Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogy talaltatok meg a...

Ti hogy talaltatok meg a "kulonlegesseget" magatokban?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hogy bármennyire is önsajnáltatásnak tűnik a kèrdés,nem az. Ezek tények és elfogadtam is őket egy ideig, de most már változtatni akarok.

Tehát nagyon zavar, hogy minden barátomban van valami speciális(sportolók, tàncosok, zenèszek, rajzosok, félvérek, költők, most tanulnak motorozni stb.), valami ami átlagon felülivé teszi őket. Én már kipróbáltam mindent, többféle sportot, de nem vagyok egy sportos alkat. A mozgásom se valami jó, szóval a tánc is kizárva. Énekhangom zéró. A rajztudományom megáll a pálcikaemberkéknél. Különlegesen szèp sem vagyok, teljesen átlagos a kinéztem is.

Szóval az a kèrdésem, hogy esetleg, aki volt már hasonló helyzetben, hogy találta meg önmagában a "pluszt"? (Tudom, hogy ennyi infó alapján nem ismertek, szóval inkább csak tapasztalatokra lennék kivancsi)

Köszi, ha végigolvastad, trollok könyörgöm kímljetek. Köszi.


2016. szept. 15. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez ott bukik meg, hogy sok dolog, amit írtál, másoknál sem különleges: a félvérség mióta készség? Na, és ha most tanul motorozni? Milliók motoroznak... Hogy jól rajzol, zenész, költő, író... ezt még megértem. Ezek tényleg tehetségről árulkodnak.

Tehetsége mindenkinek van valamihez, de az más kérdés, hogy megtalálja-e, illetve kamatoztatja-e.

Az első kérdés az kellene legyen, mit szeretsz, mi a hobbid? Ahhoz kapcsolódóan is lehet különleges valaki.

Pl.: szeretsz filmet nézni? Olvasni? Színházba járni? Akkor tedd céloddá, hogy ezeken a területeken legyél művelt, tájékozott, érdeklődő.

Ha utazni szeretsz, akkor menj, és ismerj meg sok új helyet, várost, országot.

Ha a sakk érdekelj, járj el sakk-szakkörre.

Tök mindegy, csak keress érdeklődést, és máris ott a terület, ahol kínszenvedés nélkül fejlesztheted magad és jó tudsz lenni, ami a többiek számára pont ugyanolyan különlegesnek tűnik majd, mint neked ők.

2016. szept. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
Nem igazán értelek. Ez valami fészbukos betegség? Nem másokkal kell versenyezni, hanem saját életedet kell élni úgy, hogy jól érezd magad a bőrödben.
2016. szept. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1) Magadnak kell tudni / megkeresni, mi az, ami téged boldoggá tesz és szívesen csinálod.

2) a barátaidnak miért vagy különleges, tőlük kérdezd meg. Ha igazi barátok, megmondják, hogy benned mi az, ami másban nincs meg. Meglepődtem én is, amikor megkaptam a válaszokat. Ugyan így megkérdeztem tőlük, 3 jó és 3 rossz tulajdonságomat. Persze 4szemközt. Önismerethez ez elengedhetetlen.

2016. szept. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem ess kétségbe, ezek, amiket leírtál, csak külsőségek. Bőven eléggé különleges lennél, ha jó és segítő házastárs, szerető apa/anya lenne belőled.
2016. szept. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ertem a problemadat: kamaszkent en is ettol szenvedtem. Aztan az a plusz, vagyis plusszok talaltak ram. Kiderult, hogy vegtelenul turelmes tudok lenni, jol banok az emberekkel, de a monoton munkakban is nagyon jol tudok naphosszat osszpontositani, valamint preciz vagyok mindenben, es szuperul takaritok. Mar azt is dicsertek, hogy milyen nyiltan tudok beszelni kenyes dolgokrol is. Ezekre buszke vagyok, es olyan tavolinak tunik az a sok hosszu ev, amikor a csunya es tehetsegtelen eletem miatt bogtem, visitoztam, es fetrengtem a depressziomban. Ezek a tulajdonsagok leginkabb a munkaim soran kerultek felszinre, es emiatt nem banom, hogy sokfele munkat vegteztem mar par ev alatt.
2016. szept. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
jöjj rá, hogy senki se különleges. igen, van olyan amiben más kicsit ügyesebb kezdésre, de bárki aki elkezd egy dolgot szívvel lélekkel csinálni, az jobb is lesz benne, int kezdéskor. rajzolás pár hét\hónap alatt nagyon jó szintet eltudsz érni. ugyanez igaz a zenélésre, költészetre és az életben mindenre. persze ha csak ül az ember a seggén és várja a sültgalambot az elfelejt jönni
2016. szept. 16. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Én nem értem, minek akar mindenki különleges lenni (egyébként kellő genomikai ismeretekkel rá fogsz jönni, hogy az égvilágon senki nem különleges, sőt).

Sokkal fontosabb az, hogy mennyire vagy nyitott, elfogadó, türelmes, segítőkész, szorgalma, kedves, mennyire jó az ítélőképességed, mennyire vagy higgadt nehéz helyzetekben, hogy kezeled a humort, a feszültséget, igazságtalanságot, mint az, hogy tudsz-e énekelni vagy nem :D Senkit nem érdekel az ilyesmi :D

Én a hisztizésen és rinyáláson kívül az égvilágon semmiben nem vagyok tehetséges, de szorgalmas vagyok, kitartó és érdeklődő, és elég ügyesen tudok énekelni, táncolni, írni és rajzolni is, mert baromi sokat gyakoroltam mindegyiket. Szorgalommal többre mész, mint természetes tehetséggel és zéró igyekezettel. Ha mindent úgy hagysz ott, hogy óh, g-ci, nekem ez nem megy, akkor ne csodálkozz, ha nem vagy ügyes :D

2016. szept. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!