Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan győzzem le a nagyravágy...

Hogyan győzzem le a nagyravágyást?

Figyelt kérdés
Próbálok őszinte és jó ember lenni, szívből cselekedni. De nem tudom legyőzni a nagyravágyást, az egomat, a dicsvágyat és a hiúságom... Ez miatt nagyon mérges vagyok magamra. Ha valamit teszek rögtön az jut eszembe, hogy "ezzel most nagyon jó embernek fognak nézni" és nem pedig az őszinte, felebaráti szeretet az, ami ösztönöz. Nagyon zavar, nem tudom, hogy hogyan győzhetném ezt le és tényleg őszintén tudjak adni és cselekedni... Tudnátok tanácsot adni ebben?

2016. szept. 8. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Kicsirevágyással
2016. szept. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne győzd le, használd ki és lovagold meg!

Ne áltasd magad, senki se akarna pápa lenni, ha nem lenne a papokban nagyravágyás.


Szerinted, ha egy koldusnak adsz egy ezrest, őt fogja érdekelni, hogy közben te őszinte felebaráti szeretetből tetted, vagy másért? Nem, nem fogja, neki pont tökmindegy, és mindkét esetben ugyanúgy fog örülni neki.


Más: amit te írsz, az ellentmondásos.

Azt írod, hogy téged zavar, hogy neked jó érzés, ha arra gondolsz, hogy ezért most mások jó embernek gondolnak.

Abba belegondoltál, hogy akkor vagy jó ember, ha mások annak gondolnak?


Próbálom elmagyarázni...

Én hiába mondom, hogy okos vagyok, attól még nem leszek az. Sőt, ettől még lehetek igencsak buta is.

Akkor vagyok okos, ha azok, akik ismernek, azt gondolják rólam, hogy "jé, tényleg, milyen okos!"


Ezen az alapon ha jót cselekszel, és mások is jó embernek gondolnak érte, akkor azzal nincs semmi baj.

Ez mérföldekre van a nagyravágyástól!

2016. szept. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igaza van utolsónak. Nem legyőzni kell a nagyravágyást, hanem értelmes célok mentén kihasználni azt.
2016. szept. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De az már nem őszintén szívből és szeretetből jön, hanem álszentség és kétszínűség...
2016. szept. 10. 23:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Minden ember önző, csak valaki az önzőségével nem tesz kárt másokban, őket hívjuk jó embereknek. De ha belegondolsz, akik öszintén akarnak adni és cselekedni, azok is miért akarnak igy viselkedni? Mert egy mások által felállított normarendszernek így akarnak megfelelni, hogy aztán a környezetüktől pozitív visszacsatolásokat kapjanak, így végső soron a saját igényeiket kielégítsék. Ez önzőség, csak jó értelemben. Ne bomolj ezen
2019. febr. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!