Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok az olyan emberrő...

Mit gondoltok az olyan emberről, aki feladja az egyéniségét pusztán egy párkapcsolat/házasság kedvéért?

Figyelt kérdés

2016. szept. 11. 11:58
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Úgysem fog működni

Ideig-óráig megjátszhatja magát az ember, de egy életen át nem

Majd ha kibújik a szög a zsákból, úgyis borul minden

2016. szept. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
azt, hogy egy barom.
2016. szept. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2016. szept. 11. 12:44
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
a kérdező most boldog, mert kisarkított vmit és arra jöttek az egyértelmű válaszok..
2016. szept. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

# 4 Egyetértek ezzel a válasszal.


Az ember összetett, nem tudhatjuk, hogy te itt mit értesz a másik ember egyénisége alatt, mi a konkrét probléma?

Vannak emberek, akik megváltoznak egy kapcsolatban, és még csak nem is szenvednek ettől.

Van aki a negatív tulajdonságaitól érzi magát egyéniségnek, és ha ezt feladja, az nem olyan nagy vész, más kérdés, az amikor az értékeit adja fel. Ennek a kérdésnek az esetében nem világos, hogy melyiket adja fel.

2016. nov. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy például adott egy ember, akinek vannak határozott elképzelései, véleményei. A másik (zsarnok) fél hatására azonban teljesen megváltozik. Pl. papucsférjek, akik mindig a feleség kívánságát lesik, vagy fordítva, a nőkre vonatkoztatva. Nem mernek konfrontálódni, mindenre csak bólogatnak.
2016. nov. 24. 15:18
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Értem!:) Én úgy vagyok ezzel, hogy nem kell konfrontálódni ahhoz, hogy simán faképnél hagyjam a másikat, ha már elviselhetetlenül bánik a személyemmel.


Szerintem az ilyen ember simán jellemtelen, mert manipuláló/fölényes ember mellett még azt sem lehetne mondani, hogy "szerelemből" viselné el. Én nem tudom elképzelni, hogy mit nyújthat egy ember, amiért papucs szerepbe kellene bújnom. De ezt valamilyen formán a másik(zsarnok) fél is elérheti azzal, hogy azért nem egyértelműen zsarnokságon alapul a kapcsolat, hanem viszonozza az odaadást a maga részéről is.

Olyan kapcsolat nem igazán létezhet, ahol csak elvárja és egyáltalán nem nyújt semmit!(a legzsarnokabb manipuláláshoz is hozzátartozik, hogy időnként is nyájaskodni kell). Az már más kérdés, hogy mennyire éri meg a kapcsolatban kapott öröm azt, hogy feladja önmagát.


Legutóbb épp olyan filmet láttam, ahol egy férfi feladta az orvosi életét egy nőért, de önszántából tette ezt. Ennek ellenére mégsem volt az a "bólogatós-fajta", sőt ez inkább a nőről volt elmondható, szóval elég bonyolult kapcsolat. Talán olvastad/láttad a történetet, "a lét elviselhetetlen könnyűsége" c. amerikai film.

2016. nov. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!