Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert csodalkoznak ezen az...

Miert csodalkoznak ezen az emberek?

Figyelt kérdés
Miért csodálkoznak az emberek,hogy sokan többre tartanak egy állatot,mint az embereket? Az emberek hazugok,csalók,kétszínűek,sz.rt sem érnek(tisztelet a kivételeknek.. Kb 1000 5) A gyerekek buták,hisztisek,gonoszak,agresszívak. Ezeket minek tiszteljük? Az állatok barátságosak,hálásak,tudnak ŐSZINTÉN szeretni,és nem hazudnak. ;) Előbb menteném meg egy állat életét az tuti. :D
2016. szept. 12. 10:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
61%
Nem csodálkozom. De akinek előbbrevalók az állatok, az komoly személyiségzavarban szenved.
2016. szept. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

csak azon csodálkozom, hogy hetente felbukkan egy ilyen alacsony tudatállapot szinten lévő alak, aki veszekedést szít az emberek közt, ismerteti torz, alacsony szintű világképét és várja, hogy egymásnak essenek az emberek.


Menj innen ezzel az álproblémával - a gyakori egymás segítésére van, azoknak akik nem tudnak máshonnan segítséget kérni.


Te ilyen vagy mint felnőtt: hazug,csaló,kétszínű,szart sem érsz, gyerekként buta,hisztis,gonosz,agresszív voltál.

Nem érdekes te kit tartasz többre, kit mentenél, téged így kell elfogadni.


Nem lehet rajtad segíteni, sajnos.

2016. szept. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

"Az emberek hazugok,csalók,kétszínűek,sz.rt sem érnek"


Ugye tudod, hogy ilyenkor magadról is beszélsz? Merthogy Te is ember vagy :-)


Egyébként az én környezetemben kedves, mosolygós, jófej emberek vannak, akikkel öröm beszélni. Ha épp mégsem ilyenek, akkor meg én vidítom fel őket, hogy jó kedvük legyen :-) Minden csak attól függ, milyen szemüvegen át nézel...

2016. szept. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
2es te sem vagy különb ^^ amúgy meg azt írok ide amit akarok,ha nem tetszik takarodj 🙋
2016. szept. 12. 10:48
 5/14 anonim ***** válasza:

Azon kell csodálkozni hogy az emberi faj tagjai közt vannak alávalóbbak az evolúciós fejlődésben alattunk lévő állatoknál.

Láttam már barnamedvét Erdélyben kerékpározva éjjel. Épp úgy el akart ijeszteni az ordításával ahogy én őt a fejlámpám vakító fényével. Végül beláttuk hogy mindkettőnknek megvan a maga élete.

De az emberek nem ilyenek. Hanem például évtizedekig gyűjtik álbrókercégben a polgárok pénzét, összebeszélnek a hatósági elenőrökkel hogy minden rendben náluk. Kapzsiságból lehetetlenné teszik akár egy ország életét, megaláznak és szolgaságba taszítanak másokat, átcímkézett élelmet árulnak, stb. És nem látják be hogy jó útra kéne térniük, sőt egyre rosszabbak.

2016. szept. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

"2es te sem vagy különb ^^ amúgy meg azt írok ide amit akarok,ha nem tetszik takarodj 🙋"


- ejnye-bejnyen... csak elmondtam, hogy én min csodálkozom - ellentétben veled. Nem tetszik? Ejnye.


De hát én egy aranyos kis nyuszi vagyok, szerethetnél jobban, mint a szörnyű embereket.


ráadásul felismerhetnéd, hogy kritikámmal a gennyes tudatállapotod gyógyítására szólítottalak fel. De ha nem, hát nem. Akkor maradj ilyen. :D


Az ember szabad, a választás az övé.

2016. szept. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%

Van abban valami, amit a kérdező felvet, csak egy kissé sajnos fekete-fehér. Bár megemlítetted, hogy szerinted is akadnak kivételek.


Csakhogy láthatólag nem ismered a kisgyermekkort, úgy kb 5 éves korig. Utóbbiak ugyanis még tiszta lelkűek, 4 éves korig egyértelműen, de nagy részt még 5 évesen is.


Ezen felül az állatvilágban is léteznek kegyetlenségek, pl felnőtt gorillák sajnos olykor megölik saját kölkeiket, vagy pl egyes élősködők rovarok (pl katicabogár) testébe petéznek, utóbbiak elevenen szétrágják a katicabogár testét, tehát kínhalállal hal meg utóbbi.


Tehát az állatok egy részén sincs tisztelni való különösebb, még a szimpla ragadozó életmód is eleve a természet torzulása, valamely utóbbi jégkorszak óta, logikus módon. De a legtöbb ember sajnos valóban ezeken is túltesz...


