezért egész nap nem vagyok önmagam, nem tudok még csak mosolyogni sem. Ezen kívül stresszes, depressziós, ideges vagyok, nem tudok koncentrálni és fáradt vagyok fizikailag és szellemileg is. Pedig tudom, hogy alapból nem ilyen vagyok, mert amikor nagyon kimerülök, akkor tudok jól aludni és tudom, hogy amikor jól kialszom magam, akkor van humorérzékem, életkedvem stb. De ahhoz, hogy jól aludjak, kell 2-3 rossz alvó éjszaka, hogy már végkimerülés határán legyek.

Ti, hogy tudtok működni 4 óra alvással? Feltűnik bárminemű különbség a 8 óra alvás utáni közérzethez képest?

Én eddig azt próbáltam ki, hogy 11 körül mindig lefekszem, citromfűteát és valeriána kapszulát vettem be. Még mivel lehet elősegíteni az elalvást, illetve a jó alvást?


2016. aug. 29. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Hiperaktív vagyok, így inkább az alvás milyensége és a hangulatom határozza meg a napomat...

aludhatok 8 órát, ha olyan a hangulatom, akkor fáradtabbnak nehezebbnek érzem magam...

és 2-3 nap alvás nélkül is pöröghetek, mint a nikkel bolha, ha jó kedvem van :)

én ha nagyon pörgök van egy természetes megoldásom, hogy elaludjak...lefárasztom magam :P

az alvás minőségét nagyban meghatározza, milyen a hangulatom!

sokszor felébredek éjszaka, de van amikor kipihent vagyok reggel (4 óra alvás után!) és van amikor fáradt vagyok 6-8 óra alvás után...


23F

2016. aug. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
volt hogy egy bulis éjszaka után egy órát tudtam aludni és úgy mentem dolgozni, a gyomorgörcsöt leszámítva jól működtem
2016. aug. 29. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem 10-12 óra kell és napközben is hulla vagyok.
2016. aug. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is 12 óra alvás kell, ha 8-10 órát alszom akkor elég hulla vagyok és nehezen fogom fel mi történik, ha annál kevesebb akkor totál végem.
2016. aug. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Időnként elmegy és kifejezetten frissítő érzés, de hosszú távon, állandó jelleggel nem tudnék így jól működni, egy idő után kialvatlan lennék, és nem tudnék koncentrálni semmire (voltam ilyen helyzetben egyébként, nem önszántamból aludtam keveset).

Nem tudom, alapvetően milyen az életed, van-e valami napi stressz, ami nem hagy pihenni. Próbálj relaxálni, Youtube-on vannak meditációs hanganyagok, azokra érdemes rákeresni, amelyik szimpatikus, azt kezdd rendszeresen hallgatni.

Amikor ébren vagy, javaslok valamilyen ginseng készítményt (van tea és tabletta formában is), ez segít koncentrálni, feltölt, viszont nem pörget túl.

Nem tudom, van-e valamilyen vitaminhiányod, esetleg nem ártana megnézetni, az is okozhat ilyen problémát, és akkor azt pótolni kell.

Iktass be rendszerességet, ha nincs, tervezd meg a napjaidat, akár írd le, és próbáld ahhoz tartani is magad.

Esténként nekem elalvásban még szokott segíteni a kakaó vagy a mézes meleg tej. Ha gondolod, próbáld ki ezeket is.

2016. aug. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!