Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért értenek egyet az emberek...

Miért értenek egyet az emberek az ilyen hihetetlenül szánalmas és undorító posztokkal?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék provokálni, de komolyan nem értem ezt.


Az ilyen posztok szoktak a legjobban felidegesíteni, pedig nem is keresem őket, de mindig valahogy a szemem elé kerülnek néha.

Az olyan posztok, amik a régebbi embereket hasonlítja össze a mostaniakkal. Eleve erős túlzás az egész, viszont nemrég láttam olyat, amit nagyon sokan kedveltek, meg "jaj sajnos mennyire igaz" meg stb.


A poszt a következő volt:

"Az akkori férfiak és a mostaniak."

Bal oldali képen (az "akkori férfiak" képen) egy kigyúrt, izmos 35-40 éves férfi volt. A jobb oldali képen (a "mostaniak" képen)viszont egy kb 15 éves, a telefonjával játszó, zselézett hajú GYEREK!

Komolyan??? Sokak szerint ez teljesen reális összehasonlítás?

Eleve mi értelme van az ilyen összehasonlító posztoknak?


Vagy olyan, hogy "melyikük a férfi", és a bal oldali képen egy nagy darab fickó a francia idegenlégióból, jobb oldalin meg egy emós 14 éves.


Az ilyen emberek nem jönnek rá, hogy ez szánalmas? Miért tetszik ez ilyen sok embernek? Egyáltalán nem reális összehasonlítás, ráadásul ilyen összehasonlításokat nem is lehet csinálni, mert ez durva általánosítás.


Ti mit gondoltok az efféle posztokról? Csak én tartom ezeket dühítőnek? Persze tudom, hogy akkor ne nézzem, de néha akarva akaratlanul a szemem elé tárul egy.


Nektek milyen hasonló poszt/kép az, ami kiveri a biztosítékot vagy igazságtalan, nagyon irritáló?



2016. szept. 14. 14:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Egy a lenyeg, olyat tesznek ki amit a tobbi agyhalott facebookozo is lajkolni tud, mert az a visszajelzes nekik hogy ernek meg valamit.
2016. szept. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Ezeket néha ilyen "vicces" vagy posztos oldalon is látom, nem csak facen.


De akkor sem értem, hogy sokaknak miért oké a "férfiak összehasonlításában", hogy az egyik egy 40 éves, a másik meg még gyerek. Egy 14-15 évest senki sem nevez férfinek, mert biológiailag sem felnőtt...

2016. szept. 14. 14:17
 3/21 anonim ***** válasza:
76%
Engem is idegesítenek az ilyen posztot. Én pl. eléggé vékony vagyok, és soj ilyen poszt próbálja nevetségessé tenni és a swagyolo gyerekekkel azonosítani a vékony fiúkat, ami nem igaz. És nem leszek kevésbé férfi valakinél, csak mert ő izmosabb.
2016. szept. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

* posztok, sok


Na meg amit te mondtál, hogy 40 éveseket 15 évesekkel nem kellene összehasonlítani.

2016. szept. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%

Egyrészt mert mióta világ a világ, divat az elmúlt kort dicsőíteni, a mostanit pedig szidni. Természetesen a ferdítések, túlzások sem maradhatnak el, a régiből csak a jót szabad megmutatni, a mostani korból meg csak a rosszat.

Nem céljuk a reális összehasonlítás.

Másrészt sokan így élik meg a kicsinyes fájdalmaikat, amit saját sikertelenségük okoz. Nem találok barátnőt? Még véletlenül se nézzünk kicsit magunkba, hogy mi lehet az oka, inkább emeljünk ki pár számunkra unszimpatikus stílust, és húzzuk rá a komplett mostani generációra. Mert ugye miattuk nem jött össze semmivel, mert "ezek a mostani lányok" is csak ezekre buknak.

