Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet leküzdeni vagy...

Hogyan lehet leküzdeni vagy kezdeni valamit a szégyenlősséggel?

Figyelt kérdés
Nem valami komoly dolog miatt akarok ezen a tulajdonságomon változtatni,de van néhány dolog amibe ez hátráltat,frusztrál.Szeretnék ezen változtatni,hogy kicsit "tökösebb" legyek és,hogy legyen önbizalmam.

2016. aug. 3. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én azokra gondolok, akik gyógyszert szednek, hogy ki merjenek menni az utcára vagy pánikba esnek ha egy idegen hozzájuk szól vagy ha fel kell hívni valakit, fizikailag rosszul vannak. Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy nem szeretnék én is oda jutni, ezért bármilyen félelmetes is egy helyzet, inkább belevetem magam.

Idővel egyre könnyebb lesz. Aztán ha jól figyelsz, meglátod, hogy mások is izgulnak és segíthetsz is másoknak.

2016. aug. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem hogyha sokszor vagy olyan helyzetben, amiben a szégyenérzet rád támad. Ha sokszor vagy ilyen helyzetben, egy idő után megszokod, lazább leszel.
2016. aug. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kérdező valamit tudhatnánk rólad?

Korod,nemed?

2016. aug. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Van egy olyan megérzésem, hogy 17F az illető. ;) Megadja az Fb-linkjét aztán lelép. :D

Na de hogy valami hasznosat is írjak: A félelmet csak úgy tudod leküzdeni, ha először fejben változtatsz mondjuk a hozzáállásodon. Volt egy ismerősöm, aki nekem egyszer azt mondta, hogy "amíg nem az életembe kerül valami, addig nem félek, mert felesleges..." és igaza is van.

2016. aug. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként 15 éves lány vagyok. Nem 17/F.
2016. aug. 3. 23:17
 6/7 A kérdező kommentje:
És tényleg nem nagy dolgokról van szó. Csak például énekórákon is ha felelnem kell teljesen ráizgulok míg mások csak úgy túl vannak rajta,és volt már olyan is,hogy ezért lett rosszabb a jegyem. Sőt már nem csak énekórákon,de itthon se merek énekelni pedig itthon csak a család van velem.
2016. aug. 6. 20:03
 7/7 A kérdező kommentje:
De néha ugyanez van ha töriből kell felelnem vagy irodalomból.
2016. aug. 6. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!