Persze a leghelyesebb, ha szempontok szerint is megvizsgáljuk a dolgokat. A macska őszinte, gyengéd lény, nem s g nyaló, mint a kutyák egy része (bár a kutyák többségének jelleme is inkább pozitív, mint negatív, szerintem), viszont fogalma sincs a macskának sajnos, hogy az egér belehal abba, amikor a macska játszik vele. Tehát a macska bizonyos szempontból pozitív, spontán lény, más szempontból viszont árt másoknak, öntudatlanul.


(De a macska legalább NEM szadista, ellentétben a köztudatban levő tévhittel; ugyanis a macska NEM kivégzés okán játszik az egérrel, hanem ösztönös játékból; ellenben ha egeret akar enni, akkor megfogja és azonnal végez vele - ez is bár természetellenes, de legalább nem szadista módszer.)


Sajnos a jégkorszak óta egyes állatok szervezete olyannyira természetellenessé alakult, hogy szinte semmilyen növényi eredetű ételt nem képes megemészteni. A saját züllését követte az emésztő rendszere megváltozása. De ez következménye annak, hogy más inkarnációban a természetelleneset, tehát a gonoszságot, gyilkosságot választotta.


A gonoszság természetellenes. Mi sem bizonyítja jobban, mint a logika: minden visszahat önmagába, mivel minden végső soron ciklikus (karmikusnak is nevezik, de ez részletkérdés). Tehát diszharmonikus a gonoszság, ez is önmagába záródó, de ez ördögi kör. Míg a jóindulat is visszahat önmagára, az is csak jókora ciklus másik fázisában.


Időbelileg így értsd: többnyire olyan sokára hat vissza a szándék, mint egy emberélet, tehát a test halála után szokott csak visszahatni, míg hamarább ritkábban jellemző lényegileg; az aktuális történések közül a direktebbek és a kevésbé hangsúlyosak a közelmúlt következményei, míg a többi aktualitás azonban egy másik inkarnáció logikus következménye, tehát időben jóval nagyobb az eltérés az aktualitáshoz képest - ez téveszti meg a legtöbb embert.


Tehát az téveszti meg a legtöbb embert, hogy nincs tudatában annak, hogy hogy ami aktuálisan van (állapot, történés), az, a legtöbb esetben a sokkal-sokkal (évtizedekkel, vagy emberélet hosszal) korábbi múlt következménye, és nem a közelmúltté; és épp így az aktuális tettek nagyobb része csak a szándékozó és kivitelező személy teste halála után hat vissza a saját tudatára/lelkére - a saját, aktuálisan más(ok)ra irányuló szándéka függvényében hat majd rá vissza.


A vaksi többség viszont csak a saját szemének hisz, tehát ha egy ciklusnak csak egy részét látja, akkor csak abban hisz. Önálló, felnőtt gondolkodásmód HELYETT, sajnos inkább hittel él a többség.


Tehát a jóindulat - rosszindulat eloszlása élőlényenként nem is olyan egyöntetű, bár a képlet egyszerű.


Azonban az embernek van lehetősége változtatnia a saját szándékán, értékrendszerén, jellemén, bármilyen irányba. És annak IS meg van a megfelelő (pozitív, vagy negatív) módon az aktuális jövőképéhez való hozzáadódása.


Egyszerű természeti törvények ezek. Nézd meg az egyszerű, newton-i fizikai, mechanikai kísérleteket. Kiszámítható valószínűségszámítással a jövő. De amíg az be nem következik, addig a szándék, tett, és más egyéb tényezők módosításával annak függvényében módosul az aktuális jövőkép is.

2016. szept. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
43%
Túl van spilázva ez a dolog is ami szerintem elég szánalmas, főleg az aki egy állatot nagyobbra tart mint egy embert. Inkább az embernek kéne belülről felfognia hogy egy állattal nem tud családot alapítani, egy állat nem fogja megváltani hogy attól jobb lesz majd minden.. Mindenhol emberek vannak. aki egy állatot többre tart ott magában az emberbe vannak defektek, és nem gondolkozik el rajta hogy talán magával van a gond és nem az emberekkel
2016. szept. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%

Én azt utálom mikor úgy fényezgeti valaki a kis dögét, mintha az egy olyan érző értelmes emberi lény lenne, és elkényezteti meg gagyog hozzá, ez olyan 10 éves gyerek szintjén elmegy,

meg jaj adjunk neki tiszteletet ha oda szrik valahova ne bántsuk, inkább dicsérjük meg..;D! Én az ilyen embereket szívből lenézem

2016. szept. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Na, úgy látom, ez a kérdés is csak azért született, hogy a "lehúzó banda" kiélhesse magát, s jól lehúzzon 0-ára mindenkit - teljesen mindegy, ki mit válaszol. Szomorú, hogy embereknek ez jelenti a napi boldogságot :-(
2016. szept. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!