Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a 21....

Miért van az, hogy a 21. századi liberális Európában az embereket még mindig a külsejük alapján bélyegzik meg?

Figyelt kérdés
Ha olyan komolyan veszik a kisebbségek/melegek/fogyatékosok egyenjogúságát, akkor burkoltan miért szenvednek még mindig diszkriminációban a kevésbé előnyös külsejű/kövér/alacsony/sovány emberek? Pedig értük sokkal többet tehetne egy jogállam. Magyarországon az önéletrajzokon például kötelező a fénykép megjelenítése, ami minden szempontból diszkriminatív, hiszen nem csak az egyén kompetenciái játszanak szerepet a felvételkor, hanem a külseje. De mondhatnék számos példát, akár a társkeresés, akár egyéb téren (például díszőrnek nem mehetnek alacsony emberek). Akkor még sem élünk abban az eszményi liberális társadalomban, ami a tökéletesen elfogadott lenne.

2016. szept. 4. 23:32
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Miért a többi felsorolt dologban (melegek, fogyatékosok stb.) talán abban élünk? A liberalizmus egy cél, sajnos sokszor elérhetetlen, nem mondta senki, hogy már most van és működik.
2016. szept. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem, abszolút elmaradottak vagyunk ezen téren is (most elsősorban Mo.-ról beszélek), de legalább a melegek/kisebbségek védelmét úton útfélen hangoztatják, viszont egy szó sem esik arról, hogy kinézet alapján is durva megkülönböztetéseket élnek át bizonyos emberek a mindennapokban.

[link]

Az ilyen fajta diszkriminációt valahogy mégsem próbálják tűzzel, vassal írtani.

2016. szept. 4. 23:43
 3/10 anonim ***** válasza:

Azért, mert még nagyobb az esélye, hogy a szembejövő cigány megkésel, mint annak, hogy egy fehér ember teszi meg.


Ameddig ez nem változik, a szemlélet sem fog változni.

2016. szept. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Elég csak a férfi- nő közti különbségeket nézni a munkaerő-piacon, a munkabérekben. Mindig lesz olyan, ami ki lesz rekesztve, ilyen az emberi természet. Hiszen ami eltér az átlagostól, az máris más megítélés alá esik. Az viszont nem igaz, hogy kötelező a fotó az életrajzon. Gerilla módszerrel is küldtem csomót és nem kérték a fényképet sehol utólag, pedig direkt nem raktam bele. Pont ez a módszer egyik lényege. Így is működik. Viszont párkeresésénél én is észre vettem, hogy a 150 cm-es magasságommal jóval korlátozottabbak voltak a lehetőségeim, csak mert még mindig a hosszú, sovány a divat. A Molulin Rougeba nem vesznek fel 175 cm alatt táncosnőt, Mensa tag sem lehetsz 170 cm alatt. Persze mindig meg lehet magyarázni a miértet. A lényeg, ha bármilyen előnytelen külső, vagy egyéb tulajdonsággal rendelkezel, duplán kell bizonyítani, teljesíteni, hogy elfogadjanak és egyenrangú legyél. Amíg emberek lesznek csak az fog változni, hogy épp mi a divat és mit nem akarnak elfogadni.
2016. szept. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Carragher_x ***** válasza:

"Elég csak a férfi- nő közti különbségeket nézni a munkaerő-piacon, a munkabérekben."

Bár nem szervesen kapcsolódik a kérdéshez, de ezt a félreértelmezett dolgot szeretem tisztába tenni. Nincs olyan munkáltató, aki ugyanazért a munkáért vkinek csak azért többet fizetne, mert az illetőnek fütyköse van.

Az üvegplafon létező probléma, vagyis hogy egy nőnek felülről korlátos az elérhető szakmai csúcs sok esetben, de az a marhaság, aminek hangoztatása a legtöbbet árt a feminizmusnak, miszerint ugyanazért a munkáért egy férfi és egy nő közül a nő jóval kevesebbet kap, az egyszerűen nem igaz. (Még mielőtt vki elragadtatná magát, íme az Egyenlő Bánásmód Hatóság által készített pár évvel ezelőtti tanulmány: [link] )


Társkeresésnél nem igazán értem egyébként a kérdező értetlenségét. Egyéni ízlés kérdése, hogy kinek milyen kinézetű emberek izgalmasak szexuálisan, azért vkit megróni, mert nem jön tűzbe egy molett partner lehetőségétől elég érdekes:)


Fényképet azért kér a munkáltatók többsége, mert felesleges egymás idejét rabolni. Ha hiánypozira jelentkezel, akkor úgysem fog számítani a külsőd, ha pedig olyanra, amire rajtad kívül még 200-an, akkor viszont tök feleslegesen rabolnátok egymás idejét azzal, hogy személyesen is megjelensz, amikor nem vagy szimpatikus a hirdetőnek, de másik 100 jelölt meg az. Persze mondhatod, hogy "én személyesen meggyőzném", de ez szökőévente lesz csak igaz, ha egyáltalán valaha igaz lesz. A személyes szimpátia mindig is közre fog játszani abban, hogy kit vesznek fel, lévén el kell hogy fogadjanak a munkahelyen, természetes, hogy olyan embert választanak, aki szimpátiát ébreszt bennük, hisz senki sem akar egy ellenszenves ember társaságában dolgozni napról napra.

