Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mik azok a tulajdonságok,...

Mik azok a tulajdonságok, amiket ti nagyon idegesítőnek és irritálómnak tartotok egyes youtube-ozóknál?

Figyelt kérdés

Vannak olyan tulajdonságok, dolgok, amiket ti kiábrándítónak, roppant idegesítőnek, vagy akár felháborítónak tartotok egyes youtube videósoknál?

Ha igen, mik ezek és miért?


Mi az, amivel szerinted egy youtube csatornát nagyon nagyon el lehet rontani?



2016. szept. 12. 09:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
hát nekem kicsit fura, hogy nagyon gyorsan beszélnek néha.. én nem tudok így beszélni. de ez nem probléma :D más nem jut eszembe
2016. szept. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Engem 2 dolog idegesít:

1. Aki összefüggéstelenül, hadarva végigpofázza az egész videót.


2. És ebbe már pár kedvenc csatornám is belebukott: szépen elkezd süllyedni a színvonal, mert hát az idióta 12 éves dedós pö csök igényeit ki kell elégíteni, mert nekik az is vicces, ha valaki végigkáromkodja az egész videót miközben bénázik, így semmilyen színvonalat nem kell hozni. Így a normális nézők eltűnnek, és maradnak a 12-13 éves dedósok. Ebbe bukott bele amúgy Dancsó is. Szépen leadta a színvonalat és a minőséget, mert rájött, hogy a 12 évesek még akkor is a védelmére kelnek, ha lepisilné őket egy erkélyről. Tisztelet a kivételnek, nem akarok megbántani senkit, de sajnos az a tapasztalatom a youtube-n, hogy a 10-14 meg max 15 éves korosztálynak bármekkora sz@rt el lehet adni bármilyen ramaty minőségben.

2016. szept. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pár kedvenc csatornám úgy ment tönkre a szememben, hogy szakítottak a megszokott témával meg érdekes videókkal, és nekiálltak ők is cukrot, csokit meg efféléket zabálni a kamera előtt "Taste Test" címen. Most komolyan, erre ki a f szom kíváncsi? Ugyanolyan idegesítő, amikor a videó borítóképén hülye pofákat vágnak és bevágják a fejük mellé épp azokat a kajákat amiket esznek a videóban. Szánalmas. Le is iratkoztam mind a 2 csatornáról, de ahogy elnézem, nem csak én voltam az egyedüli.

Ahogy elnézem, youtube-n pont erre van most igény. Ülj le a kamera elé, zabálj valamit, mondd el, hogy ízlik-e vagy sem, és tedd fel a videót a netre. Kiábrándító, és mégis az ilyen videók a népszerűek, pedig ezekben a zabáláson kívül nulla önálló munka van.

2016. szept. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
86%

Dancsóban én is nagyon csalódtam. A régi videóit ezerszer is képes vagyok megnézni. Színvonalasak, szarrá röhögöm magam rajta. A mostani videói olyan szarok, hogy már meg sem nézem őket. Kár érte, de hát neki biztos megéri.


Ami még nagyon idegesít, ha egymást majmolják. Van például egy youtube-os lány, akinek szeretem hallgatni a videóit. Egyáltalán nem érdekelnek ezek a limonádé témák, de a csajnak annyira jó a stílusa, olyan jól tud beszélni, hogy esküszöm szívesen hallgatom, akármiről is beszél. Viszont nagyon idegesít benne, hogy az elején egy az egyben úgy köszön, mint a FollowAnna, "Sziasztok" integetéssel, nem értem mi szüksége van másokat majmolni, amikor a saját stílusa sokkal jobb. Ja és azon is behaltam, hogy a szobája pontosan úgy van berendezve, mint egy külföldi youtuberé, fényfüzérrel a háttérben...


Amin még ki tudok akadni:

- amikor tizenéves csajok 20 féle krémet kennek a pofájukra, meg 50 féle sminkszert. MINEK? Egyrészt semmi szükségük rá, mert anélkül is szépek, másrészt ettől nem lesz szebb a bőrük...32 éves vagyok, sosem kenem a bőrömet semmivel, mégis szebb mint annak, aki Kína éves GDP-jét költi kemikáliákra.

- Amitől totál kiégtem: egy videó, témája: reggeli rutin. A csaj beül a tükör elé és meggyújt 3 kib.szott mécsest! Ez a reggeli rutin öcsém, mécseseket gyújtani! Nem is az, hogy az ember rohanva készül, hogy idejében el tudjon indulni. Na az ilyenektől kiakadok, mint a kakukkos óra.

2016. szept. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Mindennel, ami a megszokott témájától eltérő téma. Pl. egy technika ketyeréket tesztelő vagy ételeket készítő csatornán ne legyen az új téma a vallás, politika, country zene...
2016. szept. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Nyávogós, nagyon affektáló hang, túlzott lelkesedés (ha érződik hogy kamu a nagy része és igazából nem lelkes csak feldob egy mű mosolyt, tenyérbemászó). Azt hiszi vicces, de közben csak idiótát csinál magából (pl az a srác aki 100 réteg gyantát kent magára meg legyantázta mindenét..az a videó borzalmas)...Engem még az is idegesít ha ugyanaz az ingyenesen használható tinglitangli zene megy minden alatt, de mondjuk azért lehet ez mert túl sok videót nézek és túl sokat hallottam...aztán ott van az is hogy túl hangos a zene, nem csak aláfestő, hanem kb nem lehet hallani tőle a beszédet. Amikor vicces akar lenni az illető de kimerül annyiban hogy jumpcutokat használ, de folyamatosan. Idegesítő röhögés, bár arról nem tehet, szóval azért nem haragszom:D Amikor szar a mikrofon vagy szarul használja (pl túl közel beszél bele). Felháborító amikor pl csinál egy olyan reakció videót valaki amiben semmi reakció nincs csak ül és néz ki a fejéből miközben a másik videóját vágatlanul leadja újra. Vagy aki csak simán újra feltölti mások videóját. Azok is felháborítóak akik clickbaitet használnak (kivétel david dobrikék, mert ők poénból csinálják) meg akik mások kárán akarnak nézettséget gyűjteni (lásd, aki berak thumbnailnek egy nyílt lábtörésű embert, közben meg a cím az hogy az olimpia legszebb pillanatai)

