Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » GYIK-on tanyázó INTJ kollégák!...

GYIK-on tanyázó INTJ kollégák! Ti "hogy álltok" az alvással? Könnyen megy, vagy insomniások vagytok?

Figyelt kérdés

Több fórumon olvastam (egész véletlenül bukkantam rá), hogy a legtöbb INTJ-nek insomniája van, amolyan "velejárója" ez. Ti hogy vagytok ezzel?

Sajnos én is az alvászavarosok táborát erősítem, amióta az eszemet tudom, és nő lévén a hónap bizonyos szakaszán (kb. 1, de van amikor 2 hétig is) ez odáig süllyed, hogy 4-5 óra mire felületesen el tudok pihenni, akkor is csak 2-3 órára, utána pedig szinte alig bírok járni. MINDENT kipróbálta már: vezetett meditáció mp3-ról (idegesített a hangjuk, dagályos stílusuk, és az elfuserált cetnyervákolás, és/vagy szintetizátor kíséret), gyógynövények, altatók (ami elvileg egy lovat is kiütne, nekem meg se kottyan, pedig 50 kg alatt vagyok), olvasás>simán végigolvastam egy egész éjszakát, nem álmosodtam el.

Érdekelnének a "fajtársaim" véleménye, tapasztalatai, esetleg tippjei.


(Igen, tudom, hogy ez csak egy teszt, blabla. Az ilyen jellegű válaszoktól kíméljetek meg. Aki meg nem tudja, mi az az intj: [link]



2014. ápr. 8. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Vannak olyan napok amikor nehezen alszom el, de általában nincsenek alvás gondjaim. Ha azt nem számítjuk bele hogy a tahó szomszédok felvernek éjjel 4-kor a zajongással.
2014. ápr. 8. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is intj vagyok. Nincs különösebb gondom az alukálással, bár néha van olyan hogy órákat vergődök az ágyban. Utálom, mert iszonyat időrabló dolog, de szerencsére ritka. Általában szeretek, és jókat is szoktam aludni. Rossz lehet neked, hogy ilyen nehezen alszol, sajnálom.


Amúgy nem értem az összefüggést a személyiségtípus és az alvászavar között...


Ja, és a linked hibás, nekem legalábbis nem jön be.


32F

2014. ápr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Élsportoló vagyok és INTJ.Mindig jól alszom(napi 8-10) órát
2014. ápr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Napi 3 óránál nagyon ritkán alszom többet.

15/F


Btw: nem kellene ilyen jellegű kérdéseknél belinkelni az INTJ jellemzést. Akihez szól a kérdés, az tudja, hogy mi az. Aki pedig nem, az csak beáll a "divat-INTJ tábor" sorába, akik csak azért vallják magukat annak, mert a racionalitás olyan menő.

2014. ápr. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

nekem rendszerint elég nehéz elaludnom. éjfélkor még mindig pörög az agyam, olyankor szoktam igazán belelendülni az olvasásba (oldschool stílusos olvasást semmi nem tudja felülmúlni), és nem is alszom el még legalább másfél-két óráig.

az, hogy az agyam akkor kezd leginkább aktív lenni, mikor már régen aludnom kéne, akkor tud kellemetlen lenni, mikor másnap reggel korán fel kéne kelnem. így éjszakánként 4-6 órákat alszom, attól függően, mikor kezdődik az első órám. (ehhez képest továbbra is töretlenül az a célom, hogy meglegyen a nyolc óra alvás.)

2014. szept. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Nekem is általában nehéz elaludnom és alapjában véve már évek óta rossz alvó vagyok. Nem lep meg, ha jellemző INTJ tulajdonság, sokszor nekem is azért nyugtalan az álmom, mert nem bír "leállni" az agyam lefekvéskor, hiába vagyok fáradt... Persze ehhez még hozzáadódik a hétköznapi stressz, meg maga az is, hogy egy-egy zsúfoltabb időszakban nem tudok átváltani relaxáltabb állapotba. Valamint sokszor felébredek hamarabb és már akkor is megindulnak a gondolataim és teljesen éberré válok. :) (Persze nekem is az agyamra megy és mit meg nem adnék, ha néhanapján kialudhatnám magamat.)
2014. szept. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

"Leszedálva" könnyen elszundítok, viszont napi 4-6 óránál nem alszom többet. Általában sööt ... az álmok "gyötörnek", azaz igen-igen érdekes álmaim szoktak lenni , de ettől függetlenül szeretek aludni.

/a függőségektől függök, alkohol , koffein stb ... /nem is folytatnám, állandoan változtatnom kell mert bármit is csinálok /nem befejezve/ de én érzem azt h "elég" lenne, ill. az unalom nekem nagy ellenségem/ /

2015. ápr. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Sajnos én is rosszul alszom. Elevéből nehezen fekszem le nagyon nehezen tudok elszakadni a számítógéptől/könyvtől/beszélgetőpartneremtől/tanulnivalómtól de ha sikerül lekapcsolnom a villanyt és lefeküdni aludni akkor pedig az agyamat nem tudom lecsitítani .Tervezek, gondolkodom és nem bírok teljesen lenyugodni. És emelett sajnos olyan is van néha hogy hiába alszom el az álmom olyan átélhető és intenzív hogy az alvásom már nem elég pihentető.
2016. febr. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én INTJ vagyok, lány s 17 éves. Sose tudtam gyorsan elaludni. Túl sok dolog jár esténként a fejembe ahhoz hogy simán elaludjak.
2018. szept. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!