Másrészt sok pozíciónál a munkavégzésre közvetlenül is hatással van a kinézet.


Egyébként meg soha senki sem mondta, hogy egy eszményi liberális társadalomban élnénk:)

2016. szept. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Mensa tag sem lehetsz 170 cm alatt"

---

Mondd, hogy ez csak valami vicc!!! Tudtommal a Mensa olyan szervezet, amely összegyűjti a magas IQ-val rendelkező embereket. Mégis mi köze ennek a magassághoz?

2016. szept. 5. 00:27
 7/10 anonim ***** válasza:
szépek könnyebben boldogulnak ez van. ilyen az emberi természet.
2016. szept. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés. Az a baj az egyenlőségért folytatott harcnak, hogy sokan átesnek a ló túloldalára és több jogot kap bizonyos ember, mint az átlag.

A kevésbé előnyös külsejű emberek ott szenvednek hátrányt, ahol a munkához kapcsolódik a dolog. Pl. egy hostess lánynak egy terméket kell eladnia, bedobva a megjelenést is. Senkit sem fog érdekelni munka közben a belső tulajdonsága. De egy programozói állásnál semmivel sem lesz nagyobb előnyben.

Társkeresés terén meg nem kerülhetjük meg az evolúciót és a biológiát. Ha tetszik, ha nem, egy magas és izmos férfiról az van az emberbe kódolva, hogy nagyobb eséllyel lesz nyerő az utódnemzésben. Mondom ezt nem túl magasan és nem izmosan. Ezt nem lehet megváltoztatni az emberekben. Idővel, valószínűleg ezért is tenni akar majd valaki.

A plus size meg már zavaróan túl van tolva. Naponta látok posztot facebookon róla. Én szeretem a telt lányokat, de általában teljesen túlreagáltak az ilyen cikkek. Az általad belinkeltnél is valószínűleg tényleg arról lehetett szó, hogy kitágította volna az illető a ruhákat. Egy eladónak az a dolga, hogy eladja a terméket... Hányszor, de hányszor akartak rám dumálni boltban olyat, ami nem kellett. Kétlem, hogy az eladó az állását kockáztatva nekiállt kötekedni a vevővel.

A tökéletes liberalizmus pedig sosem fog megvalósulni. A mai folyamatában meg főleg nem. Pár kivételtől eltekintve minden liberális ismerősöm egyoldalúan közelít meg minden témát. Egyszerűen képtelenek tárgyilagosak maradni és érzelmekre hatóan érvelnek.

2016. szept. 5. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
33%

"Ha olyan komolyan veszik a kisebbségek/melegek/fogyatékosok egyenjogúságát, akkor burkoltan miért szenvednek még mindig diszkriminációban a kevésbé előnyös külsejű/kövér/alacsony/sovány emberek?"


Jelenleg elhízott nők kultusz van. Vagyis fat acceptance movement.

2016. szept. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A magasság alapú megkülönböztetést én sem értem, bár én ezzel annyira nem is találkoztam. Katonaságnál, rendőrségnél van ilyen főleg a tiszti képzéseknél, de ott más dolgokba is belekötnek, gerincferdülés, szemüveg, lúdtalp stb mind kizáró ok. De szerintem azért más helyeken ez annyira nem mérvadó.


A kövér meg ronda embereknél már más a helyzet. Most ha bemész egy étterembe mi esik jobban, ha egy öreg dagadt igénytelen szőrös fogatlan bácsi kérdezi meg hogy mit fogyasztanál, vagy ha egy fiatal csinos lány? Ne álszenteskedjünk! Szerintem mindenki az utóbbit választaná. És nincs ebben semmi rossz, egyszerűen az embereknek van szépérzéke és ízlése. Ami szebb azt szívesebben látják, jobban bíznak benne, jobb kedvük lesz tőle, és ezt nem fogja soha felülírni semmiféle liberális baromság. A vendéglátás, de bármilyen más közeg ahol emberek vannak mindig ki fogja ezt a lehetőséget használni, mert ezzel jár jobban ő is. :)

A párválasztásról meg ne is beszéljünk!

2016. szept. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!