Aztán engem az is idegesít ha a videó első 1.5-2 perce arra megy el hogy az illető mindenről dumál aminek semmi köze a videóhoz (ilyen olyan ajándékozás lesz, kövess itt meg ott, likeold a videót, gyerünk gyűjtsünk össze ennyit meg annyit, szponzorok bemutatása, stb) Van hogy maga a videós személye irritáló, a nézeteivel nem értek egyet (bár az nem feltétlenül idegesít amíg nem agresszíven mondja és úgy hogy biztosan így van mindneki hülye aki nem így gondolja)

Aztán van hogy csak nem szimpatikus és nem tudom megmondani miért. Persze ezek mind az én véleményeim és sok benne ami szubjektív, szóval ne tartson vissza videózástól hogy ki mit mond ha azért csinálod mert szereted csinálni, attól még mert x embernek nem tetszik lehet hogy egy párnak nagyon és jobbá teszi a napját.

2016. szept. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

- Hivatkozások nincsenek feltűntetve, amiről beszél.

- Hadar, nem nyitja ki a száját. (tipikus 1 percben mondd el videók, aminél nem az a lényeg, hogy a két perces mondanivalót 1 perc alatt hadarja el, arra ott van a gyorsító gomb.)

- ha nincs mit mondania, akkor is húzza az időt.

- masok fikázása unalmas, az agresszív viselkedés unalmas

- nincs rendezés, spontán semmit mondás



Mondok néhány ellenpéldát is.

- movie fights - leg jobb műsor. Őszinte, tartalmas, változatos, de mégis egy témánál marad. Összehoz. Nem akar fikázni, nem depressziv, hanem pozitív, elgondolkodtató, ösztönző, ötleteket adó.

- Seth's bike : nem reklámoz, hanem őszinte. Nem a szponzorált cuccokat zudítja rám, úgy hogy már-már látszik, nem is őszinte, hanem saját magát adja. Hű önmagához. Jó abban, amit csinál és gyakorol, példaképként viselkedik. Akkor is küzd, amikor egy fotel YouTuber már rég feladata volna. Nem kocka, hanem természetesen viselkedik, emberként. Hiába megszállott a kerékpárosozással

- community channel - egyedi humor, jól szerkesztett videók, amiken látszik a rendezés, van némi reakció a kommentekre, de nem agyon vágja őket. Tud magán is röhögni. Életszerű, nem mesterkélt.

2016. szept. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Az előzők mindent leírtak.

Ami engem nagyon idegesít, hogy milyen szélsőségesek és megjátszók tudnak lenni. Elég menők a reakcióvideók mostanság, mégsem az őszinte meglepődés vagy nevetés a lényeg, hanem hogy minél erőteljesebb és látványosabb legyen az arckifejezés vagy tett a látott dolgok után. Ez a leggázabb szerintem.

2016. szept. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Amikor valaki valami jelenséget, emberi viselkedést minősít, főleg ha eredetileg nem is abban a témában mozog. A paródia poén, ha jól csinálják, a fikázás nem az.

Többen emlegettétek Dancsót, nem ismerem annyira a munkásságát, de bele-belenéztem egy-egy videójába azért. Ami nagyon zavart, hogy szokásba jött nála (leszokott már vajon erről?), hogy a videóit teletűzdeli fél másodperces, sípolós bevágásokkal. Nem tudom, mi célja volt ezzel, de engem annyira zavart, hogy konkrétan élvezhetetlenné tette számomra az egészet, így nem bírtam végignézni egy ilyen videóját sem, pedig egyébként lehet, hogy tetszettek volna.

2016. szept. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 MZ.per.X ***** válasza:
100%

Nekem például játék videósoknál az alábbiak zavaróak:

- Hadarás.

- Túlzott "keménykedő" hangnem.

- Üvöltözés.

- Pofavágás a kamerába, valahogy nem érdekel.

- Káromkodás, nem azt mondom hogy néha nem fér bele, de engem kifejezetten taszít egy videó nézése közben mikor valaki mocskosul beszél. Főleg hogy a magyar nyelv azért elég változatos lenne.

- Azt sem csípem, mikor egymást másolják, semmi eredetiség.

-A "beköszönések", amit Pewdiepie félék kezdtek és azóta másolják a többiek. Pedig se nem vicces, se nem jó.


Na meg a legfőbb tényleg az, amit itt leírtak, hogy egy idő után kifogynak az újdonságokból, ötletekből, meg jönnek a nézettségnövelő semmitmondó videók arról hogy kekszet esznek meg wc-n ülnek.


Például Dancsó kezdő videóit már akkor bírtam, mikor még fent sem voltak youtube-on, és a saját videómánia weboldalán lehetett csak nézni, de egyre inkább csak a hülyeséget ontja magából amire már nem pazarlom az időm.


Mondjuk amúgy is az ilyen "youtubeos" csatornák a fiatal korosztálynak valóak, engem jobban érdekelnek mostanság az értelmesebbek. Például 3D modellezés, Photoshop, stb oktatások, vagy bringás, telefonos tesztek, stb.

2016. szept. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!