Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mitől lesz valakin...

Szerintetek mitől lesz valakinek tekintélye?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert kíváncsi vagyok más véleményére ezzel kapcsolatban. Például vannak tanárok akik ha ordibálnak sem viselkednek nekik, de olyanok is, akiknek soha nem kell felemelniük a hangjukat. Szerintetek mitől alakul ez ki?

2016. aug. 30. 01:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Gondolom, mivel leszűkítetted iskolai keretek közé, ezért csak abban a témában kérdezed. Ez iskolafüggő, például egy "gladiátorképzőben" nem fogják tisztelni azt a tanárt, amelyik próbál tanárként viselkedni, de azt, amelyik kihívja a diákokat a parkolóba, azt annál inkább.

Egy átlagos iskolában fordítva van, egyrészt a tapasztaltabb tanárokat tisztelik, valamint, ha fiatal, akkor éppen azért, mert vele el lehet beszélgetni, ugyanis nem sokkal idősebb, mint a diákok. :) A középosztálynak van a legnehezebb dolga, oda kell egy bizonyos kiállás, egy megnyerő stílus esetleg, hogy egyszerűbben menjenek a dolgok, valamint nem szabad elkényelmesedni hagyni a diákokat. Az is sokat segít, ha nem szabályosan halad az órával, néha kitér a diákok, és saját életére. Ez a tapasztalatom. :)

2016. aug. 30. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Vannak akiknek tekintélyt kell kivívniuk,és van akinek első ránézésre megadod. Hogy ez mitől van? Szerintem ez egy emberi tulajdonság,valaki ezzel születik,valakinek harcolnia kell érte. Tehát egy pillantás,egy mozdulat is lehet tekintélyt parancsoló,de lehet akár munkai eredmény is tekintélyes.

Szerintem az emberrel születhet a tekintély: külső adottságok végett (komoly arc,határozott mozgás stb.) illetve viselkedés végett is (határozottság,eltökéltség,céltudatosság stb.)

És az ember ki is harcolhat magának tekintélyt: munkai okok miatt,emberi cselekedetek végett = az ilyen emberre mondjuk azt: "Na, ő letett valamit az asztalra!" Persze úgymond "pletykák" alapján is nyerhetünk tekintélyt: "Fúúú az a tanár nagyon szigorú!" Nyilván ilyen esetben először megbizonyosodsz arról hogy amit hallottál valóban úgy van-e, és eldöntöd hogy tekintélyt parancsoló-e az a tanár külseje,mimikája,testbeszéde,jelleme stb. vagy nem.

Egyszóval a tekintély nagyrészt olyan cselekedetekből áll ami arra érdemes,de szerintem tekintélyes lehet olyan ember is akit a külseje/tulajdonságai miatt ítélünk meg annak!

2016. aug. 30. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
egyébként nem csak iskolai szemszögből érdekel a dolog, csak ez a példa jutott elsőként eszembe
2016. aug. 30. 19:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!