Vagy aki 30-as évei végére egy megkeseredett, sikertelen ember lesz, az nehogy már magában keresse a hibát, fogja rá arra, hogy a világ rossz, és ennek bizonyítására keressünk pár hatásvadász, ámbár egyáltalán nem reális képpárt.

Egyébként meg egyáltalán nem vagyok biztos, hogy mondjuk az a fú, de macsó katona a magánéletében "férfibb", mint mondjuk felnőttként az az emo gyerek.

2016. szept. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
0%

Hát tényleg hülye összehasonlitás de azt valjuk be a mi generácionk tényleg puhányabb mint az előzők.De amúgy azok a zselézett hajú köcsögök miat hiszen ők mutatják magukat annyira keménynek.

15/f

2016. szept. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%

Azért értenek egyet vele, mert ők is hihetetlenül szánalmasak és undorítóak :D Egy lelkileg egészséges embernek, nincs szüksége arra hogy idióta általánosító képek révén fikázzon másokat és próbálja a saját fajtáját jobbnak beállítani. Gyűlöletkeltésből sértődésből meg irigységből raknak ki ilyeneket.


Gondolom az illető kigyúrta magát, ráhajtott valami csajra, és azt hitte az izom meg az alpári stílus elég lesz. Aztán pofára esett, mert mert a lány az értelmesebb fiúkat szerette és összejött egy vékonyabb sráccal de intelligens sráccal, akinek véletlenül félhosszú haja volt ...és izomagyú barátunk ezen besértődött és dühében telepakolta ilyen emósokat meg egyéb embereket szidó általánosító hülyeségekkel a fbot. Na én kb ezt tudom elképzelni, hogy ilyesmi miatt csinálják. Ráadásul olyan hülyék, hogy nem esik le nekik, hogy ezzel a viselkedéssel eláruljak a saját sértődöttségüket, irigységüket, ami egyáltalán nem férfias viselkedés. Ergo azáltal hogy ilyen olyan kemény fa..szinak próbálják mutatni magukat és másokhoz, adott esetben gyerekekhez hasonlítgatnak másokat, éppen azt mutatják meg hogy viselkedésben ők maguk a legkevésbé férfiak.

2016. szept. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%
Aki meg leszavaz az is egy sértődött fiúka, és nem férfi akinek a fáj az igazság. Csak úgy mondom :D 7. voltam.
2016. szept. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
91%

Figyelj, ne láss bele túl sokat. Egyszerű:

"Bezzeg az én időmben!"

A legelső jele annak, hogy az illető öregszik, ezt pedig elég szarul élik meg. :)

Ugyanaz, mint amikor megy a cuculista romantika a retró oldalakon, hogy az a szovjet cucc még évtizedeket bírt, meg azzal még finomabb volt az étel stb.

Megint ugyanaz a "ma csak vévé meg durva mesék mennek a tévében, bezzeg nekünk a Fülesmackó és Hofi de jó volt, csupa igényes műsor ment!"

Erre mondom azt, hogy szelektív emlékezet.

A sor mehetne tovább.

2016. szept. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
96%

Én azokat az embereket tartom szánalmasnak, akik folyamatosan szidják a fiatalokat, meg "páwának" nevezik őket.

Tény, hogy ez a "páwa" stílus eléggé visszataszítóan hat, na de ezt a stílust alapba a 15-16 éveseknek találták ki! A 99% ezt 20 éves koráig teljesen kinövi.

A zselézett hajjal meg nem tudom, mi a probléma. Van olyan ember, akinek szög egyenes, a fejre eléggé rálapuló haja van. Most ha nem zselézné, akkor kapásból megkapná, hogy "igénytelen mert egy normális frizurát sem bír készíttetni magának". Ha meg zselézi, akkor meg az a baj...

Az ilyen posztokat amúgy tipikusan a frusztrált, magukkal egyáltalán nem megelégedett emberek kedvelik. Elég csak megnézni egy olyan posztot, amihez facebook profillal lehet hozzászólni, hogy micsoda figurák mocskolódnak ott.

2016. szept. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!